Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(47)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

buna

Lorich, Mirela si mai nou vad Gabi...sanatate multa la puiuti si rabdare voua, Lorich sanatate si tie sa poti sa ai grija de pui, imi pare rau cand citesc, ma ingrozesc ....

Lorich...tare bine te a descris Ziki....e adevarat tot ce a zis..are si talent adevarul e..

pff sa vad ce mi aduc aminte

Ralukara felicitari pt mersul pe bicicleta, si sa stii si tu si Andutza ca nici eu nu stiu sa merg nici pe bici, nici sa inot

Doloress si eu te admir...esti un izvor de informatii
, iti citesc cu mare interes toate posturile, cateodata recitesc, si ii spun si sotului ce am mai invatat de pe la tine
chiar vroiam sa te intreb..gasesc ceva carti online din ce ai citit tu?imi recomanzi ceva?? si multa sanatete si lui Patrick

Loutzy, spor la pregatiri

Ziki, bafta cu planurile

a aparut Abramburik pe fb, m am linistit, felicitari!!

fetele suparate de soti si alte motive, va pup, sa va treaca supararea

despre noi acum...am facut azi vaccinul de 4 luni, desi maine face 5 luni....asa mi le a decalat medicul de familie, imi vine sa le strang de gat...ma suna ieri asistenta, ma programeaza azi la 9.20, si cand ajung acolo....vreo 7 mamici si gravidute ...iese asistenta si cik se intra in ordinea sosirii....nu mai zic nimic, ar fii inutil...dar m am umplut de nervi
n a plans , a fost ok, doar cam maraita azi , acum doarme
are 6,300 si 66 cm...nu ne comparam cu grasunii Darius,Felix, Serban...cine mai era?? noi suntem fotomodele

nu mai stiu ce mai vroiam sa zic,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

in sfarsit au adormit
sunt plina de saliva, voma si alte zmacuri bebelesti
ma duc sa mi fac un dus si sa ma pun in pat

oooo...a aparut si al meu barbat in sfarsit

pupici si vb


mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Si eu am cautat-o pe ABRAMBURIKA la Odiseea ei, am vazut ca s-ar parea ca e fetita, offff ce m-am bucurat, am si plans o tura.

LUCIA- am trimis pe e-mailul vechi 2 carti, cu astea am inceput eu, Francoise Dolto - Cand apare copilul, absolut superba, e cartea mea de capatai si Jacques Salome - Mami, tati, ma auziti? Mai am o gramada, am sa le trimit incet, incet pe mailul nou.
Cu vaccinul, lasa ca e mai bine mai tarziu. Eu le-as fi amanat cu vreo luna, doua, daca nu aveam de plecat in Romania fix la 6 luni.
Cu greutatea, stai calma, fetitele trebuie sa fie niste delicate!

GABI - si tu Brutus, vad ca toti fratiorii mai mari s-au vorbit sa faca buba. Multa sanatate!
Al meu asta micu insa n-are nimic, dar el si cand s-a nascut- eram toti morti, cu gripa din aia naspa, eu cu o zi inainte de nastere aveam febra 40 si el n-a avut nimic. Ieri avea pe manute niste muci galbeni-verzi de-ai lui Patrick, tocmai voia sa-i bage in gura, noroc ca i-am vazut la timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

DOLORES, si Brutus!
Citesc cu mare drag mesajele tale si ma tot intreb cum poti avea informatiile si intelepciunea unui batrin de 100 de ani si in acelasi timp energia si vioiciunea unuia de 20 de ani. Ai vvreo reteta?

G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Gagici, lucreaza careva in domeniul imobiliar?

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Mey nu ma mai laudati atata ca mi-o iau in cap! Acuma pe bune, am citit putin de tot, am in plan mult mai multe carti de parenting. Dar cum ziceam, mie imi place sa studiez, ca daca exista meseria de student, eu asta ma faceam. Si cand imi place un subiect, il iau si-l citesc si-l descos din scoarta in scoarta. Multe info am mai gasit si la Cabinetul Psi, daca aveti rabdarea sa cititi topicele alea kilometrice, in care se iau fetele de cap si se paruiesc, dati la o parte certurile, gasiti multe sfaturi bune de la mamici cu experienta, de la psihologi sau amatori de psihologie.

Eu nu am putut sa merg pe intuitie in educatia lui Patrick, la mine intuitia imi zicea sa tip si sa urlu, a trebuit sa citesc si iar sa citesc sa-l pot intelege, de ce urla, de ce face crize, cum sa le gestionez si in definitiv cum sa ma educ pe mine - sa evit crizele, sa raman calma.

GABI- energie si vioiciune, hmmm, sa ma fi vazut ieri dupa o zi in casa cu teroristii cum zaceam pe canapea stoarsa de vlaga. Dar recunosc ca sunt si jucausa, sunt singura mama din parc care sta agatata de barele alea de la tobogane si se balangane cot la cot cu copii, se baga in nisip pana in gat, se ia la intrecere cu fiu-su la dat in scranciob. Sunt si mica de statura, copchilaraia ma considera de-a lor. Au venit intr-o zi sa ma intrebe daca nu vreau sa ma ingrop in nisip ca ei facusera o groapa mare si cautau un amator de ingropat in nisip. Mai ales cand imi fac si codite, nu mai au dubii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Buna dimineata fetelor!
Dar chiar ca sunt defazata rau de tot! Una ca m-am trezit la 5.oo ca in vremurile de burtosenie, a doua ca ma trezesc bine dispusa, si ce vad? N-ati mai scris decat doua pagini de ieri??
Si vad bine, ca tocmai ce descoperii ieri ca leaptopul meu nou si drag are o luminita deasupra ecranului sa le lumineze calea huhurezilor ca mine care scriu la ore la care pana si becul din casa refuza sa se aprinda

Ma duc la citit si va las cateva stacane de cacafica.



P.S. DOLORESS, u RULZ!!! am printat ieri hartii peste hartii, ca dementii. ne-ai convins, ce sa mai. ar trebui sa primesti bonus de la oficiul de imigrari
serios acum, ai scris enorm si iti multumim fff mult pentru toate detaliile!

P.P.S - ca sa nu fiu chiar pe dinafara total, m-a picnit azi dimineata o raceala, ochi umflati + o durere de sale - din aia de bunicute, pe sistemul "waliooo, ce ma dor shelilii maica!"

ma duc sa citesc din urma.

Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

revenii

* iiiiiin sfarsit am aflat si eu cum se face branzica de casa
ciudata faza cu branzica de lapte praf. dupa ce ca e praf mai e si branzit? o fi bun? oricum e tot de vaca dar macar ala direct lichid e unul care nu suferit (prea multe) transformari...
oricum, noi de la jumatatea de lingurita de suc de morcovi nu am mai incercat nimic nou, asa ca povestea cu branza o pun in "pending" deocamdata.
noi ne luptam cu apa, asa ca avem alte probleme momentan...

* despre pemparshi, tot Pampers si noi. Pe vremuri stiu ca mai aveam si Huggies, dar daca nu ma insel sun si mai scumpi...
Dar Pampers portocalii am luat si mie una mi-au placut. Nu stiu lui Felix...

* LORI - abia astept sa revii

* mie de ABRAMBURIKA mi-a zis soata
stateam eu linistita cu foila mele cand il aud : cine e Petronela Petro pe FB? ca n-o cunosc.
eu - nervoasa, ii iau calculatorul in stilul smuls "nu esti pe pagina ta de FB!!"
si cand am vazut...m-a trecut un fior de emotie.se pare ca va fi

* DOLORESS, ce tare faza cu mucii inca mai rad
Francoise Dolto rulz, apropo. Si mie mi-au placut cartile ei, atunci cand le aveam la dispozitie... Acum ce e drept nici nu am cautat in world-wide-web - inainte macar eram lele, in primul an de psiho, si aveam toata biblioteca la indemana.
Tu chiar ai talent pt meseria asta, pentru ca iti si place sa intelegi si sa vezi problema din diverse unghiuri. Pe mine nu ma prinde, de aia am si abandonat proiectul. Chiar au dreptate fetele, ar trebui sa re-consider o facultate pe tema asta. Poate ai ajuta niste sufletele noi.
Iar la Cabinetul Psi, fusei si eu, dar pe mine ma agita discutiile in contradictoriu, ma obosesc si imi cresc tensiunea - si ajung sa nu mai urmaresc subiectul.
Mi se pare fascinant cum unii oamenii nu suporta banala intrebare "dar de ce faci asta?". Pai nene, imediat sar in sus "dar ce?? ma critici tu pe mine?? imi spui tu mie cum sa-mi cresc copilul??"
Asa ca de fapt ce voiam sa spun e ca nu am rabdare sa citesc capitolele alea, cum nu mai am rabdare nici sa merg la socri, la Pitesti. Imi protejez firavele fire de nervi ramase si le pun pe bigudiuri

Acestea fiind spuse, va anunt solemn (si voi prefaceti-va ca va intereseaza) ca am primit patutul de voiaj de la ABC Design, si daca nu era SIMO sa-mi dea linkul cu facutul si defacutul lui pana azi as fi fost calare pe una din spite injurand de mama focului. Foarte misto patutul, oricum - practic, usor si frumos.

ROXX- nu cunosc pe nimeni in imobiliare... sowwy!

Acum va las, sa mai ziceti si voi ceva, ma retrag in vastele apartamente si va urez o zi super!!


Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

neata!

Am intrat sa vada Ziki ca nu e solo!Mersi de cacafica.

Revin mai tarziu ca pocnesc tastele si trezesc fata.


AMR:6 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Neata!

mama ce vesele sunteti.
si la mine cafei va rog..si niste pastile,iar stau in cap si cu cracii-n sus



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput