LMA Andrei, Delfinariu in straie de sarbatoare 144

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Carla laptele fragezeste carnea si absoarbe o parte din toxine.

Va multumim pentru urari, eu mama denaturata am si uitat noroc ca mi-a amintit o mamica pe facebook offf Domane!!!

La multi ani sarbatoritilor de azi


la capitolul mancare e tare greu cu noi, Felix imi refuza carnea.
Azi avem in meniu mancarica de mazare, ieri am avut pui cu legume (esec total) si guacamole (avocado, rosie, ardei, usturoi, lamaie si patrunje) succes . Nu le-am dat pana acum paste, am sa le fac maine si nici ficatei. Sa mai scrieti retete in felul asta ne dam idei

http://community.webshots.com/user/Dragaica
http://mytwinbeads.blogspot.com/

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramo1901


Si eu vreau sa impartasesc cu voi ceva important pentru mine...azi Sabinuta mea a facut primii trei pasi singura,nesustinuta...sunt asa bucuroasa...am pupat-o toata.


Ramona ,mamica scumpei mele Sabina Maria (18.07.2010)



Felicitari!!!!!!

La noi ieri Felix a facut primii pasi legati

http://community.webshots.com/user/Dragaica
http://mytwinbeads.blogspot.com/

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

ochidut, lauri_ca si care mai faceti bagaje de vacanta, distractie placuta!

roxana, sper sa se rezolve de la sine probl lui Theo...

dragaica, impacarea cu tine e cea mai grea


Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

hello girls!

am ajuns la CLuj, vreme urata, vant, ploaie, asa ca nu stiu ce facem in weekend... cred ca mall-ul ne asteapta...

bumble, draga de tine...sanatate iti doresc, de fapt recuperare usoara...asa de bine te inteleg...cand mi-a fost propusa si mie operatia la fiere, nu ma gandeam, decat la Filip... acu Slava Domnului e marisor, orice s-ar intampla,imi va fi mai usor ca atunci cand avea 1 luna...dar tot greu ar fi...ufff...

btz, sanatate mami...ce-ai patit????

am vazut-o pe Daria Ramonei...ce dulcica eeee... si cum merge ea...

denisa, auzisem si eu de papuceii de pe site-ul pediped...chiar m-ar tenta...

distractie faina celor care merg in concediuuuuuuuu!!!!

revin!

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui saddie

baby78 poti lua cu tine o jucarie noua pe care sa i-o dai abia in avion. La noi a functionat bine. A tinut-o pe Medeea ocupata aproape tot zborul sa o studieze. Drum bun si concediu placut!



Multumim de pont.....
Multumim de urare

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

baby, da, da, jucarie noua si ceva de rontait (daca aveti voie)+o carticica. Concediu placut cu vreme frumoasa!

Cristina cu Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)


Multumim
In Cipru e "prea" frumoasa...Sunt 38 de grade...Dar se pare ca luni va ploua si vor fi doar..28 grade

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:


azi imi venea sa-mi iau lumea in cap! am avut o zi plina, dar nu tocmai buna! la 12 am fost cu fata nasilor la control la dr (ai ei parinti lucreaza si... ) si duduia nu-si mai amintea cine e mama, m-a luat pe mine la rost ca nu i-am ingrijit dantura fetei, ca nu i-am facut masaj/gimnastica... i-am ascultat cu rabdare sfaturile si apoi i-am zis ca o sa-i transmit si mamei. si-a cerut scuze si mi-a spus ca ii va spune si ea mamei data viitoare, la control. fata e putin mai bine, poate inghiti lichidele (le bea cu paiul!!). pe mine sincer ma sperie situatia mai mult decat pe parintii ei, si cand am auzit ca dureaza 6-8 sapt pana sa se recupereze - DACA se recupereaza total... plus control saptamanal, unde probabil ca ma voi oferi s-o duc tot eu... in fine, la 1.30 am ajuns acasa, a papat Isa mea orez, pastai cu usturoi si galbenus . si am vrut s-o pun la culcare. nooo, de unde! 2 ore am stat cu ea in pat de m-a innebunit! incepe sa devina o problema asta cu culcatul la amiaza. si zic asta stiind ca nici eu si nici Maria de la 1 an nu mai dormeam ziua! nici acum n-o facem... in toata invarteala aia prin pat, o tineam de marginea rochitei sa nu cada, la un moment dat o vad cum se intoarce cu spatele si COBOARA DIN PAT, in hohote de ras. pai cum a descoperit noua distractie, tot aia ii trebuia sa faca... ne-am conformat... pe la 5 am luat si eu pranzul si cum se agata de mine si facea aaammmm, i-am dat si cateva lingurite din ghiveciul meu de legume... cu chiu cu vai am adormit-o la 5.30, dupa ce am tinut-o cu forta langa mine si a tras o tura de plans. acuma daca ma intrebati de ce am tinut neaparat s-o adorm: pentru ca maraia intruna, isi freca ochii, nimic nu-i convenea, jucariile care i le dadeam le arunca... se impunea un somn cat de mic

ma duc sa vad ce fac si fetele mari, pana maine am iar 3 fete . sau pana duminica seara, sa vedem cum ma descurc

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka


Sebi si Felix, Cristian, Eric, Raducu,Anastasia, Otilia


Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)


La multi ani si de la noi!

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

LA MULTI ANI SI de la noi pt pitici!!!

Eu sunt racita,am secretii nazale groaznice.

Vroiam sa va intreb:voi i-ati inscris la crese/camine pe pitici?Caci eu am vb cu o vecina si mi-a spus ca acum se fac inscrierile pt anul viitor,se pare ca unde l-a inscris ea deja listele sunt facute.
Deci eu sunt in plop.
Pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77
Fetele, voi cum dati ficatelul? Ma intereseaza periodicitatea si cantitatea. Eu i-am dat ieri dar doar 1/2 dintr-un ficatel. L-am fiert in lapte indoit cu apa (i-am mai dat intai un clocot in apa si am aruncat apa). L-am blenderuit cu putina zeama de la supica de legume, apoi am amestecat in putin piure de legume (ca mi-era sa nu o sa manance). A papat de s-a lins pe botic.

Cristina cu Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)


Eu dau asa - 2 zile carne pui, 2 zile carne vita, 2 zile ousor, 2 zile ficacior (lasat in lapte cateva ore, apoi fiert - pun unt cand il pasez si il dau cu piureut de cartofi si dovelac).

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput