Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (141)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Bine v-am gasit!

Aseara am vazut pozele cu delfinasii din Cluj si tare mult mi-au placut, am savurat fiecare poza si m-am culcat cu zambetul pe buze.Sunt minunati, cum se jucau ei sau altul plangea, altul radea, mai pe jos, mai in carut.

Mamici, aratati minunat, mi-ati placut toate!
Mami Paula, arati bine! Tu sti cel mai bine daca sa mai slabesti sau doar sa te mentii.

Oare pe cine numim responsabil cu organizarea "intalnire delfinasi - august"?
Intai sa hotaram data(probabil vedem cand sunt mai multe mamici disponibile) dupa sa cerem oferte de pret, s.a.m.d. Paula!!! Te bagi?

Hehe! Ainotna, ti-am vazut delfinasul cu dormea pe plaja. E tare frumos!

Noia suntem singuri, Catalin e plecat la BV.
Mi-am facut dus si astept sa se trezeasca R sa mergem in parc. Abia astept!...azi mananc o portie de gogosi din parc, ca tare bune mai sunt acum imi permit ca mai am 1 kg si ajung la kg de cand am ramas insarcinata....mi-as dori sa mai dau 3 kg, dar ma multumesc si cu atat

O dupa-amiza frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

cristina, gand la gand . pai pe mine puteti sa va suparati, ca eu nu ma supar usor! si dac-o fac, imi trece! ca si pe sot ma mai supaar (noroc ca el ma stie, ca daca s-ar lua si el sa plece de-acasa...), si pe Maria o mai mustruluiesc, dar tot ma iubeste si-o iubesc de mor . asa am vazut eu si forumul ASTA, ma simt legata strans de voi si, vb lui Lapusneanu, "daca voi nu ma vreti, eu va vreu!" (de la tata citire!)

dar ma doare sa vad ca gabitza chiar nu mai da nici un semn de viata pe la noi, nu pot zice ca mi-e egal ce face, ca tare-mi e draga! dar nici dragoste cu forta nu se poate...

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

care stie in ce faza e luna?! vreau sa-i tai Mariei parul si as prefera sa fie luna crescatoare

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Hello fetelor

Gata am rams singure...dar ma bucur nespus ca va am pe voi alaturi...o sa treaca timpul mai repede...va multumesc din suflet pt sustinere

Tina cu prima ocazie cand ajung la gl te anunt si poate ne vedem

Rodi asa/i...dragoste cu sila nu se poate...sa speram ca isi revine Btz...eu chiar cred ca s/a suparat degeaba

Am vazut pozele de intalnirea de la Cluj...mamici si delfinasi superbi

Astept sa se trezeasca Antonia si fugim in parc sa exersam mersul singura...nu mai vrea sa o tin...merge din ce in ce mai bine singura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

ainotna, eu iti voi zice antonia, nu stiu daca asa te cheama dar mi-e imposibil sa retin userul tau am vazut poza cu sasha, e un scump. cum e apa la mare? eu vin la sf saptamanii... dar ori raman mai mult, ori ma intorc tot asa pe la sf lunii. vin si cateva fete la mare, poate ne intalnim toate

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 9+

Eu incepand cu 24 iunie sunt la ct din nou. Asa ca daca va intalniti, vin si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

care stie in ce faza e luna?! vreau sa-i tai Mariei parul si as prefera sa fie luna crescatoare

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)


Io habar n-am dar m-ai facut curioasa, de ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Tina, eu nu sunt buna organizatoare deloc. Nu sunt capabila sa ma organizez pe minbe, sau macar pe Raul care e mic si nu are multe treburi de facut. Eu ascult de altii, dar nu pot organiza. Pt mine e bine oricine s-ar ocupa, numai sa o faca cineva!!!!
Stai asa ca mi-a venit alta idee... Ne da Ochidut oferta, noua ne convine si s-a terminat cu organizarea. Ne face ea meniul, noi ii dam bani si sa vezi ce bine o sa fie!!!
Mai fetele, chiar nu are sens sa va puneti intrebari fara raspuns. De Btz si eu am fost luata prin surprindere. Am sunat-o intr-o zi sa o intreb daca a patit ceva, de a reactionat in halul ala, nu mi-a raspuns si iau situatia ca atare. Ea pierde mai mult decat noi, ca noi suntem mai multe...Poate la un moment dat o sa se indure si ne va adresa vreun cuvant!!!
Cat despre suparari - inevitabile...chiar ar fi plictisitor daca ar fi totul numai lapte si miere...
Alice, ceea ce imi doresc de la viata!!! Sa fiu o soacra siliconata, cand imi iau nepotii in brate sa stea cu caputul pe silicoane la bunica
Giorgia, cand te plicti, da o fuga la noi in Ardeal!!! Chiar sotului tau nu ii e frica sa te lase singurica in tara!! Daca ii gasesti rapid un tata vitreg la Antonia??? La cum arati in 2 zile faci preselectii... Curajos barbat ai!!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

ufff, mi-a tocat andrei creierii marunt marunt asta pentru ca am fost singurei si nu l-am scos afara intre 6 si 7 ca a trebuit sa ii fac papa, apoi nu se racea papa, si lui ii era foame....si ce credeti ca i-a tinut companie la masa? cutia de sare, numai cu ea a vrut sa manance...si isi lasa buzita in jos, sa ii curga mancare din gura si apoi sa scuipe

Asa ca , ATENTIE MARE DELFINASI!!! DACA VA VEDETI CU ANDREI PAZEA Va mangaie, apoi va scuipa si daca aveti noroc mai ramaneti cu jucariile in manuta, altfel ....

l-am trimis la plimbare si eu am bagat 3 prajituri deci electrostimulare, ea sa ma bag si eu la masaj si din astea, ca tare nu imi place burta asta...Paula, eu zic sa dai la altii daca ai prea mult ce bine era cand alaptam, aveam si eu cu ce sa ma mandresc, acum sunt pe minus

CRISTINA asa sunt si eu ca tine, eu si acum ma gandesc la nostalgie la prietenii din trecut cu care acum nu mai vorbesc, ca si-au luat jucariile si au plecat ..eu nu pot intelege oamenii astia, zau asa si eu ma mai supar, ca deh, sunt leoaica, dar asa pe moment, apoi imi trece, nu tin la suparare!

gata, fug sa invat si sa ma schimb, ca am ramas tot cu camasa pe mine

AMR 3 zile pana la prima aniversare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

PAULA esti de coma asa ma distrez cand citesc postarile tale....

eu doar ma plang de puiul de zmeu

AMR 3 zile pana la prima aniversare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

vai ce tare-s puiutii la intalnirea de la cluj...ce mi-au placut cand i-ati pus pe jos..si voi..wow..

racusor tu parca povestesti de al meu..mai tot timpul il regasesc pe sebi in postarile tale..ha ha..ar fi tare sa-i vad fata in fata batandu-se pe jucarii



Mergi la inceput