amenda circulatie

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

ok, am deviat un pic de la subiect, sincer nu imi dau seama daca au fost oprite rotile sau nu complet...asta e..
intrebarea mea ramane modul in care primim noi procesul verbal acasa si cum putem depune contestatie

-----------------------------------------
Alexandra si Dragos Andrei(08.01.2010)...de acum suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Candva circula pe e-mail-uri chestia www.citynews.ro/cluj/din-oras-10/pont-cum-poti-fenta-o-amenda-de-circulatie-3843/" target="_blank">asta.
"Cazul" tau e diferit, dar poate gasesti o "portita" legat de primirea procesului verbal si tot restul procedurilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Procesul verbal il primesti prin posta acasa. Ai un termen anume in care poti contesta in instanta, care curge de la data stampilei postei. Sa iti stampileze plicul cu data la care il ridici ca vine recomandat si cred ca se ridica de la oficiu. S-ar putea sa il aduca si acasa dar nu-l lasa la cutie ci doar personal ca trebuie sa semnezi de primire.
Ei de la data ridicarii ai 2 zile ca sa platesti amenda sau nu stiu ce termen anume ca sa faci contestatie.
Acum eu nu stiu ce poza ar putea demonstra daca masina a stat sau nu pe loc poate o inregistrare. Oricum ramane sa va decideti voi: puneti in balanta plata amenzii si data viitoare opriti masina incat sa va amintiti si sa stiti clar ca ati oprit, sau demarati alergatura pe la tribunal fara sa aveti garantia ca veti avea castig de cauza.
Asta e ca si pentru voi e ambigua situatia, daca ai stii mie in suta ca ai dreptate pai mergi pana in panzele albe, dar asa te mai gandesti un pic.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

multumesc androix..exact la decizia asta am ajuns si noi, asteptam amenda, o platim si face contestatie la ea.
Multumesc frumos pentru raspuns, se poate inchide subiectul

-----------------------------------------
Alexandra si Dragos Andrei(08.01.2010)...de acum suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanica spune:

Dar in cazul in care amenda apare direct la Administratia Financiara fara ca eu sa fiu instiintata? In acest caz cum ar trebui sa procedez?
La inceputul anului, cand am fost sa platesc impozitul, mi s-a adus la cunostinta ca am o suma de 240 ron din amenzi. Am cerut sa vad copia procesului de contraventie, sa vad ce se presupune ca am facut din moment ce eu nu am primit nimic acasa, dar nu au putut sa imi ofere decat numarul provesului si data.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Eu stiu ca atunci cand esti oprit de Politie, politistul care datoria sa te informeze pentru ce te-a oprit. ati fost "prins" de radar, ati trecut pe rosu, n-ai oprit nu stiu unde, facem un control de rutina etc...
Nu sa inceapa sa te "frece" si mai ales intentionat sa-ti gaseasca o "buba"

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput