Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (141)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

am primit o cerere in casatorie de dimineata!!! pe farmerama . si am lasat fereastra deschisa ca e asa de faina, cu flori si mesaje . si-mi era nu-stiu-cum sa zic ca nu, ca se supara vecinul de ferma si nu-mi mai trimite cadouri , dar nici da n-am putut sa zic. asa ca am inchis mesajul, pur si simplu, fara raspuns!

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilinca79

cris, sa-ti mai zic cum am facut eu: ii incarcam si lui o lingurita (cam pe jumatate) cu piure de fructe si o puneam pe masuta; cand o ducea la gurita, hop si eu cu lingurita mea plina Mizeria devine inevitabila insa, trebuie sa ne obisnuim cu ideea, noroc ca e vara. Lui V ii dau sa mamance doar in body, cu picioarele goale, ca si le baga in gura...plina cu mancare desigur

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)


ceva de genul fac si eu, doar ca ii dau o bucata de paine la mana 9la masa de legume) sau un fruct (la cea de fructe). si cum casca gurita, ii mai bag si o lingurita cu papica.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

am primit o cerere in casatorie de dimineata!!! pe farmerama . si am lasat fereastra deschisa ca e asa de faina, cu flori si mesaje . si-mi era nu-stiu-cum sa zic ca nu, ca se supara vecinul de ferma si nu-mi mai trimite cadouri , dar nici da n-am putut sa zic. asa ca am inchis mesajul, pur si simplu, fara raspuns!

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)






Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Rodi, off, mitiica ce-a patit.. stiam ca se pot intampla de astea, in special de la curentul din masina..

Larisa, sanatate multa Alexiei!

Paula, eu zic ca doare, dar unde mai pui anestezia generala? faptul ca oricum la un moment dat tb schimbate/scoase silicoanele. Mai creste si riscul de cancer mamar (nu f mult, dar creste si acest risc). Eu daca la bb 2 ma supar si imi va trebui, voi face operatie de ridicare (n-am bani sa trec strada, dar la operatii estitice din gura le fac), prefer bube decat tot ce implica silicoanele..

Cris, tare faza cu sotul .

Diana, ma bucur ca e mai bine puiuca.

La concert a fost absolut divin, perfect! N-am cuvinte.. ffff incantata, am iesit zen si cu zambetul laaarg, pana la urechi.
Ma gandeam sa vorbesc cu Sting sa ma ia dupa el, macar sa-i sterg pantofii.
I-am vazut pe Dan Bitman, Gabriel Cotabita si Dan Teodorescu, erau si ei la concert.. Mi-a fost rusine sa-i hartuiesc, dar nu ar fi trebuit, cel mult un ordin de restrictie puneam la inramat.

Am ajuns la 3 inapoi.
Piticul a fost cuminte, adica in viziunea mea, ca soacra tot parca era nemultumita ca a avut o tura de juma de ora de urlete. I-am explicat, asta-i nepotelul, cu el defilam.
Ea nu se gandeste ca nu a avut nimic de facut in casa, ca papa era gata, nu curatenie, nu nimic, a spalat cateva vase azi dimineata (cand a reusit sa ma si trezeasca, ca ea spala cu usa deschisa. Sa zic ca ma enerveaza la culme ca stiu ca imi umbla in lucruri? Data trecuta cand a venit am vazut-o cum se uita prin dulapuri (nu stia ca sunt in hol) . Mie nu imi plac treburile astea..

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

asaaaa... in timp ce eu ii spalam vasele de papa Isei, ea a mesterit pe la aparatul Digi si a scos cartela, molfaia la un colt al ei cand am prins-o . sper sa mai fie buna acuma ca a descoperit smecheria, tot acolo se duce si deschide usita aia mica. no, aparatul ala nu am unde sa-l mut, ca restul is toate ascunse sau puse cat mai sus

parca face pe dos copila asta scumpa: cand ii fac portie normala de fructe, ramane de ea... azi i-am facut aproape 200 si a mancat tot!! asa ca am scos un borcanel de la rezerve (mereu am 3-4 borcanele de fructe si de legume la indemana) si l-a mancat si pe ala (mic, de 130 g). i-am pus radio ducktv pe laptopul meu si se joaca acum cuminte la picioarele mele...

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Bumblebee, eu credeam ca ramaneti peste noapte in Buc. Pai asa, ca v-ati intors, nu are ce comenta socrela! da, nasol cu cotrobaitul/holbatul prin lucruri.

Rodi, ce bine mananca Isa. al meu mai mult de 200 nu vrea la nici o masa. Acum la cantarit. are la fel ca acum 3 sapt.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

bumble, chiar ma gandeam ieri la tine, cum a fost la concert. si mie imi place Sting, sotul a zis ca m-as fi dus singura la concert ca el nu venea . pe Dan Teodorescu puteai sa-l abordezi linistita, e un om extraordinar! pe mine ma mai distreaza si postarile lui de pe fb. fa-te prietena cu el si-ti umpli ziua! si serenada de ziua barbatului tot pe fb mi-a trimis-o, de-a ramas al meu masca de surpriza! pe Cotabita l-am vazut ultima data cand eram in liceu, sau mai demult. mai am pe undeva o poza cu autograf. acuma nu-mi mai place de el si nici de D. Iordachioaie&co...

cris, nu mananca Isa mereu asa de mult, mai ales la fructe... dar intre 250-300 da, uneori doar 100... eu nu mai stiu cum s-o cantaresc, ca de o luna-doua tot in jur de 11 kile arata cantarul. ori 11.00, ori 11.300 ori 11.500. dar azi mai putin decat sapt trecuta si tot asa, nu ma mai pot lua dupa asta. imediat mergem la controlul de 1 an si avem o referinta mai serioasa, ca o cantareste cu cantar de ala cu o tija lunga unde se muta o bucatica de fier la kile si grame (nu stiu cum sa explic )

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mov_79 spune:

ceau fetelor,
bumblebee ce fain ca ai fost la concert...te invidiez....f bine ca te-ai relaxat, meriti din plin.
Diana ma bucur ca e bine printesa, cred ca ti-e tare greu ca nu e sotul langa tine, dar las ca trec si greutatile astea:) un pupic delfinutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

salutari calde si de la noi!

LML sarbatoritilor zilei (acusica uram primul la multi ani delfinasilor, ce emotie!!!):Amelia si Analisa (mai stiti ceva de Sheritra?), Giuliano, Robert si Anne!!!

Iar am absentat cateva zile, timp am din ce in ce mai putin, sotul nu prea ma mai poate ajuta ca s-a apucat de construit...in sfarsit o sa avem spatiul nostru pentru aervice-ul auto! Construim acasa, in curte...deocamdata suntem la fundatie, dar speram sa terminam intr-o luna, ca e constructie usoara, cu structura de lemn si panouri. Pentru noi e mare bucuire, ca nu o sa mai platim chirie si mai reducem si alte cheltuieli...in sfarsit, sper sa rasara soarele si pe strada noastra!

Am vrut sa intru pe mailul delfinasi.2010, dar cred ca ati schimbat parola. Vroiam sa vad si eu filmuletul facut de Rody. Puteti sa-mi dati si mie parola?

Pupicei si revin un pic mai tarziu, ca trebuie sa fug la bucatarie!





Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

eu aseara am stat la barfa cu o prietena din anglia pana la 1 jumate. la 8 jumate s-a trezit mara, de la 21 30 cand dormea. atunci a si mancat. bineinteles ca fructele au cam sarit din schema (nu stiu daca procedez corect dar prefer sa ii dau laptele si sa manance mai putine fructe, decat sa nu ii mai dau lapte deloc). a mancat cam 3/4 dintr-o banana.
bineinteles ca la 11 cand a trebuit sa culc copilul am adormit si eu. ea inca doarme
diana, citeam cu sufletul la gura. ma bucur ca sunteti bine.
denisa, imi place ca iti mai faci timp sa treci pe aici

s-a trezittttt

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 9+

Mergi la inceput