Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (140)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Vb bineinteles de greselile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby78

Am pus si eu pe contul comun un filmulet cu maimutica mea cataratoare.....

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010


L-am vazut!!! da ce bine umbla, deja alearga! e un scump de numa!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Noi am fost iar la plaja, Sasha iar n-a vrut sa se miste de pe prosop, l-am bagat si in apa, dar nu pot sa zic ca a fost super incantat. I-au aparut si lui niste bubite razlete, mici, dar nu mi se par a fi de caldura. Sunt parca mai rare decat cele de caldura(asta e o parere de a mea, pt ca oricum nu stiu cum arata cele de la caldura ).
I-au iesit 2 dintisori sus, eu nici nu stiam ii urmaream pe cei 2 de jos care acum de abia sparg gingia, se vad doar muchiile.

Crispro, sper sa ajunga cazul lui Alex in finala, este minunat ca te-ai implicat! Ti-am vazut delfinasul, foarte scump!
Cat despre slabit, eu o sa incerc de azi dieta Montignac. Astazi am avut si eu curiozitatea sa ma informez ce si cum e cu aceasta dieta, si pare ca mi se potriveste. Sa vedem daca mi se potrivesc si rezultatele.Eu 3 kg vreau sa dau jos. Suna bine si ce a zis Oana despre electrostimulare, adica despre rezultatele pe care le-a avut. Oare se pastreaza in timp cu o dieta normala sau se pun cm imediat la loc??

Eu nu prea mai stiu ce sa dau copilului de mancare, ar manca non-stop (nici nu vreau sa se schimbe asta, cel putin deocamdata). Ii dau fructele, legumele cu carne, iaurt, si o gustare (painica cu ceva, sau mamaliga cu smantana si branza sau altceva), dar pe langa asta ii dau si vreo 800 ml LP de-a lungul zilei si tot mi se pare ca ar mai vrea...Cred ca trebuie sa ma abtin sa-i mai dau.

La multi ani sot de Rody ! Am vazut-o pe Isa, e o scumpa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Am vazut si “intalneala” de la Iasi, foarte scumpi delfinasii, foarte frumoase mamicile!

Mycya, ii doresc multa, multa sanatate Andrei!

La multi ani si tuturor delfinaselor care se sarbatoresc azi!!! Sa cresteti sanatoase!

Rodyka, al meu sa stii ca are cam 3 scaune pe zi. Dar cred ca nu e o problema cu 6. Depinde cat mananca, ce mananca si cum asimileaza. Si depinde si de consistenta lor(a scaunelor, adica). Dar mai bine intreaba un doctor, poate faci si niste analize daca e cazul, ca sa fii linistita. Distractie placuta la petrecere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Ainotna, 800ml de LP??? al meu nu mananca 800ml total hrana zi... stiu ca e bine 2 mese pe zi de Lp, de 200ml (asa zicea pediatrul de la CLuj) si ca mai mult lapte + mesele celelalte e una din cauza obezitatii.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

vreti sa va distrati pe ziua de azi? sa va spun de la ce era mirosul de gaz de la o punga de muraturi stricata de la un etaj inferior rad si acum cand imi aduc aminte

am baut un redbull, sa ma vedeti la noapte ce bantui, ca nu am somn, ca eu nu sunt obisnuita sa beau, doar inainte de examene, si de obicei aveam atata energie ca faceam tractiuni pe scaun in timp ce invatam

mi-am trimis baietii afara, i-am dat lu' cel mic banane cu cirese cred ca se pregatesc niste dintoci ca asa urla mititelul prin somn , si azi noapte, si azi, si e vesnic marait si nemultumit

si am mai facut ceva azi l-am tuns nitel adica l-am ciopartit , cat a vrut sa stea, are breton inegal, la moda

l-am pozat dimineata facut pui de tigan cu freza lunga si acum murdar de cirese pe toata fata, dar cu freza facuta sa vedeti ce fata de baietel are, poate pun la noapte niste poze

rodi petrecere frumoasa!!

felicitari pentru plimbaretii delfinariului!

fug la invatat, ca imediat ma pun sa ii fac gris cu lapte la puiul de zmeu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

Multumim de aprecieri!
Daca vreti sa vedeti cateva poze cu noi https://picasaweb.google.com/101506342037427745843/PozePrimavara?authkey=Gv1sRgCPWv5pWV05279gE#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Ainotna, 800ml de LP??? al meu nu mananca 800ml total hrana zi... stiu ca e bine 2 mese pe zi de Lp, de 200ml (asa zicea pediatrul de la CLuj) si ca mai mult lapte + mesele celelalte e una din cauza obezitatii.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex

Si mie mi se pare mult. Mancare solida mananca rezonabil, adica nu prea mult, dar dimineata si seara mananca adunat cam 500 ml (nu intotdeauna, dar cam pe acolo), iar in rest mai mananca la ora 7 seara si la pranz, cate 150 sau 120 sau 180, depinde. Daca nu-i dau, nu ma mai inteleg cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Are 9,4 kg si 75 cm, nu mi se pare neaparat mult. Ultima data cand am fost la control la pediatru, nu manca parca asa mult si nu m-am gandit sa intreb...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Intru si eu repede sa va pupicesc

La multi ani Pufescu!!!

Nu am mai citit din urma, dar zau daca am avut vreun pic de timp. Doar cate ceva din capitolul asta. Crispo, am vazut ca ziceai de intalnire, eu votez a doua jumatate si pentru ca se mai termina cu zilele de nastere, nu mai e nici asa mare aglomeratie, caldura....etc. Iar noi nu cred ca vom putea in prima jumatate.
Daca vedeti ca nu mai intru si stabiliti ceva cu intalnirea, sa imi dati si mie un telefon va rog eu mult!!!
Si cand va hotarati cu perioada, daca vreti o oferta si de la noi, dati un mes. pe facebook cel mai bine.

In rest, Larisa se face o nebuna mica, dar e si super super dulce. E tot o grasunica, tot mananca de toate, are 6 dinti acum ii ies inca 2, ii creste parul si are in continuare ochii mari si albastrii

Mi-a facut 3 patanii in 3 zile consecutive, de am zis ca vrea sa ma omoare:
1. cea mai mica - si-a facut o vanataie pe mijlocul obrazului - nu stim cu ce si-a dat
2. am lasat-o in mijlocul sufrageriei pe covor cat sa imi trag blugii sa plecam si am auzit-o plangand; era sub scaunul ei, in celalat colt.....asta in conditiile in care ea nu merge de-a busilea. Ce facuse: se daduse de fund inapoi pana la canapea, s-a apucat de ea si s-a ridicat, a mers pana in capatul ei si de acolo a cazut fix sub scaunul de masa si asta in doar 2 minute
3. cea mai mare prostie, am zis ca mor cu zile - aviz mamelor de fete!!!! - era sa se sufoce, inceata, cu o clama
Ea in sufragerie, eu in bucatarie doar aproape de ea, o vedeam ce face. 1 minut ma intorc sa pun ceva in frigider si o aud ca tuseste. Intr-o fractiune de secunda imi dau seama ca nu e tusea de joaca......alerg la ea, o ridic, vad ca e rosie la fata si tuseset inecata. O intorc, o bat, ma uit la ea, tot rosie, tinea gura intr-o parte si iii curgea saliva....o iau o bat din nou si in timp ce o bateam i-am bagat si mana in gura. Nici nu stiam atunci ce are, au fost fractiuni de secunda in care simteam ca o iau razna, ca nu stiam de ce se ineaca de nu mai putea respira. Si din gura ii scot clama. Apoi au urmat plansetele mele , ca imi tremurau toate pe mine. Ea nu avea nici o treaba, imi lua mainile de la ochi si radea.
Asa spaima nu am tras in viata mea.....de atunci nu mai stam cu nici o clamita in casa, numai cu mot sau sa ne intre parul in ochi, ca clame nu mai vede.

Pupici, fug acum ca mergem la o nunta. Sper sa mai intru zilele astea. Peste o saptamana fix plecam in concediu.


de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput