Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (17)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Am intrat sa verific care mai e treaba cu intalnirea...Eu pe ploaie nu prea as veni...am mai patit o nepatzita azi cu fiu-miu al mijlociu care alerga cu trotineta prin curte si s-a taiat urat de tot la deget..nici nu stiu in ce..suspectez barele de la balustrada...dar nu sunt sigura..oricum avea bucatzica din buricul degetului inelar desprinsa...i-a curs mult sange, m-am speriat groaznic..noroc cu mama langa mine care i-a oprit sangerarea si l-a pansat.oooof, viatza!

Canapelele n-au venit si au spus ca au 15 zile acoperitoare peste cele 30 Si cat le asteptam...Am sa pun pozici azi Lavi si Mada...si mai pun cu livingul cand or veni multasteptatele...asa ca sa va faceti o idee. Canapelele vor fi un mov fff misto, iar casa e cat d ecat..lipsesc multe, inclusiv accesoriile, dar in timp le vom rezolva.

Stefy, ia oscillo si un paracetamol. Cred ca intalnirea pica...
Lavi...pentru ce va pregatiti?
Irinuca, sincer eu n-as merge in Delta cu puiul asa mic, e mai simplu ca-l alaptezi, etc...dar mai periculos cand vine vorba d eeu stiu ce...Eu sunt patita cu David de la prima noastra iesire cu el la mare avea 9-10 luni...a facut enterocolita si febra mare chiar in ziua aia...a doua zi ne intorceam acasa...urat de tot!
CU lactatia...ce pot sa-ti spun e ca si la 2 si la 3 luni puii au pusee de crestere, deci e posibil nu sa scada laptikul ci sa dureze putin pana se adapteaza cererii.
Pisuc, ooof imi pare rau de alergia asta...si David al meu este alergic la, lactoza...i-a iesit la analize...totusi ii dau lapte..e ahtiat dupa el..oare gresesc?? bine e deja mare si poate s-a stins alergia asta...analizele i le-am facut cand avea 3 ani..Eu folosesc plasa de tantzari pe terasa si in casa am solutie dintr-aia de se pune in priza..eu o folosesc...
Miki, Catankochiul e nasol, vanataia a coborat si sub el..dupa ce ca am cearcane, acum una e vanata...Mi-e rusine sa ies pe strada fara ochelarii de soare...si chiar ma gandeam...dc ploua la botez voi fi penibila cu ochelarii uriasi si sfidatori intr-o eventuala ploaie torentiala cu fulgere si traznete...
Catank, mi-era dor de tine...
Miki,Cami sper sa nu ploua sambta dupa masa si duminica,sau macar sa fie asa scurt si decent, nu sa ne tina nu stiu cat...
ALexina..noi nu fol AC acum pt ca inca nu avem aici...dar foloseste-l cu incredere, orienteaza-l in sus, pe pozitie fixa...eu am folosit in modul asta la David si Mati fara probleme.
Mada...ce faci? Sunteti ok?
Cami, spor la pregatiri!si noi ca voi.

Merg sa incarc pozicile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

simo sa avem un
merg sa vad pozicile!!! la matei (banuiesc ca el e fiul mijlociu nu? ) sa treaca mai rpd.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Intrebare pt fetele care alapteaza:mancati rosii,castraveti???

Eu as manca dar am auzit ca rosiile chiar fac rau si accentueaza colicile...Voi ati incercat??

Eu o sg data am mancat o rosie,nu stiu daca din cauza aia era agitat..dar de atunci nu am mai mancat..Dupa ce ca am eu reprize de plans...

Va pup si va doresc o seara placuta!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

simo ce imi place!!!! cat spatiu aveti!! superrrrr ....vreau si eu o data!!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

simo sa avem un
merg sa vad pozicile!!! la matei (banuiesc ca el e fiul mijlociu nu? ) sa treaca mai rpd.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



da chiar vrei sa ne faci curioase.. a inteles cineva ceva ? ca eu nu..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

iepurash..... dintos...


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

baietel frumos de SIMO sa treaca!!!
multam simo si pisic pt pontul cu "bulina"..pana acum am luat un para si ceaiuri..mai iau un para inainte de a ma baga in pat si sper sa treaca..


FETE DRAGI,VAD CA A PICAT TREABA CU INTALNIREA.....IMI PARE RAU...SI SPER SA REZBIM SA PUNEM LA CALE ALTA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

simona, f frumos la voi, f aerisit si ordonat..parca mi-e dor, la noi deja e haos, nimic nu mai e la locul lui..parca n-a fost niciodata ordine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

iepurash..... dintos...


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



aaa...deja ? sa ne tii la curent cu marele eveniment

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Intrebare pt fetele care alapteaza:mancati rosii,castraveti???

Eu as manca dar am auzit ca rosiile chiar fac rau si accentueaza colicile...Voi ati incercat??

Eu o sg data am mancat o rosie,nu stiu daca din cauza aia era agitat..dar de atunci nu am mai mancat..Dupa ce ca am eu reprize de plans...

Va pup si va doresc o seara placuta!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!





eu am evitat rosile pana sa ajung in tara,dar acum,cand mi-au mirosit astea de la tarani, nu m-am putut abtine

Mergi la inceput