Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(46)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Neata!

Va las

Sa aveti un week perfect!
Va fi caldura mare cica..aveti grija la soare



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Neatza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Si de la mine , multa sa fie la toata lumea!!!!!!!!!!!!!!!!
Nu am putut dormideloc , am niste belele pe care o sa vi le povestesc si voua!!!!!! M-am perpelit toata noaptea!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

asa Magnetism..fara numar la toata lumea
hai ca trec si belele..mai bine recupereaza somnul



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Buna dimineata, si de la mine .
fetelor pentru sprijin, ma ajutati foarte mult, ma ajuta tot ce ati scris fiecare, mi-am si facut bookmark, sa recitesc... Fiecare din voi ati avut o incurajare si o vorba buna si le voi pastra cu drag! Eu sunt asa si asa, inca ma mai scald... dar nu mai e apogeul de ieri, cand am bocit toata ziua.

buburuzele bolnavioare. Ma bucur ca Sohicul e mai bine.
Lori, de doua ori??? Felicitari!!
Am copiat reteta de salata, suna super bine, abia astept sa o incerc. Dar intrebare: avocado tocat si telina tocata, de ex, inseamna la robot sau cubulete sau tocata cu cutitul (e stupida intrebarea, stiu )
Magnetism, sa treaca belelele. Sa treaca cu bine, zic, daca nu pot disparea in ceata.

Tunde, ma gandesc ca nu e usor cu doi copii. Sa iti imparti atentia in asa fel incat sa nu se simta niciunl frustrat... Ca fiecare vrea "exclusivitate". Dar am incredere ca te vei descurca, la cat am apucat sa te cunosc.
Monika, ce bine ca ti-ai mai revenit! As vrea sa ajung vara asta prin BT, ar fi simpatic sa ne vedem, nu?

Nu mai stiu... A, Ziki, sa-l stapanesti sanatoasa si sa scrii mai des!

Miruna inca are parturi cu scancete. Si voma la fel.

Vasilasanita
, eu nu alaptez acum, dar cand am alaptat, in primele (doua) saptamani, am patit la fel... aveam un san care ma durea si la dus ma chinuiam sa il mulg, se mai degaja, dar ramaneau locuri dureroase in el, ca niste noduli... Si o puneam pe Miru la sanul ala si, in timp ce sugea, masam circular fiecare nodul. Si mi-a trecut.
Acum chiar nu mai stiu ce-am vrut sa mai scriu.
Pup toate fetele!
A, vazut poze!


Andutza- de pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Neataaa!!! Multu de cafea!
Noi am fost aseara in vizita cu piciu dupa noi, la meci. Spre dezamagirea lu' ta-su nu l-a interesat meciul. A dormit tun. Nu simtea nimeni ca e un bebelus in zona.
I-am dat 2 dintre jucarii - cele mai fosnaitoare - si e foarte incantat. Si eu sunt de parere ca jucariile trebuie sa fie de calitate.
Lori cum reusesti mamico sa speli, sa calci, sa gatesti, sa faci curat, sa stai cu Ana, sa o scoti la plimbare, sa te duci dupa Robertel la gradi, apoi sa stai si cu el si cu Ana si, in plus, sa stai si cu noi aici, sa ne dai sfaturi, retete, sa ne distrezi ... Wow! Super mami! Eu cand am ziua de curat nu mai reusesc sa intru pe forum. Cred ca nu imi gestionez eu bine timpul.


Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

neata si merci de coffe

Tunde , sunt sigura ca o sa te descurci cu ambii copii, imi place ce ti a raspuns si Fragrant

weekend placut fetelor, eu am de gand sa stam afara mult in astea 2 zile, sa ne plimbam pe malul marii cu buburuza



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Deci nu pot sa cred! Am scris un mesaj kilometric pt Tunde (eu intru de pe telefon) si a sunat. Dupa ce am vorbit vad ca mi-a disparut mesajul. Iubita O sa incerc sa il rescriu mai tarziu ca acu trebuie sa ma duc sa fac de papa.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

Buna dimi,

fetele pentru raspunsurile referitoare la alaptat. M-am linistit. Asa ca daca vrea sa suga 5 minute asa sa faca si restul joaca

Lucia, multumesc de intrebare, verisoara este mai bine, acum este acasa. Noroc mare am avut cu un centru de recuperare ce se afla in curtea spitalului Marie Curie, aici a fost super bine ingrijita si ranile uscate cu aparatura speciala. Imi pare rau ca iar trebuie sa amintesc ca traim intr-o tara in care poti sa mori linistit ca toata lumea se uita la bani, la Bagdasar Arseni cel ce a produs accidentul s-a dus si a dat "partea" medicilor pentru a-i da drumul acasa ca sa nu aibe multe zile de spitalizare. Ea nu se putea da jos din pat, nu putea purta nicio haina, nu i se facuse control la ureche unde avea timpanul fisurat etc etc si i s-a facut externarea. Ma rog, sunt multe de spus dar nu vreau sa va amarasc si pe voi. Multumim lui Dumnezeu ca acum este bine si ca a avut parte de niste oameni deosebiti la acest centru de recuperare...pe langa tratamente, investigatii, s-a vazut cu un psiholog, a facut gimanstica de recuperare. ranile (acolo unde era carne vie) i-au fost tratate cu aparatura speciala

Lorich super reteta asta, abia astept s-o incerc si eu. Chiar voiam sa va mai intreb voi ce mancati ca eu nu mai stiu ce sa bag in gura

Ma intreba cineva, nu mai stiu cine, parca tot Lucia de ce ma intorc asa devreme la serviciu. Din pacate mi-a cam fost impus lucrul asta pe o parte si pe de alta parte am mare nevoie de bani. Cu serviciul oricum au fost super nesimtiti ca m-au inlocuit cu o persoana cu contract pe termen nedeterminat (titular de post) exact din ziua in care am intrat in prenatal si pe mine m-au chemat dupa cateva zile ca sa semnez pt un alt post pe motiv ca au mare nevoie de mine pe postul asta si nu vor sa lase pe altcineva...stiti voi, bla bla bla. Ma rog, nu-i ceva ce sa-mi displaca total dar ma enervez ca trebuie sa iau ceva oarecum de la 0 acum. Din Aprilie pana in septembrie cand ma intorc eu postul va fi tinut de sefa pt urgente deci eu o sa am de facut mii de lucruri pe care ea nu le-a putut face din lipsa de timp, ha
Si cum spuneam banii si ei sunt o problema, noi avem un credit la banca de aprox 780 euro lunar si cu cat iau eu pe indemnizatie nu-mi prea convine. Sotul a fost si el anuntat de o scadere de 20% din salariu...

VA PUP
Va doresc un week end frumos
Noi suntem acasa doar cu parintii mei (partial ca acum sunt la tara), tati se intoarce abia maine noapte, este plecat cu serviciul la un targ pe la Arad

pup

Alina, mamica super fericita de Anais Maria.

pozici
botez


"Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta. Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

Neata - bine pica o cafea mareee, aburinda! Shines.
Lori - felicitari pt ,,geaman''. Ai iepurica acum . Si la noi e pe cale sa isi iteasca nasucul si al 2 lea.E cam marait K , n-a facut nici kk ieri. offf.
Tunde - . Super mami!
Sa-l vedeti cum a ,,cerut" el autodiversificarea - i-am psat nectarina si s-a strambaaaat, de ziceai ca-i lamaie! Apoi ta-su manca nectarinasi el cu ochii beliti. i-a dat sa ,,pupe'' fructul si el s-a apucat de lins, supt si ros(cu dintisorul cel nou). A dat o tura de jur imprejurul nectarinei. Taaare drag mi-a fost de el. legume nu serveste -zici ca-i dau pelin, asa se stramba.[-:)))] mai astept.
offf- si eu am probleme cu mine. ma mai enervez, mai ales daca-s obosita. si-n plus sunt cam singura. adica doar sotul si mama. nu am cu cine socializa. ce romani sunt pe aici nu ma incanta. si decat ,,sa mananc cozile"....mai bine lipsa. si asa, eu sunt mamica noua, n-am timp de stat la nesfarsit la povesti. Si de aia ma mai apuca cateodata amocul. (nici in tara nu as avea cu cine, majoritatera prietenilor sunt prin lume). Eh, m-am apucat si eu sa ma plang. barem sa scriu, asa se mai ridica presiunea. Mai suntem asa de tare hormonate, oare? sa dau vina pe ei?
Pup toate fetele . Va doresc un weekend placut,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Neatza

Tunde, pe Discovery Travel & Living e o emisiune - "Jon&Kate+8".
Cu unii care au vrut un copil si au facut 2 gemene, au mai vrut un copil si au facut sextupleti. Asa ca acum au 8 copii. Tactica lor e de aplicat. Au zile obisnuite, cand sunt toti la un loc, si zile speciale, pe care le dedica fiecarui copil, in care fac cam ce vrea copilul. La ski, la muzeul trenurilor, la o ferma, la zoo, la spa si nu mai stiu pe unde a vrut fiecare.
Si, daca merge, ai putea adauga un mic "santaj emotional". Dar nu inainte, sa il conditionezi. De exemplu stabiliti ca aveti 2 ore numai pentru voi 2 - si pentru ca a fost cuminte, ii adaugi o jumatate de ora-o ora in plus. (Dar sa nu-i spui "daca esti cuminte saptamana asta, iti dau o ora in plus", ca mai rau faci. Mai degraba "mai stam o ora in plus, pentru ca ai fost cuminte" - recompensa, nu conditionare)

In fine, cum ziceau si fetele, noi doar ne dam cu presupusul, fiecare trebuie sa-si gaseasca "reteta" care i se potriveste mai bine.


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput