Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (140)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

crissy, fibra optica nu se baga in ureche. este o chestie subtire si lunga care se baga in nas (bine, numa varful- luminos si el, se baga)

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)


posibil sa-l fi bagat in nas.
de fapt da, in nas, acum mi-am amintit ca am tinut-o eu in brate
uit de la mana pana la gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Rody, la multi ani sotiorului tau!
La multi ani delfinasilor sarbatoriti astazi!

Ieri am cantarit-o pe Raisa si are 8,900gr, a pus 500 grame luna mai. Lungimea nu reusesc nicicim sa o iau, mergem saptamana viitoare sa o masoara doctorita.
Ieri dupa-masa am fost cu Raisa la padure, acolo este un parculet cu o gramada de hinti, leagane, tobogane pt copii....nu mai vroia fiica-mea sa coboare din hinta....musai trebuie luata una si acasa. Acolo a inceput aseara sa umble tinuta doar de o manuta. Sper ca pana pe 26 august cand mergem in concediu, sa umble singurica.
Azi dimineata la micul dejun a mncat 3 mere cu 2 biscuiti si apoi soldatei cu unt...dupa care, san.
Am mers apoi toti in piata (in fiecare sambta mergem), am luat toate fructele si legumele ce erau (toate sortimentele, nu toata piata) si un brat de flori de camp....am umplut casa, mai putin camera ei. Acum...bineinteles ca face nani.
Dupa ce se trezeste, ii dau sa pape si mergem la Danes la o inghetata, un loc superb, pentru cine cunoaste zona.
Cand ne intoarcem, mergem (mai multe mamici) in week-end (un complex cu locuri de joaca pt copii, strand, lac, barci, etc, etc.



Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

buna dimineata, delfinariu

azi e sambata, ar fi trebuit sa ma trezesc devreme , dar la 9.30 am facut ochi si eu si Isa... nu s-a trezit decat la 5 si eu, aiurita, in loc sa-i dau laptic, i-am dat apa (a baut 50 ml) si a mai dormit o jumate de ora. abia apoi mi-am dat seama ca e ora lapticului de dimineata, ca la trezire noi papam fructele.

revin iar cu intrebarea mea, ca deja mi se pare prea de tot: cate scaune au delfinasii vostri? Isa continua cu 6 pe zi, si azi a inceput iar de devreme cu primul. peste noapte nu o schimb niciodata, nici pipi nu face pana catre dimineata. ar trebui sa ma ingrijorez? adica ingrijorata is deja, dar ar trebui sa fac ceva? e normal sa fie asa? Isa inainte avea 2 scaune/zi, cel mult 3...

ca vb de sughitat ieri, dar tu victo? si Mihaita al tau? ca ma uitam la Isa cum merge asa sontac si mi-am amintit iar de Mihaita cum merge si el cu un picior ridicat. ideea e ca asa ara mai mare viteza, se tine de mine oriunde merg

nu i se mai vad cucuiele de ieri, probabil nici nu s-a lovit prea serios dar, cum are pielea sensibila era tare rosie in frunte aseara (si daca o pup mai apasat ii ramane o vreme rosie pielea).

m-as apuca de curatenie, dar n-am chef. si de pregatit una-alta, desi sotul a zis sa nu fac nimic pana nu vine el de la munca.

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Rodi, Vlad are 2 scaune pe zi, rareori 3. nu i-ai dat cirese? ca alea is laxative. sau ii ies ceva dinti? eu nu cred ca de la dinti poate face scaun moale/diaree sau febra, asta pt ca nu am patit-o noi, dar eu stiu?

Caninul nostru cel tarziu pana maine e afara. nu ma lasa deloc sa ii bag mana in gurita.

am aspirat, asa am trezit si sotul din dotare, care s-a simtit foarte prost ca a dormit atata.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

rodi, n-am reusit sa vad video,ca sunt pe laptopul sotului si nu are nu-s ce program.
mai, eu sunt mult pe calc, pt ca nu ma uit deloc la tv.
acum spre ex doarme mihai. curatenie a facut bona ieri- face lunea si vinerea. mancare am facut dimineata, ca eu la 7 maxim sunt sus. stefan e cu taica-su in parc.eu am preferat sa stau acasa, sa doarma bine mihai. maine o sa il car in oras la delfinasi. sper sa nu ploua, sa mergem in gradina.
bona mea o fi zicand ca-s nebuna, eu n-am niciodata tv deschis

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

de trezit sot, are stefan grija..asa, pe el nu se supara
rodi, mihai face 1, maxim 3 scaune pe zi.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Rodi, Vlad are 2 scaune pe zi, rareori 3. nu i-ai dat cirese? ca alea is laxative. sau ii ies ceva dinti? eu nu cred ca de la dinti poate face scaun moale/diaree sau febra, asta pt ca nu am patit-o noi, dar eu stiu?


pai nu i-am dat cirese decat de 2 ori, nu i-au placut. nici pere nu i-am dat de 2 zile, aseara nici iaurt! dar scaunele nu sunt moi toate, sunt normale. adica difera consistenta/culoarea de la unul la altul, in functie de ce mananca

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Rody, Raisa, de obicei are 2-3 scaune pe zi, mai nou, are 4-5. Eu nu mi-am facut griji. Bea mai multa apa ca inainte ca e mai cald, si eu am zis ca are si asta legatura.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

LA multi ani aniversatilor de azi

Ca veni vb de scaunele copiiloracum am realizat ca fii-mea ieri n-a avut nivi unul ,dar nici azi pana acum,sper sa nu se fi constipat de la suplimentul de fier...apropo;stiti cumva daca se da fier atunci cand fierul este normal(adica in intervalul normal) dar hemogolbina si hematocritul mici? Eu am zis ca ma mosteneste pe mine ca si eu,si maica-mea,si bunica-mea avem anemie e ceva genetic pp...
Oricum dr mi-a zis sa-i dau si desi i-am dat de vreo sapt acum incep sa am indoieli..

La noi in Cta lesin de cat de cald este-asa ca fetelor puteti veni la mare linistite ca e bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

repede sa-i raspund lui Rodi...Filip are 1,2 sau maxim 3 scaune pe zi...
Eric e la Turda, Filip e cu tati la Auchan, iar eu ma bag la curatenieeeeeeeeeeeeeee....

see u later!



LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput