FIV la Sibiu (29)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

popif, draga mea..............
Imi pare tare rau. Dumnezeu sa-ti dea putere sa treci peste asta si o sa vezi mai departe ce faci..Sunt alaturi de tine.
fata greu incercata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

Fetelor azi am fost la SB si am in ziua 5 de puregon 200 , 4 foliculi.
ce ziceti?fata de 2 la gonal 350 ui??Dr I a zis ca pare k.DD sa ne ajute.Joi iar merg? Tamys ce faci?Unde esti?Deci te umfli ...un pic...NU?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

llary fata draga eu sunt terminata, de simtit nu simt nimic azi e a 5 a zi de stimulare, din a 2 a zi de stimulare am si o scurgere putin maronie azi am aflat vestea si de la popif intr-un cuvant sunt cu moralul la pamant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonneL spune:

Fetelor, ma scuzati ca ma bag, dar moralul la pamant e cel mai rau, e exact ce nu trebuie! Daca nu puteti gandi pozitiv macar incercati sa nu fiti prapastioase, chiar doctorul I. recomanda cu tarie : fara depresie, e inamicul nr.1! Mi-as spus-o si mie, desi nu am fost pacienta lui, si a zis-o si altor fete de pe aici. Asa ca Tamys, te rog, nu te lasa doborata, nu trebuie sa patesti ce au patit altii, ce mi se intampla tututror, si la bine si la rau. Fiecare are "karma" lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lola77 spune:

Buna, fetelor,

Continuan seria de "disperare isterica", eu incep maine, pe 8 puregon de 250, iar la eco am fost chemata abia miercurea viitoare, adica dupa 7 zile de tratament. E adevarat ca sunt un low responder la tratamentele de stimulare, imi este putin teama ca va fi prea tarziu sa se mai poata adapta tratamentul la reactia corpului meu (sa fie crescuta doza, la nevoie).

In martie am intrerupt fiv II din cauza raspunsului extrem de slab la menopur iar in noiembrie am facut fiv I cu gonal, foliculi multi dar goi, au rezultat doar 2 embrioni de f slaba calitate.

Stiu ca nici un corp nu raspunde la fel cu altul, dar a mai fost cineva care a mers asa tarziu la eco?

Va multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Popif,imi pare tare rau dar cunosc si eu sentimentul asta!Dar noi cele de aici suntem puternice toate,caci viata ne-a invatat asa!Deci mergem inainte,nu?
Eu ma internez luni pe la ora 19 si vineri intru in operatie.O sa fie funny,asa mi-aam propus!Fara stres si fara nervi,fara emotii merg tot inainte.De vineri nu voi mai avea trompe,deci nici hidrosalpinx!E un lucru mare
Tamys,cred ca numai cu tine ma voi vedea in weekend.Recunosc ca am cam citit printre randuri,la mine e foarte aglomerat la munca si abia pot respira.Asa ca am urmarit si citit ici -colo.
Va pup,dragele mele si sa fiti cuminti pana ma intorc de la operatie!Si astept vesti cat mai bune!

Cand Dumnezeu spune NU ,are pentru tine un DA mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

popif-imi pare rau..

tamy,llary-nu va faceti probleme ca nu simtiti nimic de la stimulare!nici eu nu am simtit nimic!!nu m-a durut nimic nimic!v-am mai zis..nici cand am ramas insarcinata nu am avut simptoame!ma durea burtica ca la cm si atat!in rest nu am simtit nimic si s-au prins amandoi bebelinii..
simo-are mare dreptate!eu am fost ff aeriana la fiv..si mereu am gandit pozitiv!bine..in ultimele zile inainte de test ma apucasera pandaliile..insa nu va descurajati!fiecare are sansa ei!profitati din plin de ea!

si tamy-zii drului de scurgeri!ptr ca in timpul stimularii-pana la et poti lua tratament de e nevoie..

lore-tinem pumnii ptr laparo!sa fie cu noroc!

fetele!

Doamne ajuta pana la capat!
+16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popif spune:

fetelor, multumesc pentru mesaje! Ma ajuta sa trec mai usor peste.
Defapt sunt mai bine. Am vorbit si cu Dl.Dr.( in care am o mare incredere si sunt convinsa ca ma va ajuta sa-mi indeplinesc visul) despre un nou Fiv dar trebuie sa am un ciclu spontan, deci undeva prin august cred.

Fetelor a facut cineva histeroscopie la Sibiu?As vrea sa stiu daca se face anestezie, daca trebuie sa te internezi...?

tamys,daca eu am reusit sa ma ridic te rog sa o faci si tu! Suntem niste luptatoare nu!...

Pup toate sibiencele si bafta multa fetelor, Dumnezeu o sa-si intoarca privirea pana la urma si catre noi...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

hello fetite dragi!

lola-si eu am mers mai tarziu la eco..nu e problema..insa..ca sa fii tu linistita poti sa mergi la un dr din orasul tau-daca nu esti din sibiu si sa iti masoare el foliculii..apoi ii trimiti informatia doftorasului din sibiu pe mail-ca nu se supara!

si plus de asta..nu mai stiu daca llary sau care dintre voi are 4 foliculi..si la mine la eco aparusera doar 5..iar in final se vazusera 7..si cand am ajuns la punctie au fost 13 ptr ca nu se vazusera toti!!asa ca..nu va pierdeti speranta fetelor-credeti doar in sansa voastra-ca veti reusi! si bafta multa!

Doamne ajuta pana la capat!
+18

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_alin spune:

popif, eu am facut histeroscopie la sibiu, te internezi, te duci dimineata si pleci dupa pranz asa, depinde cum iti este dupa anestezie, si este usor, ai sa vezi, bafta
lore, sunt alaturi de tine, am facut si eu laparo, in 2009, la elias, dar pt mine atunci a fost primul contact cu spitalul mai serios, asa...., operatia am inteles ca dureaza cam 10- 15 min, deci nimic complicat si de durata, vb dupa, tin pumnii si -ici
uratica sarcina usoara
tamys, te rog, moralul sus
adriana, nu mai stiu nimic de tine


Tuturor fetelor -ici, multa incredere si capul sus

Mergi la inceput