Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (140)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

andreea, da macar voi aveti o scuza, ca eric nu e mancacios de cd e el..dar stefan mananca..insa-i pielea rea pe el

iar pazesc copiii la somn..mihai tura a doua, stefan somnul dulce si lung din wk
asa ca ma bag iar la serialele mele

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

tu fete, aproape ca-s gata cu curatenia si mancarica... nici nu m-am obosit prea tare. fac o baita luuungaaa, ultimele cumparaturi si va asteptam la chef!

Isa doarme deja (iar a adormit singura cuminte, dupa ce a mancat 2 borcanele de legume cu vita!!), asa ca ma pot rasfata linistita in spuma . sa mai selectez ceva muzica si gata! poate sa inceapa party, chiar imi era dor de asa ceva

we placut va doresc!

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Am terminat curatenia...facut si mancare

Crissy-am fost la Arcadia la Dr Rusu ni l-a recomandat cineva...deocamdata vedem cum e dupa tratament...data viitoare ii face cu fibra optica controlul la polipi..acum doar s-a uitat..semne ar fi nas infundat dar fara secretii,uneori zicea ca nu aude bine,plus raceli multe multe iarna asta,tuse fara sa aiba nimic in gat sau la plamani

Victo-si voi cu polipii ...da e tare grasa Antoniaare 16 kg la 110 cm

Rodyka-David avea 5-6 scaune pe zi cand avea diaree...dar sunt moi scaunele? acum face intr-o zi unu in alta zi 2-3 depinde si cum mananca fa-i ceai de menta..orez cu morcov..poate se regleaza
si David mai merge asa ca Isa in 4 labe dar el o face cu amandoua picioarele

Giorgia-o sa fie greu fara sot...dar noi suntem aici

Rubia-FE constipa...eu stiu ca nu se da FE CA fara analize...daca sunt bune analizele eu nu i-as da

Crispo- ce trece timpul vazut Vladutz mic mic

Lauri_ca-felicitari pt primii pasi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Laurica, felcitari pt primii pasi!!! imi dai si mie sperante mari, mai ales ca zici ca nici Stefi nu e cu mersul in 4 labe sau rasuciri!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gata bagajele! plecam spre Cluj intr-o ora.
...nu stiu daca mai reusesc sa intru de la Cluj...asa ca:
1. va pup pe toate
2. La multi ani sarbatoritilor din zilele in care eu voi lipsi
si
3. sper sa reusesc sa intru si sa va scriu direct de pe plaja




Matei - luna a 11-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maurice spune:

Multumim pentru urari!
La Multi Ani Bianca de michelle!
Vreau si eu parola de la mailul nostru, multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Azi se pare ca e ziua premierelor si fii-mea a facut 4 pasi singurica ,se tinea de pat si deodata o vad ca se desprinde si vine spre mine ,eu extaziata am strigat BRAVO si ea a inceput imediat sa bata din palme(asa face cand aude cuvantul bravo de fiecare data ) si bineinteles ca nu s-a mai concentrat si a cazut in fund...am incercat eu sa mai repet dar ...nu-i mai ies decat 3 pasi si cade dar se ambitioneaza si o ia de la capat.


Bambo eu am facut analizele FE i-a iesit 70 (23-136) deci ff bine dar hematocritul i-a iesit 31 minimum este 33 si hemoglobine 10,8 minimum 11,4. Cam asa le am si eu valorile de fiecare data.(pe sarcina chiar am avut hemoglobina 9,7 si n-am avut probleme.
Calciul desi nu i-am dat niciodata supliment sau branza calcica este bun,adica este peste limita superioara si cel ionic si cel seric .
Bea numai LP 210 ml+180 ml si un iaurt de 100 gr la ora 17.00,probabil il asimileaza bine.
Eu, de ex, nu beau lapte, nu mananc branzeturi,foarte rar cascaval sau putina branza ,si iaurt ocazional si totusi CA este aproape de limita superioara la mine,nu-mi explic ...dar e bine nu ma plang.
Mi-au plecat musafirii pe la 16.00,am cul;cat copchila,facut dus si gata acum astept sa se trezeasca sa-i dau de mancare si plecam pe bulivard...
Auziti mie uneori mi-e lene sa-mi corectez greselile sper ca nu va suparati da...?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Sara Maria, Bianca Maria si Sara Elena!



Rody, sa-ti traiasca sotiorul . Multi ani sanatosi si fericiti alaturi de cele 3 fete cucuiete, una mai frumoasa ca cealalta!


Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

si am mai facut o descoperire: ii place Shakira , cand o aude cantand se intoarce si se opreste din orice activitate. nu ma mira prea tare, ca Maria asculta Shakira de vreo 2 ani (acum e in concert in Madrid, ii trebuia sa mearga ), probabil si-a format Isa gusturile muzicale inca din burtica

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)



Si Tudor e innebunit dupa Sakira dar nu este de mirare ca doar anul trecut melodia ei a fost logo la campionat si vuvuzelele.....le recunoase si acum

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Am pus si eu pe contul comun un filmulet cu maimutica mea cataratoare.....

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput