Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (140)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tanti spune:

merci Paula

multumim Rody superb filmuletul, Matei a lasat joaca si a venit sa se uite si e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Mov - Nu te stresa ai eu i-am dat capsuni. Daca nu a patit nimic in 24 de ore nu e alergic. Eu i le curat de seminte sau le fac suc ( storcatorul scoate semintele). Cand nu fac fata cererii i le dau si intregi.

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

I-am facut copilului brocoli cu peste. Cand i-am gustat mancarea, am dat-o afara!!! Nu am mancat in viata mea ceva mai rau . Bine mie nu-mi place nici brocoli, nici pestele. Raul a mancat-o toata...prima lingurita i-am dat-o in bucatarie pe jos, ca ma gandeam ca daca o da afara, curat repede...Eu cred ca ei nu au dezvoltate papilele gustative asa cum tb, altfel nu-mi explic cum a putut manca ce i-am dat...


io ma amagesc si zic altfel: poate ca asa trebuie sa fie, sa manance de toate, ca doar acum li se formeaza gusturile. si sa fiu eu aia mofturoasa la care nu-i place nici broccoli, nici dovlecelul, nici dovleacul, nici pepenele galben, nici pestele... ioiiii, si ma intreb cui ii seamana Maria mofturoasa la mancare . cred ca mai scurt era daca scriam ce-mi place, ca lista de mofturi e mult mai lunga...

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Diana_Eva

Mov - Nu te stresa ai eu i-am dat capsuni. Daca nu a patit nimic in 24 de ore nu e alergic. Eu i le curat de seminte sau le fac suc ( storcatorul scoate semintele). Cand nu fac fata cererii i le dau si intregi.


si eu i-am dat, taiate feliute. si nu doar o data. la noi e gata sezonul capsunilor, ciresele sunt pe la jumatate. asa ca, la anul vom profita mai mult. si ca sa raman in zona fructelor, am intrat intr-un magazin de fructe ca in vitrina scria ca perele alea mici si dulci is 1.20 euro, acelasi pret ca in hipermarket, dar acum imi era in drum. intru, iau un kil de pere si unul de cirese si-mi cere aia 8 euro!!! sa pic jos, nu alta! ciresele is in jur de 2 euro. dar mi-a fost rusine sa zic ceva si am platit... dar am fost direct la vitrina sa verific. no, acolo scria mare 1,20 euro, dar 1/4 kg!!! doar ca am uitat sa citesc si ce scria cu litere mici. iar ciresele erau
1,60 euro, la fel 1/2 kg!! m-am lecuit de cumparat de unde nu cunosc...

PS: si nici macar nu-s asa bune perele...

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Diana daca vrei sa/i vezi parul Antoniei uita/te la pozele de la semnatura

Cris si Antonia face figuri la mancare de imi vine sa ma dau cu capul de pereti...mai si scuipa cu mancarea in gura...azi cand am vazut ca nu mai vrea mi/am adus aminte de tine cu painea...si uite asa am pacalit/o sa manance

Rody am crezut ca numa in ro e practica asta de ducere in eroare a clientului...oare de ce nu au afisat pretul unui kg?

A inceput sa ma deprime vremea asta...de cateva zile mereu dupa masa ploua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

I-am facut copilului brocoli cu peste. Cand i-am gustat mancarea, am dat-o afara!!! Nu am mancat in viata mea ceva mai rau . Bine mie nu-mi place nici brocoli, nici pestele. Raul a mancat-o toata...prima lingurita i-am dat-o in bucatarie pe jos, ca ma gandeam ca daca o da afara, curat repede...Eu cred ca ei nu au dezvoltate papilele gustative asa cum tb, altfel nu-mi explic cum a putut manca ce i-am dat...

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 10


esti super haioasa... nici mie nu-mi place pestele de nicio (SCRIS IMPREUNA, DA FETELOR? ASA SE SCRIE CORECT!!!) culoare... vad ca nici Eric nu mananca, desi lui i-am dat de mic...sau ma rog, am tot incrcat sa-i dau...sa vedem asta micu haplea...parca vad ca imi va baga bete in roate si tot peste mi-a cere...eu sincer nici mirosul de peste nu-l suport, mi-e greata...dar daca e musai, pun un clips pe nas si respir pe gura si tot ii gatesc...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Mov, trimis PM.

Si pe mine ma enerveaza la culme vremea, s-a intunecat... of, copilul doarme, eu sper sa isi revina vremea si sa iesim un pic..



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

a inceput ploaia...



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

noi am fost la o tura matinala, as fi vrut sa cumpar mai multe dar nu aveam unde sa le pun . Isa a marait pe la vreo 12, dar i-am dat o portioara mica de lp (dimineata am ajuns cumva la 200 g fructe) si a adormit in carucior. pana acasa doar, ca s-a trezit cand am pus-o in patut. asa ca iar si-a dat peste cap somnul. dar a mancat super bine de amiaza, 300-325 g . ma gandesc s-o pun acum sa doarma, s-a terminat "Tanar si nelinistit" , tati a iesit la munca, Maria face teme, asa ca ma pot intinde langa ea in patul mare.

e soare afara, dar e vant destul de tare, ridica tot praful in aer, asa ca stau cu geamurile inchise . revin, daca nu adorm si eu

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
Comisariatul Judetean pentru Protectia Consumatorilor Bistrita-Nasaud a remis spre difuzare un comunicat, in care se aduce la cunostinta clientilor societatilor de telefonie mobila ca in momentul de fata ANPC se confrunta cu un nou tip de frauda.

"Esti sunat de cineva care se da drept operator la Cosmote, Orange sau Vodafone. Poate fi un fost angajat al firmei respective, pentru ca are acces la baza de date. Iti spune ca e ceva in neregula cu factura ta si te roaga sa tastezi un cod de cifre. Daca ai facut asta, ii incarci cartela respectivului", se arata in comunicatul CJPC.

Mai mult, comisarii Protectiei Consumatorilor va avertizeaza sa nu dati curs apelarii unor numere care va sunt trimise prin mesaje, decat in cazul in care le cunoasteti. "Daca un corespondent lasa un mesaj sa apelati un anumit numar - nu apelati in nici un caz acest numar. Factura dumneavoastra va fi incarcata cu costuri. Daca cineva va apeleaza pe GSM si se prezinta ca fiind provider Orange, Cosmote (sau orice alta retea in care sunteti abonat) si va cere sa introduceti un cod, explicandu-va ca este vorba de o verificare a mobilului dumneavoastra, nu tastati in niciun caz codul", mai spun comisarii CJPC.

Comisarii mai spun ca daca aveti un apel telefonic si pe mobil se afiseaza "A C E" nu raspundeti; anulati apelul. "Este un virus care distruge cartela SIM si distruge mobilul. Aceasta a fost confirmata de Motorola, Sagem si Nokia", se mai arata in comunicatul Protectiei Consumatorilor.

Si clientii serviciilor de internet sunt avertizati de Protectia Consumatorilor. "In urmatoarele zile nu deschideti nici un mesaj care are atasata o fila numita -Invitatie-, indiferent cine o trimite. Este un virus care deschide o Flacara Olimpica. Aceasta arde intregul hard disc al computerului dvs. Daca primiti un mail cu denumirea de 'invitatie", chiar trimis de un prieten, nu-l deschideti si scoateti-l din computer imediat", se mai spune in comunicatul CJPC B-N.


poate ca e bine de stiut

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput