Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(48)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Buna fetelor!
La multi ani sarbatoritilor!


Nu i greu de gasit un job in Canada? Ce faci pana iti gasesti un job?

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata

lori sa ti traiasca feciorul si sa creasca mare si sanatos

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Daca tot in depresii m-am apucat de ciopartit haine.
mi-am taiat vreo 5 perechi de pant care erau mai vechi si i-am facut scurti.
acu sa vad unde-i tivesc
am strans si hainele de dus la tara,.un sac mare care nu stiu unde-l mai bag in masina.
da ma simt bine..am aruncat tot ce era larg si am ajuns la cocluzia ca sunt slaba deci mi-am ridicat moralul..partial



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

M-am intors De la plimbarica.

La multi ani Robertel!!! Multa-multa sanatate si noroc! O asteptam pe mami sa ne dea si noua o bucatica din tortul acela care sigur e incredibil de bun!

Mi-am adus aminte. Anka e in Tenerife.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

La Multi ani Robertel !

O zi frumoasa , multa sanatate, cadourile dorite si inca multe multe aniversari de acum inainte!!!


Sanatate multa la toti bolnaviorii!

Ziki- condoleante!

Ralukara- superba poveste...si ce ochi de alabastru are buburuza ta...love it!!!

Irinuka- felicitari pt. Patrik!!!! waw...primul bebe din odisee care se ridica singur...

Cine intreba de Anka, din cate imi amintesc eu, e in vacanta acum...si eu sunt curioasa cum a fost...ca asa ma mananca si pe mine de o vacanta mica mica..

Cred ca e de la hormoni fetelor, ca si eu am niste stari naspa...Al meu sot e foarte implicat si ma ajuta la greu, dar tot ma enerveaza ...

Ieri am cumparat o carte de bucate pentru bebei (i-am dat-o cadou sotului, sa fiu si io draguta, haha ) si vad ca sunt multe retete cu fructe crude, de la 6 lunite. Eu cred ca unele fructe am sa le coc/fierb/aburesc whatever...In spatele acestei decizii este faptul ca tati al nostru alergic la fructe cu samburi (de la mere pana la prune si cirese) Prin fierbere/coacere etc se distrug proteinele alea care dau alergii..sper sa nu se distruga si prea multe vitamine... Oricum, eu sper ca bubu mea sa semene cu mine, eu nu am alergii ..si mama mea m-a hranit cu mar ras si biscuiti (evident cu gluten hihi)

In fine, eu imi urmez instinctul meu si dorintele ei Va spuneam ca nu vreau sa incep diversificarea mai repede de 6 luni, dar a inceput ea singra sa suga la o banana care o papam eu a fost dulce, si am lasat-o dar in rest inca nu am mai experimentat.
Am sa pun poza cu Adeline & banana

A..si noi avem ochisorii tot gri...eu credeam/speram ca raman asa




Diana & Adeline
Dear baby
Cutia cu surprize

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Ziua buna.
Incep sa ies din butoi... e de bine.
Desi motive sa raman acolo sunt, m-am mobilizat!
Doloress, am trimis cartile pe contul 2. Am descarcat si eu cartile de la tine, abia astept sa le citesc! Eu sunt pasionata de tot ce inseamna dezvoltare personala, inainte de a ramane insarcinata am inceput "Drumul catre tine insuti" de M. Scott Peck si "NLP si succesul" de Steve Andreas si Charles Faulkner. Treaba cu NLP-ul a fost o revelatie. Dupa ce am ramas insarcinata, fiind atat de furioasa pe mine, pe destin, pe sarcina, etc, m-am pus in stand-by, aveam senzatia ca oricum nu imi va mai intra nimic in cap, desi tanjeam dupa asa ceva. Dar eu am si trait o stare ciudata cand eram gravida, indiferent daca citeam sau ma uitam la un film, aveam senzatia ca nu mai pot fi singura, sa am momentul MEU, ca cineva sta peste umar si face ce fac si eu.
Acum e o ocazie sa revin la pasiunea asta, nu mai sunt 2 in 1.
Lori, sanatate multa la puiuti SI MULTA PUTERE TIE!

LA MULTI ANI, ROBERTEL!!!
Ziki, savuroasa, as usual! Imi pare rau de bunicute

Ochii gri-la Miruna bat spre verde de-a dreptu'. E asa, o culoare ciudata, ba verde, ba gri petrol... In plus i se blondeste parul. Adica i se roscateste! Oare cu cine seamana copilul asta?

Simo, ! Dar eu din poze mi-am dat seama ca esti slaba, degeaba bagai tu la inaintare fundul. Las' ca ala e sexy!

Ma duc sa ma imbrac, merg sa caut fata de masa si pernute de scaun. Poate gasesc la Bamboo, in mall. Pentru ca.. AVEM MASA CU SCAUNE!!! Cred ca socrii mei au dat chef in cinstea faptului!
O zi splendida!

Andutza- de pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Robert, sa cresti mare si cuminte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

ce fac fetele?

Robert!! sa cresti mare si sanatos

eu iar sunt sola. am trimis barbat cu copchil la plimbare si eu imi fac de lucru prin casa.
multumim pt complimente.

ochisorii: naty i-a avut albastru inchis la nastere, acu sunt k mierea. desi in poze zici k sunt negri.

Carmen nici eu nu pot duminica nu am cu cine lasa fata aksa. dar miercuri vin. trebuie sa sun de acu sa fac programare? sau cum se procedeaza?

ma bucur sa vd k usor usor iesiti din butoaie si iese soarele si p la voicapu sus ca DUmnezeu are grija de fiecare si nu ne lasa niciodata. mai ales cand avem nevoie de El

ziki bafta multa si sper din suflet sa luati decizia cea mai buna cu plecarea. oricum ramai cu noi p forum. si condoleante

Irinuka felciitari pt Patrik. deci deja copiii astia nu mai au stare. vor deja sa mearga sa nu mai stea la orizontala. si a mea da sa se ridice, dar inca atarna bostanu greu. dc ii intind mainile, se apuca de ele si se ridica singura in fund. dar dupa 2-3 min pica in bot

am si eu o mica intrebare: buba are deja o luna de cand nu mai papa san decat noaptea..adica manca..acu de o sapt si ceva nu mai vrea nici noaptea. eu inca am laptic. nu dau sanii p afara, dar ii simt un pic greoi. trebuie sa iau ceva pastile pt intreruperea lactatiei? sau se duce singur. nu am nici o durere nimic. nu ma deranjeaza. doar k nu stiu dc e bine sa stau asa, sau trebuie sa actionez in vreun fel.

mda..nu mai stiu ce vroiam sa zic. zici k sunt p alta planeta.





Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Bebelu, si Miruna papa san doar noaptea la un moment dat, ca ziua luam eu medicamente de stomac si nu aveam voie sa o alaptez... Si am intrerupt alaptatul cand am vazut ca ma storcea de energie si vlaga, abia mancam din cauza ulcerului. Efectiv cand simteam ca am sanii mai plini, bagam pompa, dar asa putin, cat sa ii degajez, nu sa scot tot. Si s-a dus laptele in vreo saptamana... O alaptam din ce in ce mai rar si bagam pompa daca ma dureau sanii.

Andutza- de pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Pupam fetele!
Azi am fost matinale, la 9 eram in parc - super-super!

LORI, pup inca o data Robertelul! Cum a fost cu torturile? S-au distrat picii la gradi?

BEBELU, daca nu ai probleme, nu te doare nimic, nu se umfla, nu te deranjeaza, nu trebuie sa iei nimic. Medicul meu ginecolog chiar a insistat ca ar fi cel mai bine ca lapticul sa de duca singur cand o fi cazul, fara alte interventii. Sa nu scoti laptele din sani, ca stimulezi productia. Poti pune gheata infasurata in comprese / prosopele, ca sa se opreasca mai repede. Dar in principiu, daca nu sunt pb, se va opri de la sine.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput