Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(46)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

Doloress - da, se duce marius la tg de carte; multam

despre sophic, nu mai plange la mesele de seara - asta e o mare usurare pt mine; de fapt plange f putin acum, rade in hohote mai toata ziua; cred acum ca am angel baby si nu spirited baby
de regurgitat: max 3-4 ori pe zi; pana si eructatia o face mai usor, nu ne mai ia cate 2 ore pt un ragait cu plans..
si...se trezeste o data pe noapte

deci astea-s ameliorarile majore;

are insa inca mucus in caca, iar iritatia vine si trece..

eu sunt multumita de rezultate, mai ales ca a trecut numai o sapt...desi mi-e greu tare sa tin regimul asta, se merita...

au lichidare cei de la Druide we viitor (cosmetice bio - bebe si adulti) daca te intereseaza iti trimit info;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Salutare!
Wudy eu iau elevit sau pregnavita.Din astea am luat si in sarcina. Cate una pe zi. Nu mi se pare ca imi fac pofta de mancare. Ma mentin, parca am si slabit un pic.

Elena se impinge si vrea sa stea in fund dar nu prea reuseste. O pun cate un pic si se rastoarna. E tare haioasa. Sta la mine in brate in fundic. E inca mica si nu o tin. Dar daca sta intinsa o trag usurel de maini si se ridica. Dar nu se intoarce de pe burta pe spate sau invers. Doar intr-o parte.

Mada, eu zic sa-i dai jucariile pe rand.
Ziki, sa folosesti sanatoasa laptopul nou.
Andutza, socializare, socializare, socializare. Face bine la starile astea.
Simis, mai rezisti cu serviciul?

Roxx, ce intamplare nasoala cu seful tau. Cred ca ii pasa tare daca te-a sunat. Ziki...no comentt cu "sefa ta-prietena ta".

In legatura cu cei 500 lei pe care ii primesti dc te intorci inainte de 1 an la munca eu am aflat asa (am sunat la directia muncii): ii primesti in conditiile in care te intorci la munca inainte de a implini copilul un an, indiferent cu cat timp. Nu se specifica in lege. Pe decizia de reintoarcere la munca trebuie sa fie o data de incepere anterioara datii nasterii copilului. Te duci la directia muncii, aia nu-ti mai vireaza indemnizatia, apoi tot in locul unde ai depus actele pt indemnizatie te duci si mai complectezi o data carnatul ala de foi tip in care specifici ca vrei stimulent si depui dosarul. Si astepti mai apoi.Asta am inteles eu in urma discutiei telefonice.Apropo, mie alocatia imi intra intr-un cont si indemnizatia in alt cont. Asa am vrut eu.

Sa va faceti bine copii bolnaviori


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Citat:
citat din mesajul lui fragrant8

wow, ce de poze noi...

sherbi - sa traiasca dom' mariner si mamica lui frumusica!

roxx - tort frumos pt copil frumos; la multe lunite pt ieri.

de_ea - simpatica tare Medeea cu ochelareii de soare

andri31 - ce ochi frumosi are Amalia! si mi-a placut mult tortul de la botez

mimo - luca pare tare multumit cu lingurita-n mana; sa inteleg ca merge bine diversificarea la voi?

mirela - tare frumoasa poza cu toti trei fratiorii in pat; motaneii sunt niste scumpei.

dangabriela - bebe mumos dar si mami tinerica si frumoassa

m-am amuzat cu filmuletele de tunde si mayane - ce copii telegenici aveti

=============
Mami de Sophic mic (16-01-2011)

“In the depths of winter I finally learned there was in me an invincible summer” (A.Camus)



:) Chiar ii place sa manance morcovel cu pastarnac / radacina patrunjel. Ii fac un piure mai moale. Pana cum i-am dat de vreo 6 ori.

Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Deci gata, avem si dinte nr. 2!!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Fetele, pup toate deodata si pe fiecare in parte!

Aseara m-am simtit foarte bine sa va citesc, eram cam deprimata, da' mi-a trecut. Citesc pe sarite, ca altfel nu reusesc. Sa vedem ce vreau sa va spun, daca imi mai aduc aminte . Deci, in ordine haotica si incompleta:

Roxx, frumusica tare Catalina. Iti seamna mult, dar are si o nuanta de tata.

Ralukara, m-a fermecat haioasa ta cu ochi albastri.

Lori, , da nu mai stiu de ce .

Tunde, apropo de forum, tu nu stii, dar esti celebra in Bucuresti. I-am citit vara-mi mesajul tau de acum cateva luni ca ne inviti la Gheorghieni si ne dai palinca "ca doar n-om alapta toata viata" si i-a placut atat de mult expresia din ghilimele, ca te citeaza peste tot pe unde apuca (la job, la training-uri, etc.) .

Ziki, te imbratisez! Ce bine ca apari mai des pe aici. Frumoasa a fost strabunica! Si a lasat in urma grozave 4 generatii! Am invartit mult prin cap un mesaj de empatie pe care sa ti-l scriu pe blog, dar nu am reusit. Oricum asta m-a ajutat aseara sa spal biberoane fara efort, ca aveam mintea ocupata .

andutza, si pe mine ma sperie concentrarea aproape epuizanta pe care o am asupra Sarei.

Doloress, parca te-as cunoaste de o viata .

mada, esti tare misto! Iar buburuzul tau in poza in care e pe burtica este teribil de cuceritor !

mitsule, pe unde esti?

mayane, ce faina ideea cu mijlocul tortului!

Succes buburuzelor calatoare! Abia astept povesti!

Fetelor, puiutii vostri mai au partzuri cu plans?

Mandra mamica de printesa filigran Sara Maria - 21.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Cata Ana nu mai da parturi cu plans, Robert da cu plans - plansul meu, ca ma ustura ochii!!

mereg la salata south beach cu ton...fetelor, e de-men-ti-a-la!!!!! Super super gustoasa si nici nu ingrasa!!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

cum e? cum e? vrem si noi...
(hai ca vb si pe forum si pe FB, imi place, ia sa deschid si messu si sa-ti dau si un tel

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Salata South Beach cu ton (1 portie)

Salata
1 conserva de ton in suc propriu (250 g)
˝ cana castravete maruntit
˝ cana rosii maruntite
˝ cana avocado tocat
˝ cana telina tocata
˝ cana ridichi tocate
1 cana frunze de salata verde maruntite

Sosul
4 lingurite ulei de masline extravirgin
2 lingurite zeama de lamaie proaspat stoarsa
2 catei de usturoi tocati marunt
˝ lingurita piper negru

Mod de preparare a salatei: asezati tonul, castravetele, rosiile, bucatile de avocado, telina, ridichile si salata verde intr-un castron decorativ din sticla.

Mod de prepararea a sosului: amestecati uleiul de masline, zeama de lamaie, usturoiul si piperul. Turnati compozitia peste salata.

Detalii nutritionale per portie: 506 calorii, 48 g proteine, 18 g carbohidrati, 28 g grasime, 4 g grasimi saturate, 640 mg sodiu, 50 mg colesterol, 6 g fibre.


e dementiala, acum e fara temutii castraveti ca n-am, iar cantitatile nu le-am respectata la fix, la data trecuta am facut pt 3 pers.

apropo, reteta e de la tine, din mailul de la tine roxx

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

lori, , hai mai ca Robertzelul e mic, cum sa te faca sa plangi cu un partz?

Noi am avut mai devreme partzuri cu plans sau plans cu partzuri, ca la varsta noastra mi-e rusine sa le mai spun colici . Acum ne tragem body-ul de bretele si ne studiem tzatzele .

Vreau si eu reteta de salata!

Mandra mamica de printesa filigran Sara Maria - 21.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Na, ca pana sa scriu eu mesajul, ai dat-o deja! Multam .

Mandra mamica de printesa filigran Sara Maria - 21.01.2011

Mergi la inceput