Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (140)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Bon soir!

Am fost la Iasi, m-am intalnit cu scumpele si frumoasele colege Michelle si Bambo si bineintles piticii. Pe scurt, m-am simtit f bine, clar voi repeta experienta!
Pozici pun maine.
Dupa ce am ajuns acasa am mers la noi la curte. F frumos si repede a trecut timpul. V se juca in iarba, tati printre straturi. Eu m-am apucat de smuls buruiana. Pe drum spre casa, m-a luat un rau... N-am ajuns acasa.. Noroc ca aveam pungi in masina.
Azi am mancat 2 felii de paine cu unt si cu dulceata dimineata, la ora 8 si 3 cartofiori fierti cu salata verde la intoarcere. Eu am probleme si cu fierea, dar sunt aproape sigura ca n-are nicio treaba cu fierea, ca nu ma doare capul. Mai mult ca sigur e hernia..

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

Am fost la intalnire cu delfinasul de bumblebee de la bacau care e un scump...cat am stat noi a fost cuminte...a adormit singur in carut a lasat-o pe mami sa respire in schimb David al meu a dormit 30 de min si dupa numai in brate a vrut ,Bianca de Michelle e o lady asa imi place de ea..blonda cu ochii albastri si clamite in par

as fi vrut sa mai stau cu fetele dar trebuia sa mergem cu antonia la ORL..are otita la urechea stanga..si cred ca trebuie operata de polipi...cam asta ar fi cauza racelilor repetate.

Crissy-primit noua parola un pic cam grea dar merge

Crispo-tare as fi vrut sa te vad la dansez pt tine ai un suflet de aur

Rodyka-la multi ani pt sot !!!

Mycya-nazdravana de Andra,offf sper sa nu fie nevoie de operatie

Paula,Oana,Eladeea,Victo,Ilinca-asteptam poze de la intalnire

Pufescu la multi ani sa fii fericita alaturi de cei dragi !!!

La multi ani delfinasilor sarbatoriti astazi !!!

ieri am facut "socata" abia astept sa beau rece de la frigider

merg sa culc copii inca nu au somn...n buna delfinariu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

raportam si noi succes si in seara asta cu bibe..a baut aproape 150 ml. :) mai cu joaca..da no, nu mai plange, nu il impinge deoparte.

georgia, cum ai oprit lactatia pana la urma? eu o sa raman doar cu suptul de seara si sa vedem cat va mai tine.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

seara buna fetele

a fost o seara faina, fara maraieli, am fost la plimbare, andrei tot intra intr-o farmacie de langa casa si tot primeste baloane merge tinut de manute si ma ghideaza unde vrea el

apoi am iesit putin la bere cu colegii, am baut o bere si acum sunt dar ma apuc de invatat!

Andrei bea 7 masuri seara si 7 masuri noaptea (cam 230 ml) de lp. si apa...nu stiu, nu am masurat niciodata, dar cred ca ii pun de 2 ori apa in canita de la avent, doar ca nu plina.

fetelor, aa, si totusi si veste proasta ca ni s-a stricat masina asa din senin maine merge sotu cu ea la service,sper sa nu fie nimic grav.

azi i-am comandat lui andrei tort de mere la un magazin bio. am intrebat de ingrediente si sunt ok. asta pentru ca eu nu am timp sa ii fac nimic, sunt la un curs saptamana viitoare, joi examen, deci va dati seama

Oana ce mi-a placut de matei la tuns

Crissy multumim

Mycya imi pare tare rau ca nu s-a rezolvat problema si ca se tot loveste Andruta

Bambo, Michelle, Bumbleeblee ce fain ca v-ati vazut poate ne aratati mai multe poze

Rodi daca nu apuc maine sa intru, iti zic de pe acum la multi ani pentru sotiorul tau iubit

si Andrei o pe Iza, stii ca atunci cand eram pe farmerama mereu ii trimiteam pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

racusor, multa bafta la ex!!!

bambo..hihi..sa imi zici ce iti va spune orlistul, si noi suntem pe acolo cu polipii. mie mi-a zis ca obstructia e cam de 40% asa ca inca nu ii scoatem.dar nu se stie pana cand scapam.
bine, n-am fost la cel mai renumit dr din cj, ci la altcineva, sa am garantai ca sta Stefan. vad ca pricepe acum mai bine si nu mai face isterii ingrozitoare la dr.

ma duc la barbatii mei haiosi- 2 and a half man :).

gandacii mici dorm, sotul e la TIFF. sapt viit. ma duc si eu. in wk n-am chef ca e prea complicat cu amandoi copiii acasa.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Helou! Fetele imi trimite si mie cineva parola noua? Mercic!

Azi mi-am recuperat si eu masinuta de la service dupa o luna! . S-au lalait mult astia de la Casco pana au dat acceptul de plata. Ma rog, bine ca e gata, si e din nou rosie si mumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

CRIS esti extraordinara!! ai un suflet mare, cum mai rar intalnesti in ziua de azi!!! Dumnezeu sa iti ofere ce e mai bun, pentru ca meriti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Buna seara, mamici!

La multi ani , Pufescu!!! Multa fericire si sanatate alaturi de cei dragi!

LML delfinasilor sarbatoriti astazi!


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

salutare again...

si filip baga nani de la 10 doar, desi speram sa adoarma mai repede...dar pana n-a adormit pana n-a facut tumbele de rigoare, ridicarile de fund si aruncarile in piscina... a fost afara in curtea blocului, la groapa cu nisip...s-a lafait ca purcelul acolo...l-am adus in casa plin de nisip, direct in baie l-am bagat... ce-mi mai place ca acum se aduna multi copilasi in curtea din spatele blocului, pe iarba, la joaca...suntem multi prichindei asa ca nu ne plictisim...

crispro iubita, esti o mamica minunata si o prietena de nadejde...sa-ti dea DD tot ce-ti doresti...si sper sa ajunga cazul in finala...

tati la meci, eu ma duc sa ma bag langa pitic, la nani..

somnic pufos delfinariu!

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

tina, mara mananca 240 cu 240 de lp.

cristina, era misto daca te vedeam la tv :)) veneam acolo in platou sa iti fac galerie. cu tot cu mara

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 8+


Facea Mara o galerie de numa! mai venea si Cris, ca ea deja cunoaste platoul, stie cum sta treaba..

of, tu, io nu mai slabesc, ce ciuda imi e... pe 21 luna asta fac viitorii fini starea civila si eu nu incap in rochie ( e o rochie imprumutata)- sper sa mai dau jos 2 kile pana atunci. De mancat mancare - cam o data pe zi la amiaza, in rest cirese/capsuni.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput