Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (140)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

iar sa lovit fata asta nu trece zi sa nu pateasca cate ceva, o zi isi prinde mainile pe undeva, una cade ca nu se tine bine in alta se loveste de jucarii
marti mi-a cazut si si-a spart buza de sus , sa lovit de o jucarie de care tragea....azi a cazut in patut si a dat cu gurita de o alta jucarie , prin urmare iar sa lovit la buza offff....nu sta locului o clipa ... acum doarme dupa o tura buna de plans


Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Isa doarme cumintica. mai nou are un ritual inainte de a adormi: inchidem geamuri, usi, jaluzele (pe jumatate, sa fie semiintuneric,)ne punem in patul mare amandoua, se rasuceste de cateva ori, ma escaladeaza de cateva ori, incearca sa se ridice tinandu-se da capataiul patului dar o trag inapoi de picioare, rade o vreme, dupa care brusc se linisteste. ma ia in brate, isi baga fata in gatul meu, ma mai musca incetut de obraz (ca si cum m-ar pupa, dar azi atata m-a prins ca ma ustura! ca sa nu zic ce incordata stau, ca poate ma musca!), o ma pup si eu, ea isi impinge fata s-o mai pup si, daca nu adoarme rapid, o mut in patut, unde se intorce cu fata la perete si inchide ochii. no, chestia asta tine intre 10-30 de minute si e chiar placuta! apoi, pot rasturna casa, ca nu se mai trezeste

mai aveam o intrebare: de 3 zile Isa face kk de cate 5-6 ori/zi, uneori mai mult, alteori mai putin, culoare si consistenta difera (cred ca in functie de ce a mancat). e prea mult? prea des? ar trebui sa ma ingrijorez? pana acum facea de 2 ori, 3 cel mult...



Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:



La multi ani, Pufescu! Multa sanatate si fericire!
Rebe-bebe, Alexandru Radu si Giulia!


Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Salutare fetelor!

OANA, cate kg ai dat jos si in cate zile, cu electrostimularea?Ca si la noi se apropie concediul si mi-e rusine sa apar asa pe plaja
Ce frumos a stat MATEI la tuns,de-acu e cavaler!

La multi ani PUFESCU! Sa fi sanatoasa si fericita alaturi de familia ta!

La multe lunite,REBECA, GIULIA si ALEXANDRU! Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi!

Transmit si eu de azi LA MULTI ANI! sarbatoritilor de maine, pt ca plecam in weekend la Bucuresti, la niste prieteni
LA MULTI ANI sot de RODI, sa fi sanatos, fericit si sa ai grija de familia ta minunata!Distractie placuta!

SARA de MAURICE, BIANCA de MICHELLE si SARA de DANUTA-BEL

PAULA, sa sti ca si eu ma binedispun cu postarile tale. Esti tare!

FETELOR, mai este vreun delfinas care bea seara 270 ml LP si dimineata(ora 5) 180 ml LP? Oare sunt nebuna ca-i dau atata LP?

MYCYA, imi pare rau sa aud....dar poate nu e nimic grav....f bine ca vrei sa mai maergi si la alti dr. Multa sanatate!

BUMBLEBEE, si R cum vede laptopul cum e tot pe el, dar de vreo luna il ascund de dupa o perna sa nu-l mai vada si asa citesc si eu cand il legan, pana adoarme.

CRISPRO, ce frumooos si cret e VLADUT! Iti vine sa-l mananciSpor la shopping!
hehe! ajung si eu maine la M Baneasa sub "pretextul" de a returna o geaca de blugi

CRISSY, mie ce nota imi dai? nu vreau eu 10 dar cu timpul poate ajung la o nota frumusica
Ms de mail!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Si eu sunt de acord cu ce a spus racusor despre FB si stiu ca orice like dat de un prieten ii apare pe perete si poate vedea oricine albumul tau asa zis privat.

Acum ca s-a schimbat parola cum o pot afla si eu?

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

MYCYA, si mie imi pare rau sa aud....Am crezut ca s-a rezolvat problema. Sper ca nu e nimic grav. Multa sanatate!

CRISPRO, frumusetea creata de VLADUT!


Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby78

Si eu sunt de acord cu ce a spus racusor despre FB si stiu ca orice like dat de un prieten ii apare pe perete si poate vedea oricine albumul tau asa zis privat.

Acum ca s-a schimbat parola cum o pot afla si eu?

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010


trimis pm.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Mycya, sper sa nue fie cazul de operatie.

Iuliana, Tina, multumim!

Tina, distractie maine in Buc!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

trimis pm.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex




Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui tina_80

LA MULTI ANI sot de RODI, sa fi sanatos, fericit si sa ai grija de familia ta minunata!Distractie placuta!


esti prima dintre primele, mi-ai luat-o si mie inainte . multumesc mult . ce fain suna "sot de Rodi", mai fain decat "Florin", pur si simplu

TINA, deci ajungeti la 450 ml/noapte. cateodata te intrecem . la 22 bea 250 ml, iar dimineata 210... (ca atata ii fac). mai pune si 20-50 ml apa...



Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput