Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (16)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

strumph, nu te mai enerva, oricum fetele vor intra tot atunci cand vor putea

miki, eu l-am convins cu reductor, sa faca asa ca oamenii mari
Sa poata sa ia hartie singur, sa traga apa singur. Acum i-am luat si o olita gen scaunel la care se scoate cuva in care face afectiv si e ff incantat de ea. Dupa ce face la wc, se duce si mai face putin si la olita de dragul ei. Daca nu se ia cu treaba sau daca nu a baut prea multa apa se tine bine si spune cand vrea. La somnul de pranz nu mai face deloc dar imi este inca frica sa-l las fara pampers in somn.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

...abia la orele astea am reusit sa ajung si eu la "zi" Am fost tot week-end-ul la mama, a fost ff frumos mai ales pt Cristi ca sunt multi copilasi pe acolo, si a stat afara toata ziua si a cazut de si-a facut praf genunchii, era mereu murdar dar mereu cu treaba: de cules cartofi, capsuni, ceapa, usturoi, mazare, castraveti, soc. Suntem fericiti si obositi.

pupici

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

neata!
poftiti la !


va doresc o zi buna!

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

neata




mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madu81 spune:

Buna dimineata! Azi a dat Adam desteptarea la 05:35, abia acum am reusit sa il adorm din nou . Voi beti cafea decofeinizata, fetelor? Eu m-am lasat de vreun an si jumatate de cafea, ca nu reuseam sa renunt la tigari daca continuam cu cafelele, si mi-e asaaaa un dor de o cafea dimineata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata !

Cine nu mai are somn? piscoata mea , e toata un zambet, o chicoteala si o fericire vorbeste cu pisicile ei si se stramba la ele si le cearta pe limba ei e asa scumpa

Cafea vreau si eu ca donsoara azi noapte m-a tinut treaza , a papat pe la 3 si apoi dupa ce a adormit dupa tzitzi, s-a trezit urland ca vrea sa faca kk si nu putea si pufaia ca locomotiva a trebuit sa o ajut a facut o gramada de kk , plus ca atrebuit sa ii spal popoul la 4 dimineata ca a facut si pish pe ea si pe hainute deci cu asta ma ocupam eu dimineata pe la 4

Madu eu fac cafea , am espressor, si pun 2 lingurite cu varf decofeinizata si o lingurita de aia normala cu cofeina si e bunaaaaa nu are nimic piscoata de la ea vad, doarme , n-are probleme , putin cate putin o sa trec sa o fac 100% cofeinizata dar nu inca, sa treaca de 3 luni, mai am de asteptat cam o luna

Ma duc sa fac cafeluta si sa pap ceva ca ma roade stomacul nu stiu de ce ca aseara am mancat si acum nu e nici foarte tarziu aici, abia se face ora 8 acusi... si afara ploua si azi o sa stau numai in casa ca e numa` buna vremea de dormit , ce-mi placeeee...

Revin cu cafeaua in dinti



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

vreau si o zi ploioasa de stAt in casa... eu nu stiu incotro sa o iau..am 3 prietene care ma asteapta la ele.....plus ca nu mai am pampe decat 5 bucati deci tre sa ajung sa cumpar....iar bubu meu de abia acum s a trezit cu chef de joaca nu de papa pana papam, ne schimbam se face ora 11


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Yasmi, hai la Londra ca ploua de ieri dupa amiaza continuu las ca e bine ca prea nu a plouat 3 luni era crapata pamantul in gradina de intrau 2 deshte` am tot pus aspersorul sa ude dar cred ca ar fi trebuit sa il pun non stop o sapt sa recupereze se anunta ploaie toata saptamana asta si viitoare, deci ai timp sa iei avionul sa vii la o sesiune de shopping prinzi si ploaia si mai stam si noi la o cafea la o terasa , o barfa ...

Madutza, cum se simte matusa? cand vine acasa ? ea cum se simte acum ?

Am si e 2 intrebari, numa

1. Stiti ceva despre anticonceptionalele Cezarette? de astea mi-a dat doctorita sa iau si nu am luat inca nici una desi le-am cumparata de vreo 2 sapt , dar chef de nu am avut deloc cu atata oboseala , doar o data si cu prezervativ dar nu ne place

2. Cat de des taiati voi unghiutele la bebe ? a mea are niste gherute mama mama, ca o matza ma zgarie mai mereu desi i le tai la 2-3 zile ii seamana lu` tac-su, ca si lui ii cresc asa repede ghearele si parul a mea se cam misca cand i le tai, se joaca, desi mereu i le tai cand e hranita si odihnita ca de altfel nu cred ca ar sta ea , deci cum faceti voi , cum le taiati unghiutele? eu data trecuta s-a smucit din mainile mele si i-am atins un pic cu unghiera si am ciupit-o , i-a curs putin sange , nu a facut scandal, a pus buizta in jos si dadea sa planga si am luat-o si am pupat-o repede si am facut-o sa uite si imediat radea deja dar mai mai ca plangeam eu

Multumesc anticipat de raspunsuri si ma duc sa ii dau papa la piscoata ca s- a plictisit in patut si nu se mai hlizeste nici la pisicile ei, a dat-o pe maraiala si scanceala , din cand in cand mai si casca, deci a luat-o si somnul... cred ca de la vreme i se trage

Trec pe aici mai tarziu sa vad ce mai faceti

O zi buna va doresc si nu cu foarte multe grade in termometre, sa nu va sufocati, sau poate ar fi bine sa fie multe si sa mai stati si pe acasa sa intrati pe forum ?



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

strumph nu stiu ce sa zic de anticonceptionalele ale pe alaptare... eu sunt mai paranoica cu trecutul in lapte al substantelor... nu folosesc nici crema anticelulitica...
dar mai e o chestie ti-a venit ciclu? ca tb sa-ti vina ca se le iei.. eu cel putin asa stiu..
iar cu unghiutele e la cerere.. cand cresc
lalely sa inteleg ca tu ai doua bunici dispuse sa stea cu comoara si nu iti iei si tu cate o ora asa de capul tau? si eu credeam la inceput la maria ca fara mine nu se poate... acum la andra o mai lasam cu mami cat a fost aici, o sa incerc sa o las cu tati daca il prind

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

shtrumph si eu i le tai des, cam la 3/4 zile, ii cresc repede si am vazut ca e suficienta chiar si ft putina unghie ca sa se faca dungat pe fata asa ca am grija sa il bibilesc

Mergi la inceput