Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (140)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

dupa ce am trimis vreo 10 mailuri la astia de la Gynia (clinica unde am nascut), in sfarsit au pus pozele de cand am nascut... aici



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Cris ...am sa ma mai duc si la ai mei dar o sa o chem si pe mama la mine...mie imi place la mine acasa...am zis eu bine ca voi pana la 1 an o sa terminati cu dintii

Am reusit sa aspir si eu...bineinteles cu Antonia dupa mine...a bocit putin la adormit...fac o supa de galuste si sper sa manance

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

Buna, fetelor!
Am lipsit vreo 2 zile ca am fost plecata la Buc. cu treburi. Stefi a fost f. cuminte. Noi folosim inca scoica in masina, cu spatele la mers dar am pus-o pe scaunul din fata ca sa o pot vedea (sotu la volan, eu cu Radu in spate) si e cam ciudat ca nu prea pot ajunge la ea sa ne jucam, dar nu stiu cum s-o asez altfel.

Am vrut sa intru pe delfinasi sa vad filmuletul facut de Rody, n-m reusit, pe urma m-am prins ca ati schimbat parola.

Rody, o sa pun niste poze noi imediat ce descarc

Rubia, cred ca am gasit apelul pe tel., am o sonerie pe care nu prea o aud, o sa o schimb, si ne-om vedea noi odata. Puiutz in wk. daca ajungi prin tabacarie poate ne auzim. La sf. lui iunie noi vom fi plecati la munte asa ca nu cred ca ne vom vedea cu fetele care vin la mare, dar mai e pana atunci.

Eu nu sunt de mult pe forum, v-am gasit din intamplare, dar imi face placere sa schimb impresii cu mamici care au copilasi de-o seama cu fetita mea, cred ca avem multe lucruri de impartasit, mai aflam cate ceva, mai dam un sfat, mai primim unul. Nu vad motive de suparare, daca nu-mi convine ceva ignor si trec mai departe, nu ma supar ca magaru' pe sat. Si n-am nicio pb. cu modul de exprimare sau cu greselile de ortografie, ca doar nu suntem la scoala sa ne corectam reciproc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

saddie, ramonasin, ati primit parola?



crissy primit si de la tine si de la bambo . Saru'mana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Victo, Teo al meu are tot 15,5 kg. Dar s-a ingrasat, adica a luat si el de vreo 2 luni cele 500g peste 15 kg, ca 15 kg are de un an incoace. Are niste picioare ca niste stiksuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissteo

Victo, Teo al meu are tot 15,5 kg. Dar s-a ingrasat, adica a luat si el de vreo 2 luni cele 500g peste 15 kg, ca 15 kg are de un an incoace. Are niste picioare ca niste stiksuri.

Berti (august 2010) si Teo (aprilie 2007)


haha...aici va batem... Eric are acum 14.5, dupa ce vreme de luuuuni bune a stagnat la 13.5...dar a luat in ultima luna f bine (asta si datorita multivit si min pe care le luam)...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Eladea, ce multivit si minerale luati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

rodyka, pediatrul nostru bun (ala care nu a gresit niciodata diagnosticul, mi le-a pus pe ambele tot timpul pe picioare dar se grabeste sa dea antibiotic) a zis ca ce e de la 3 scaune in sus deja e diaree (daca nu e incident izolat si se repeta cateva zile la rand). Pe B am dres-o cu regim (morcov fiert, orez, mucilagiu), lapte HN, ceai de menta, smecta, multa apa si saruri de rehidratare. la Isa plimbareata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

Stefi a facut astazi 7 pasi singurica!!! Ma uimeste pe zice trece, nu merge in 4 labe, nici macar nu se aseaza in 4 labe si nici nu se rostogoleste de pe burta pe spate, dar merge!
Totusi nu mi se pare pregatita sa mearga, se leagana pe picioruse ca un pinguin si de multe ori calca cu un picior peste celalalt, dar se pare ca are ambitie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

crissy,

lauri_ca, felicitari pentru umblareata Stefi

la kile de frati mai mari: avea Maria la 1 an jumate 14 kg (84 cm), la 3 ani 18.5 kg... la 10 ani are 46 kile si 146 cm!!! imediat ma ajunge!

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput