***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007(132)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:


Liv,
am fost la Mamaia, dar ne-am intors mai devreme fiindca sotul s-a plictisit, ca e statiune comunista in care in afara de stat la plaja nu ai ce sa faci; ii dau dreptate, desi eu as fi ramas pana la sfarsitul sejurului, mai ales ca hotelul era platit pana azi.
Cu piscina, de ce o aleg unii, nu e un mister; pe plaja plateam 30 ron/zi sezlongurile iar la piscina, pentru clientii hotelului, sezlongurile erau gratis :) ; dar dincolo de bani, tot nu inteleg cum poti sa stai pe cimentul ala incins o zi intreaga, fara sa auzi marea, fara sa simti mirosul de mare, in definitiv fara sa ai senzatia ca esti la mare.

sincer si pe mine m-a cam deprimat statiunea; s-a plictisit cel mai putin, ca e nedespartit de trotineta, asa ca a avut cu ce sa-si ocupe timpul.

am pus si ceva poze de pe la mare:
https://picasaweb.google.com/cinca.clementina/MamaiaIunie2011?authkey=Gv1sRgCM68uJeqgfnQNg#5617967870250430482

facebook e mai la indemana, e mai prietenos ca sa zic asa:)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Am uitat sa precizez ca patul etajat poate fi usor transformat in 2 paturi.
Liv multumesc!
Ella ce a crescut Bob! Sapcuta aia m-a dat gata! Faina marea, chiar daca conditiile lasa de dorit... La Aqua Magic nu ati incercat?! Delfinariu, Acvariu?!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Ella, multumim, vazut poze; Bob e trendy ca de obicei, mumos baiat. I-a crescut binisor si parutzul.
Stiu ca tehnic FB e mai prietenos, cu mai multe facilitati tehnice; insa eu ma simt mai bine aici, cu voi, if you know what I mean. :)
La marea noastra intr-adevar nu sunt multe posibilit de distractie, insa judecand dupa sejurul trecut, daca vremea e buna, nici timp nu avem. Dimineata mancat-plaja, pranz, nani, plaja, mancat eventual putin plimbat si la somn. Asa... ca mosii.


Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Alynta, Liv, multumesc.
Conditiile la mare n-au fost chiar proaste, am stat la 4 stele, micul dejun l-am luat la hotel ca aveau bufet suedez, desi pentru am cumparat noi cerealele lui preferate ca alea de la restaurant nu-i placeau, iar pranzul si cina alternativ la Il Calcio si Fattoria, ca sa fim siguri si ca mancam bine dar si ca sa nu facem vreo toxinfectie; mie chiar mi-era pofta de crap prajit dar aici nu aveau si nu m-am riscat in alta parte; singurul loc unde nu mi-e frica sa mananc peste este in Vama sau la 2 mai, nu stiu de ce, mi se pare mie safe acolo.
Dar in afara de plaja si iesit la masa/plimbare nu ai ce sa faci; acvariu am vazut in Londra recent si n-a fost dat pe spate, asa ca n-avea rost sa-l vedem pe cel din Constanta care presupun nici nu se compara cu cel din LO.
AquaPark e o mare jale, n-as calca acolo nici sa-mi dea cineva bani, nu stiu de ce nu m-a inspirat vreodata; cu telegondola m-am plimbat si nu mi se pare ceva extraordinar; bicicleta am fi vrut sa inchiriem dar era numai cu 2 locuri deci nu incapea;
Macar la bulgari/turci au entertainmentul de club si toboganele cu apa si loc de joaca pentru copii.
Hai ca sunt carcotasa, cer prea mult de la "perla" litoralului; ma intreb daca ministra madam Vuiton Udrea a calcat vreodata pe acolo sa vada ce statiuni "frumoase" avem.

Liv, un motiv un plus pentru mine sa intru pe facebook este ca acolo ma citeste numai cine vreau eu; aici, fiind forum public, ma citeste soacra-mea care n-are alta treaba decat sa stea pe DC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Ella, frumos baiat s-a facut Bob, ma distreaza ca e cu creioanele si foile dupa el, asa e si Andreea, nu se culca pana nu termina desenul inceput sau nu mananca, prea mult deseneaza ... ca sa nu zic altfel ... chiar ma gandeam sa te intreb cum stati cu mancatul, din cate ai spus nu se omoara ca si Andreea mea ... inca un motiv sa nu mai scriem pe forum, chit ca mie imi place si m-am obisnuit aici sa scriu si nu pe fb, este ca imediat citesc copiii nostrii ce scriem despre ei si sa vezi atunci scandal ... nu e frumos, dar uneori e sanatos sa vezi ca si copilul lui x face ca al tau si sa te mai linisteti ca e in regula ...

Liviana, am discutat la gradi, nu s-a intamplat nimic deosebit, se poarta normal, participa la activitati, rade, nu prea se joaca cu copiii, dar nici inainte nu se juca ... dar de ex, a avut o saptamna in care era mai trista si mi-a spus educatoarea, cand am incpeut lucru, dar acum nu, eu cred ca s-a saturat si vrea acasa si ne testeaza ... incepe sa fie si mai greu cu a mea, adica trebuie sa imi pun mintea la contributie, sa am grija ce fac spun, sa aplic unele reguli constant, sincer mie mi se pare greu, eu vreau sa stau linistita si nu tot timpul de 6 ... dar nu prea merge ... tot timpul incearca sa ne invarta si sa faca cum vrea ea, dar la orice nimic, trebuie sa o intoarca cum vrea ea ... voi nu aveti probleme din astea? pt mine e obositor ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Betty, da, cu creioane si caiete pe unde mergem, mai ales la masa, pana e gata; daca i le dam, nici nu zici ca avem copil cu noi, el e fericit si noi relaxati; nu exagerez daca spun ca pe saptamana consuma aproape un top de A4.

ref la mancare, mananca mancare gatita bine, adica tocana de cartofi cu pui sau mancare de spanac sau supe/ciorbe, peste in special somon pe gratar, paste, piza, gratar de pulpa de pui; nu mananca deloc fructe, decat mere; adica nici banane, nici porto, nici fructe de sezon, am incercat cu capsuni si cirese si le scuipa.

Liv, apropos de par, i-a crescut si mie nu-mi place cum ii creste asa ca saptamana asta il tund, mai ales ca de luni incepem orele de inot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Ella, stiu ca nu exagerezi cu topul de hartie, asa consuma si andreea daca nu merge la gradi, nici nu stii de ea, isi face desenele cu pixul si le coloreaza apoi ... mi mila sa le arunc ca-s super frumoase, dar nici sa pastrez atatea, adica deseneaza perechi care danseaza din profil, castele, case cu ferestre luminate, peisaje, copii in brate la mamele lor, cate 4 personje in pagina ... pai mananca super bine Bob, andreea e intr-o perioada in care nu prea mananca, opusul lui Bob, doar fructe ar manca, dar nici nu ma plang ca moare de foame ca spune ce ii trebuie si ii fac ce vrea ... am avut si perioade mai bune ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Al_Ma spune:

Clem, incearca la Lotca in Bucuresti pentru un peste bun. Unde faceti inot, unde ti s-a parut mai de incredere?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Alina, Lotca e ala de pe Eminescu sau cel de pe gen. Berthelot?
In Bucuresti cam greu sa iesim la perscaresc ca al meu nu mananca peste deloc si nici fructe de mare; desi acum capatam majoritate ca e de partea mea :)

La inot la National, profesoara de inot sta cu noi in bloc si face doar initiere cu grupe de copii; din cate am inteles trebuie sa aiba 5 ani impliniti, dar profesoara s-a uitat la si a zis ca e bine dezvoltat si ca poate incepe de acum.
Deci am ales in primul rand profesoara si dupa aia fiindca e la 5 minute de casa; si am gasit loc in program pe la 16:00, ca dupa aia se aglomereaza foarte tare, seara vin foarte multi.
De costuri nu stiu sa-ti spun, ca nu am intrebat; cred ca o sa-l duc de 2 ori pe saptamana.

Am zis ca amanam cu tenisul pana la anul si sa incepem inot de acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Al_Ma spune:

de pe Eminescu si are si pui, daca vrea sotul tau :)) (eventual, un pui de balta :))))
Vreau sa o duc si eu pe Mara la cursuri de inot, dar nu stiu unde e mai sigur dpdv igienic.
De tenis nu stiu ce sa zic, si mie mi-ar placea sa-l practice Mara, dar am citit ca inotul este singurul sport recomandat pentru copiii pana-n 10 ani.

Mergi la inceput