Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (141)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Salutare delfinariu!

Noi plecam poimaine in concediu si azi am incercat sa fac partial bagaje. Doar am incercat, ca nu am pus deocamdata decat medicamentele

Am copil marait, nu plange dar se plange. Se tanguie, asa... Nici daca-l iau in brate nu se opreste.

Ma duc sa-i dau de mancare, ii pasez niste spaghete de la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Azi copilul baga numai o tura de somnic. acum doarme, astept sa vina sotul sa pot pleca- mi-am facut testul papanicolau si nu am reusit sa merg dupa rezultat- cand pot eu nu e medicul, si invers... asa ca sper sa apuc sa trec pe acolo, ca de la 5 merg la sauna.

Tu fete, io tot ma gandesc uneori cum poti sa pleci pur si simplu de pe forum, sa nu mai scrii, sa nu te mai intereseze, dupa ce ne-am inteles asa bine? (cel putin eu asa credeam). adica, am fost impreuna pe perioada sarcinii, cea mai faina perioada, am fost impreuna in momentele intense ale nasterii, ne consolam una pe alta in perioada cu colici, nopti nedormite, probleme alaptare, trecem impreuna prin perioada primilor dinti si apoi... ne suparam si plecam. Eu chiar credeam ca suntem prietene, desi virtuale, ce-i drept.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Cristina nu te necaji.
Asa e uneori firea omului. Gandeste-te la prieteni de-o viata care se cearta dintr-o prostie si nu mai vorbesc niciodata sau frati, surori care se cearta pe te miri ce si apoi iar nu-si vorbesc. N-ai ce le face, decat sa speri ca vor reveni la sentimente mai bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Saddie, pai sa le vezi pe celelalte fete cum arata...zici ca au 16 ani...ce ma enerveaza - din cauza lor nu mananc eu
Alice, pt sanii aia tin eu cura. Nu mai imi intra nicaieri, tot pe afara sunt cu ei. Si nu mai alaptez cam de 8 luni, nu mai sper ca mi se faca la loc, asa mai mici. Nu ar fi pb chiar asa mare, daca ar fi egali, dar am ramas cu unul mai mare si unul mai mic. Doare tare o operatie de siliconare? Are cineva habar? Nu acum ma intereseaza, dupa al 2lea copil...cu banii de la botez imi pun silicoane... Pana la urma s-a mai dus Marius, dupa nas, sau nu?
Victo, eu asa va simt...ca nu va lasati voi fara o fetita

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 10


pai unde iti mai pui si silicoane? :)) vrei sa fi soacra rea si tunata? s-a dus iti dai seama m-a sunat si nasa dimineata sa imi povesteasca ispravile lu` barbasu

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Doamne fereste, tu, Rodi, m-am socat citind diagnosticul. of, Doamne, sper sa fi gresit aia...


no, io m-am speriat aseara cand am vazut ca plange fata ca nu poate inchide ochiul drept . dar am vazut ca parintii nu se streseaza si am crezut ca poate a mai facut asa, ca e mai scmiorcaita de felul ei si asa cere atentie...

de dimineata era si mai rau, nu putea inghiti apa, ii curgea pe la coltul gurii . cred ca de sambata a inceput, dar nu si-au dat seama...

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)


se poate sa fi stat in curent si sa fi facut vreo semipareza. am o prietena care a patit-o, la fel, pe juma de fatza. si a ramas super sensibila la curent.. dar si-a revenit complet

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Azi copilul baga numai o tura de somnic. acum doarme, astept sa vina sotul sa pot pleca- mi-am facut testul papanicolau si nu am reusit sa merg dupa rezultat- cand pot eu nu e medicul, si invers... asa ca sper sa apuc sa trec pe acolo, ca de la 5 merg la sauna.

Tu fete, io tot ma gandesc uneori cum poti sa pleci pur si simplu de pe forum, sa nu mai scrii, sa nu te mai intereseze, dupa ce ne-am inteles asa bine? (cel putin eu asa credeam). adica, am fost impreuna pe perioada sarcinii, cea mai faina perioada, am fost impreuna in momentele intense ale nasterii, ne consolam una pe alta in perioada cu colici, nopti nedormite, probleme alaptare, trecem impreuna prin perioada primilor dinti si apoi... ne suparam si plecam. Eu chiar credeam ca suntem prietene, desi virtuale, ce-i drept.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex



Eu personal nu pot intelege cum se pot certa niste persoane care nu sunt fata in fata....pentru ca e foarte usor sa interpretezi o fraza scrisa...Asta este si motivul pentru care am evitat sa imi dau cu parerea uneori pentru ca am observat ca sunt si persoane care se aprind de la niste simple pareri si opinii...Ceea ce nu este normal ca doar asta inseamna forum..si nu toate gandim la fel...
Eu una am luat de la fiecare ce mi s-a potrivit mie si copilului meu asta nu inseamna ca este perfect sau e toata lumea de acord...
Iar forumeala ne ajuta sa ne descarcam atat de bune cat si de rele..sa cerem un sfat sau o parere..sau o reteta ...etc...Nu trebuie sa fim gata de atac cand cineva nu ne impartaseste ideile si conceptiile...
Dar asta este..Unele sunt mai semsibile dar majoritatea mamicilor au inteles rostul forumului

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

asa..si acum sa imi laud si eu maimutica care a mancat azi tot si daca mai aveam mai manca...I-am facut un piure de cartofi noi cu o lingurita de iaurt si un galbenus si a mancat de se lingea pe degete....Cred si eu ca s-a saturat de legumelea alea fade pe care i le dadeam...De acum trebuie sa ma gandesc ce bunatauri sa ii mai fac...

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonavlas

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Ramona mai tin un pic de cura acum, slabesc 3,4 kg ca ma duc la mare- tb sa fiu si eu un pic mai slaba, nu?
Apoi venim acasa si ne apucam de bb2 si atunci o sa mananc mult, sa am forta
Dupa ce am mai tinut o tura de cura si am slabit 5 kg, sa stii ca tot acolo sunt de cand am inceput sa mananc normal. Poate am noroc si scap de efectul yoyo. Mi-e dor de Raisa!!!! Dupa bb2 vin la tine sa ma slabesti!!!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 10

Iti dai seama ca si la Raisa ii e dor de Raul...doar e cu ochii numai dupa baieti.
Ai avut noroc ca nu ai pus la loc nimik, insa sa nu te superi prea tare ca acum, la a doua tura de dieta nu vei mai da la fel de mult jos. Corpul trebuie sa se obisnuiasca cu greutatea, nu merge in "jos" incontinuu.
Sper sa nu te superi pe mine, e doar o parere din experienta personala.

Deja va apucati de lucru pentru bb2? Wow.....si eu ma mai gandesc la unul...dar parca nu asa de repede. Fiind nastere prin cezariana, mi s-a spus sa fac o pauza de 2 ani....acum nelamurirea mea e; 2 ani pana raman insarcinata sau 2 ani pana nasc?

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010


si eu tot cezariana am. si e vindecata perfect. daca vrei sa te apuci mai devreme, mergi la un control, iti face o eco transvaginala si se vede daca e ok operatia sau nu.

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

eu mi-am lasat 42 de zile pt postnatal, si restu l-am luat inainte pt ca ne-am mutat la bucuresti si munca mea era la cta nu a comentat nimeni nimic. si mi-am luat si o luna de concediu de odihna inainte :)) de la 1 mai tot intr-un concediu am fost

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

No, pana la urma cica si-a inscenat copilul propria rapire... bravo..


adica asa crede politia sau asa a declarat copilul?! dar e bine, intreg, sanatos?! Doamneee, cate mai auzi si la stirile astea

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput