Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(48)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Chiar Zumzu, am uitat sa zic. Cum oare s-a zgariat el asa rau? Te cred ca ai tras o super sperietura. Eu nu stiu cum as reactiona ca mi se face rau cand vad sange iar sotu e si mai rau ca mine. Doamne ajuta sa nu avem bube prea devreme si prea grave.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

Lorich m-ai salvat , eu am crezut ca acum la 6 luni cand schimbam landoul cu carut sport, schimbam si scoica; dar daca este vb de 11 kg este superrrrrr; ideea este ca scaunul auto va reprezenta o mare cheltuiala pentru noi, mai ales ca i-am promis sotului ca il voi lasa pe el sa il aleaga, eu am ales cam totul pana acum (iar la el cand vine vorba de strumfi mic, ii cumpara chiar cele mai scumpe lucruri si sincer la cate or sa mai fie de cumparat numai o investitie in scaunul auto imi lipsea);
Dollores multuuu;

Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

am dat peste blogul lui Miss Parker, am citit despre vaccinuri, pffff http://piersicuta.blogspot.com/

Doloress, mereu m am gandit, cine e Victoria....am inteles acum, off

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

gata, am pus soata pe autocar, si indata plec si eu la ai mei...

despre scaun auto, eu l-am avut pe www.smartbuy.ro/scaune-auto-pentru-copii/chicco-scaun-auto-0-18-kg-vector-fuego~1357840.html#" target="_blank">ASTA la Flavia pana anul trecut, la 4 ani - vreo 17 kile si pentru ca e aproape ca nou, l-am montat si pentru felix pentru excursia din weekendul asta. Azi am fost la cumparaturi cu ei, si felix a dormit in el tot drumul, si mi s-a parut comod si pentru un copil atat de mic. Cand copilul e mare si se tine in fund, scaunul sta normal- cat e mic, se basculeaza cumva in fata si se transforma in scoicuta. Mie una imi place de el.

Va pup acum, va doresc o seara super! Ne auzim maine, pentru ca de la mama nu cred ca mai intru.

p.s. FRAGRANT, ce meserii misto are tati!!! wow. si totusi nu au nimic in comun, nu? poate antropologia? oricum, super!

Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Gata, am mai vazut si pozicile noi, OCSANICA- ce frumoasa si cumintica e fetita ta, are asa un aer linistit, si un suras calm, foarte simpatica. Si mami arata tare bine!

Am vazut si poze noi de TUNDE -hehe , asa si al meu sta mereu cu buzele tuguiate si imi zice bububububububu Cred ca ca vrea sa zica buburuz. Sunteti toti niste frumosi.


LUCIA- da, Victoria e o fetita de trei anisori de la Odiseea lui PAtrick care se lupta cu leucemia de un an de-acum. De aceea cand mai au ai nostri un muc, o febra, nu prea indraznim sa ne plangem. Prin cate a trecut fetita asta... tratamente, internari, medicamente peste medicamente, iti vine rau cand te gandesti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Si eu sunt invidioasa pe meseria lui tati de Sofic, din toate cursurile de la drept, asta m-a pasionat cel mai tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:



imi vine sa dau pe cineva cu capul de pereti!le-au trebuit 2 luni celor de la asistenta sociala sa ma anunte ca nu e buna adeverinta de la facultate cum ca sunt studenta la zi! in adeverinta mea scrie ca "cutarita este inscris la cursurile de zi ale fac X si a frecventat fara intrerupere in anii...". ei bine, ei voiau sa scrie clar ca "am fost inscrisa in anii 2009-2010 si 2011-2011 ca finnd la cursurile de zi!". mai pe romaneste, ii deranjeaza un verb! si ca aatre acuma trebuie sa mai mai duc o data in buc, sa mai astept inca 7 zile sa imi elibereze adeverinta facultatea iar banii pe indemnizatie o sa ii iau abia in august! imi vine sa urluu....cata birocratie si incompetenta!

colac peste pupaza m-am mai si certat cu soata, care zici ca e picata din luna si acuma s-a trezit pe pamant prima data!
eu le ziceam fetelor sa iasa din butoi, s ei bine...eu m-am afundat in el pana peste cap....

ma duc sa citesc din urma, revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Ocsanica noi am cumparat scaunul www.nichiduta.ro/detalii-produs-4798/scaun-de-masa-baby-design-pepe-/" target="_blank">asta de masa. Sunt foarte multumita de el: se curata foarte usor, are 3 pozitii (se face si stil scoica), are roti, are 2 tavi... si pret acceptabil.

Doloress nu stiu ce sa zic de detergent. Eu spal cu Ariel si am folosit inclusiv balsam si n-am avut probleme. Dermalin ai incercat?


Irina ~ mamica norocoasa de Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

RSZ de Doloress: Dermalin Baby (farmaciile SensiBlu)

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Mamici care dati numai LP la bebei, se mai trezesc noaptea? Sau al meu e singurul??? Se trezeste o data la 4-4.30 de foame si apoi la 6-6.30 de alint. Nu mai vrea la el in pat. Il iau cu mine in pat si ori il pun la san (inca mai pica ceva) si adoarme in cateva secunde ori adoarme in secunda in care l-am luat in brate din patut.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput