FIV la Sibiu (29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lyette spune:

Popif
Nu fi descurajata! Asteapta sa vezi ce se intampla!
Nici eu nu aveam mari semne si nici acum nu sunt pe deplin convinsa...Astept sa merg la ecograf ca sa ma mai linistesc.....
E minunat ca ai un copilas........Nu stiu daca as fi intrat in toata povestea aceasta daca as fi avut macar unul..............
Eu implinec in vara 38 de ani......Daca iti doresti cu adevarat alti copii, eu cred ca Dumnezeu iti va darui, caci nu poate fi decat placuta inaintea lui o astfel de dorinta, dar fii pregatita si pentru mai multi.......
Nu mai ai nimic congelat? cati ai pus? In a 5/a?
Banii vor veni, sau poate vei ramane insarcinata natural..............Parca poti stii! Eu ma rog pentru tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyette spune:

Tamys
Domul sa te ajute! Ne rugam pentru tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

popif Doamne ajuta sa fie bine,trebuie sa gandesti pozitiv si cu siguranta va fi bine
Lyette multumesc mult pentru gandurile tale frumoase am emotii mari, azi e a 4 a zi de stimulare si eu aproape ca nu simt nimic dar incerc sa sper la o minune. Cand te duci sa faci eco ? ai inceput sa ai ceva simptome? sa ramai aici ca sa ne susti pana reusim si noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Fetelor,stie cineva de unde se poate cumpara Gonal mai ieftin fata de farmacie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:

Aadina-numai daca are cineva care a cumparat si nu l-a mai folosit sau a trebuit sa-l intrerupa;eventual da un anunt la mai multe subiecte de la "fertilizare in vitro"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

aadina eu am cumparat de la Polisano pen-ul de 450 cu 750 RON, dar te sfatuiesc sa nu cumperi de pe internet ca pot fi contrafacute si nu poti sa fi sigura ca au fost pastrate in conditii optime, sa nu te incante faptul ca sunt mai ieftine, mai bine le iei din farmacie chiar daca sunt mai scumpe esti sigura de produs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

multumesc pt. raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popif spune:

Fetelor, multumesc mult pentru sustinere, dar rezultatul testului este 0.Imi pare rau sa va dau o astfel de veste. Sunt devastata.De ieri plang incontinuu.Ieri mi-a venit si menstruatia.Tot ce vreau sa va spun este sa nu renuntati. Cred ca perseverenta este secretul succesului in ale Fiv-ului.
Am noroc cu un sot care este alaturi de mine si care mi-a spus ca nu vom renunta si vom merge mai departe.Sa stiti ca sufera si ei poate mai mult decat noi.Imi povestea ca s-a oprit undeva ,era in masina si a inceput sa planga...
Va pup pe toate , va imbratisez si sunt alaturi de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonneL spune:

Popif, inteleg perfect prin ce treci, anul trecut in mai am avut un fiv nereusit, am fost daramata, deprimata si am plans de numa. Dar viata merge mai departe si nu ne permite sa ne lasam prada deznadejdii. Eu mi-am scos din minte asta ca sa nu innebunesc, atunci pe moment si m-am adancit in munca, aveam o perioada super grea la servici si se pare ca asta a fost colacul de salvare, nu mi-a permis sa ma mai gandesc la altceva.
Mai tarziu, cand am avut ragaz , am putut sa gandesc oarecum cu liniste si o tristete la cote mai joase. Cuvintele sunt de prisos acum, dar fetele sunt alaturi de tine, acum ingaduie-ti o perioada de liniste, o sa fie bine pana la urma, ai sa vezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marcimova spune:

Buna fetele,
Popif imi pare foarte rau, eu te asteptam cu vesti bune. Sa va dea Dumnezeu putere sa treceti si peste asta. Suntem alaturi de voi.
Aadina eu am luat gonal de la sensiblue. Am facut comanda si mi-a adus de pe o zi pe alta. Am avut o colega care avea reducere de 10% pe un card de Sensiblue. Dar mi-a zis farmacista ca putea sa-mi faca o reducere pe un cartonas de 7%, nu stiu exact cum, dar intreaba si tu farmacista, probabil pentru persoanele care nu aveau card si isi faceau, nu stiu exact, iar daca platesti cu cardul Raiffeisen iti da si ceva puncte multishop care apoi le poti cheltui tot la aceiasi farmacie. Sper ca te-am ajutat. La mine a mers, sper sa mearga si la tine. Am facut o economie de vreo 4 milioane, atunci am luat 2 gonal de 900 iui si diphereline-ul de 3.75 si am mai avut un avantaj mi-au dat si puncte Vodafone caci am platit cu un card Raiffeisen Vodafone. Sper ca nu am facut prea mare reclama.
Mie mi-a venit ieri, iar joi pe la 11 merg la Sibiu pentru ecografie. Mie mi se pare cam repede eco in ziua a 4-a de cm.
Cine mai merge joi la Sibiu? Cu cine ma intalnesc?

Va pupicesc,
Eu, o viitoare

Mergi la inceput