Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(48)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Neatza

Fetelor, stie careva cum se cheama biserica de la Lira (intersectia dintre Sebastian si Calea 13 Septembrie)? Biserica Ghencea cumva? Ca mai e una mai aproape de stadion si mi-e sa nu le incurc...


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

neata

LA MULTI ANI ROBERTZEL, sanatate multa, si tot ce ii doresti, sa cresti mare si voinic

la multe lunite Bogdan Akexandru si Anais Maria

revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:


multumesc de coffe

multa sanatate la puiutii bolnaviori, sa se faca bine repedeeeee

Doloress multumesc muuuult de tot pt carti, ff frumoasa poezia

Fragrant, uauuu

Ziki felicitari pt poezie, mi a placut

Irinukaa, felicitari

Bebelu vazut poze cu buba, ff frumoasa si eleganta

nici Eva nu sta prea mult in carucior, desi i am pus partea sport, vrea in bratee..Madalina cum te descurci tu si cu carutul si cu Razvan ca si eu am carut la fel si mi e tare greu sa ies singura

azi noaptea a dormit si Eva cat de cat, cu cateva treziri, dar cel putin nu s amai foit toata noaptea

cred ca am mai uitat din ce vroiam sa spun, asta e...va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

LA MULTI ANI ROBERT!!!

Sa fii sanatos,sa ai o viata minunata!




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Buna dimineata fete dragi!

Ieri am basculat poezia si nu am citit nimic din urma. De unde credeam ca numai eu sunt vesela, am primit vestea ca a murit si bunicuta lui Marius, asa ca azi va pleca la Pitesti sa vada de toate cele... Iar eu merg cu astia mici la mama (locuim la doua strazi distanta) pt ca nu imi prea place sa stau singura noaptea, si mai schimb si eu o vorba cu cineva. Plus ca sunandu-mi si eu bunica din dotare, am aflat ca si ea e rau... In fine - m-am bucurat degeaba ieri...

Ma duc sa va citesc din urma si revin cu comentarii pe text
Va doresc o zi frumoasa (si racoroasa, celor din Bucuresti...)


Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Neata!
Simo mersi de e mare nevoie de o canistra!
Dolores o mie de si un brat de .O sa citesc si eu cartile alea. Ai fi un psiholog de nota 10 zic io.
N-am vrut sa mai zic si io, dar nu am reusit deloc sa ies din butoi, parca mai rau ma afund Neaparat tre sa fac ceva ca vad ca se agraveaza situatia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Buna dimineata si de la noi!

Scutece eu folosesc tot Pampers. Am mai incercat Happy pe la inceput, dar nu mi-au placut deloc. Sunt prea groase.
Acum doua saptamani m-a apucat cititul despre scutece...ca-s inalbite cu clor, ca gelul este nesanatos, etc...asa ca am cumparat doua scutece refolosibile si unele de unica folosinta bio-degradabile care cica nu-s inalbite cu clor si sunt mai sanatoase. Buun. Alea refolosibile (Monaprel) nu-mi plac ca-s mari dom'le. Desi zic ca sunt pentru 5-9 kg eu am impresia ca il acopera pe bebe cu totul, daramite sa se simta comod. Le voi folosi in casa, ca respira mai bine pielea cu ele. Iar cele de unica folosinta iar nu mi-au placut. Absorb bine, dar sunt cam scortoase si desi sunt pana la 9 kg (al meu bebe are 7 si ceva) mi se par prea mici, adica il cam strang pe picioruse si nu ajunge ariciul cum trebuie pentru a-l prinde pe burtica.

Si bebe Luca mesteca in gol de zor. Zici ca mesteca tutun

Foloseste cineva biberoane Beaba? Sunt ok?
Ca eu folosesc Dr. Brown's, sunt f. multumita de ele, dar au un insert care ma innebuneste la spalat, clatit (apropo, voi consumati multa apa? Nici nu-mi vine sa va spun cat am consumat luna trecuta. Cu spalat biberoane, racit lapte, spalat rufe, etc). Si am vazut ca Beaba au o tetina asemanatoare.


Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

LA MULTI ANI ROBERT!
Sa cresti mare, sanatos, voios!
Un pup mare la mami pentru doi copii frumosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

in primul si in primul rand, LORICH, sa va traiasca ROBERTELUL!!!
sa fie norocos si destept, ca frumos este! sa aiba o viata fericita, si voi alaturi de el!
Toate gandurile noastre bune merg spre voi azi!

apoi, incep cititul sa vaz ce si cum pe-aici:

* despre ochisorii gri, daca sunt asa si acum, ar putea insemna albastri. eu din doi parinti cu ochii caprui, am stat asa in pendind, nedumerita, pana la un an, cu ochi gri. apoi au devenit albastri, dar uneori inca sunt gri... ciudat - stiu, dar am dovada in poze

* FRAGRANT, sper sa nu ajungeti la cortizon, si sa se rezolve au naturel. cei mici oricum sunt mai sensibili la astea naturiste ca au organismul nou si bun...

* VAASSS!!! ce bine ca mai scrii! Dar ce pacat de Eliza! O sa-i treaca, si noi am facut asta-iarna cand eu eram cu burtoi si aveam o frica de numa-numa... sa va faceti repede bine si sa scape de bubite fara urme!

* o doamne! DOLORESS, pe mine m-a "ginit" textul ala!! Eu sunt ala trait in cicaleala care a invatat sa condamne. si acum ce pot sa fac? cui cer io daune si prejudicii morale? sau mai degraba cei din jur ar trebui sa ceara pt mine, ca eu ma simt bine asa bombanicioasa si aratatoare-cu-degetul...

* FRAGRANT, da! SPEEER sa venim. noi asa ne visam. Faza e ca aveam Canada in plan B si Danemarca plan A. Dar sincer, din povestile voastre, din ce am mai rasucit noi problema pe toate partile, si din considerente de "cum sunt vazuti romanii in UE si cum sunt vazuti peste ocean", mesajele stufoase de la DOLORESS mi-au dat de gandit. DOLORESS, daca indata iti va cere tot DC-ul detalii despre Canada, mea culpa. Trimite-i la mine, ca dau forward la mesaje
Voiam doar sa spun ca desi prima varianta era pentru ca eram aproape de rude, am simtit ca parca nu asta ar trebui sa fie elementul cheie. Ci o gramada de alte lucruri pe care cred, SPER, ca le vom gasi in Canadutza voastra
va multumesc din suflet pentru urari, ma rog in fiecare seara sa ne iasa planul, desi avem multe de facut pana atunci. Eu trebuie sa-mi iau cazierul din Fr., trebuie sa ne facem pasapoartele &%#$-lui (auto-cenzura) biometrice, pentru tuspatru, etc...
dar sunt foarte foarte increzatoare. vorba lui DOLORESS, a venit vara, si pot emigra si in Ghana ca tot increzatoare o sa fiu. Si oricum, suntem dispusi sa asteptam (nu foarte mult totusi) numai sa stim ca reusim sa ne tiram...

gata despre mine, ma intorc sa mai lecturez


Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

doamne FRAGRANT, esti "tambour d'instruction"!!!
felicitari! imi spunea soata deunazi, cred ca pe un fond de mini-depresie masculina post-partum , ca "uite, oare la ce iti foloseste sa inveti mult si sa faci o gramada de mastere ca ti se poate intampla ceva, doamne fereste, si ramai blocat intr-un scaun si gata".. si i-am spus ca vei avea mereu un CAP, pe care altii, sanatosi si vioi, nu-l au. iar CAPUL ala te poate ajuta la o gramada de chestii- sa predai, sa faci cercetare, si mai ales sa nu te deprimi si sa-ti vezi posibilitatile, sa ti le depasesti.
si mi-a dat dreptate
acuma sa nu ma intelegi gresit, n-am vrut sa devin bizara, zic doar ca eu admir oamenii care au mereu dorinta de a invata ceva nou, de a merge mai departe, de a nu ramane inchistati in ceea ce stiu si se multumesc cu putinul ala.
intr-un cuvant, voiam sa te felicit, dar sunt aware ca am scris-o prea ciudat...

* GABI - pupicei IOANEI!! sa va faceti repede bine, sa (ne) revii!

-> trebuie sa plec nitel, are nevoie soata de mine. revin. cu capul mai limpede sper....

Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

Mergi la inceput