Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(32)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

ADIPAPAZI, cred ca esti super energica! eu asa te vad.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

da, beatrice, sunt energica, fac foarte multe treburi si recuperez acum toata leneveala din timpul cerclajului!io daca ma pui sa stau locului, turbez. stresez multa lume din acest motiv, pt ca obosesc greu si lumea nu tine pasul.
eliza, de retinut!
ramo, pai daca dai LM probabil ca de aceea faci mai greu substituirea completa a mesei.parearea mea e sa ii dai fructele la 10-10.30, deci la aprox 3 ore dupa LM, apoi legumele la 13.30, iaurtul la 17.30-18, apoi LM la 22.

facuram si parastasul, a venit o groaza de lume, mama a fost extraordinara si lumea a iubit-o mult.

acum ma uit la profesionistii pe tvr1 si ma minunez de chirurgia robotica. auzi cum a slabit drul asta: impartea farfuria in 2 si manca numai jumate, iar ca desert doar fructe. si a slabit 17kg intr-un an!

gata, l-am pacalit pe ioakim, mananca iaurt napolact!yupiiiiii! asta seamana cu mine, ii plac lactatele si fructele.sta in fund in carut, se tine cu mainile de bara de protectie din fata, ii mai trebuie un volan! ana este ca o belferita rasturnata in carut, gangureste, io zic: zi ma-ma, a-na, iar ea: ta-ta!, apoi rade de se prapadeste. lesin dupa ei.

fug la nani, maine mergem la impartaseala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Adi, chiar mi-ar face placere sa te cunosc!

Pt cine consuma LP Humana, la Afi Cotroceni, cutiile de Lp sunt cu cadou apa de la Humana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Voi patiti la fel? Al meu isi arunca mereu pantofii din picioare, ciorapeii, sepcutele de pe cap. Am fost la H&M cu el, mama si-a luat o rochitza, a intrat cu Robert cu carutul in camera de proba, Robert si-a dat si el cu parerea....cd a fost sa probez sepcute pt el, n-a fost chip, le smulgea imediat dupa cap. El nu a fost invatat cu caciulita pe cap. Acum i-am luat o umbrela de protectie ca efectiv incepea sa planga cand mergeam pe la soare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inacat spune:

Buna barlog,

w-e asta sunt singura acasa (ma rog, cu bunica-mea, dar e tot timpul aici), sotiorul e la peste cu prietenii.
I-am dat liber si i-am spus ca atunci cand nu ma voi mai mulge noaptea va sta si el cu piciul noaptea, sa dorm si eu cateva ore legate ca nu prea ma mai descurc.
Cred ca am capatat oboseala cronica.

Totusi a venit soacra-mea vre-o 3 ore pe la mine si am reusit sa-mi scot o parte din hainele de vara din pod. Doar o parte ca le-am luat pe toate la probat si
Din 3 sacose din alea de Cora, m-am ales cu 1 si din aia 1/2 sunt haine mai de casa.
Culmea e ca multe nu-mi mai vin nu neaparat din cauza burticii de care nu am scapat (eu am si purtat cam stramte bluzele si tricourile), dar mai ales din cauza de .
Ce ma fac? De burtica poate mai scap daca ma inspira Adi cu abdomenele, dar de piept? Si nu spuport nimic care sa-mi preseze cat de cat sanii. Eu nici sutien nu port .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

inacat - si eu am o problema cu aceeasi parte ma tot gandesc ca dupa ce nu o sa mai avem lapte (cat mai tarziu...) o sa se reduca "canalele si pungile colectoare" si o sa isi mai reduca si ei volumul... pana atunci ma gandesc ca asa mi-ar sta cu silicoane
problema e ca vor fi lasati... dar cum ziceam mai deunazi, operatie dupa al doilea bb ca altfel nu se merita


Mie tricourile vechi imi vin doar ca sunt fff scurte din aceeasi cauza de "silicoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inacat spune:

Citat:

... fructe cu completare LM, ... legume cu completare LM, 19.00-19.30 cereale facute cu LM, facem baita si pe urma LM, la 02.00 si la 04.00 sau 05.00 se trezeste pt LM. El manaca putin la mesele de solide, nu am cum sa ii inlocuiesc o masa intreaga ...


Ramo, parca vorbesti de manzul meu, cu trezirile peste noapte si mancatul putin. Noi ne trezim la 5.30-6.00 cand mananca 100-120 ml LM si-l pacalesc cu foenul sa mai doarma pana la 7.30-8.00. Intre timp eu ma mulg si ii pregatesc fructele, pe care insa le mananca abia la 10.00-11.00 (100 ml) dupa care bea cam 60 ml din lapticul muls mai devreme si trage un pui de somn.
Pe la 11.30-12.00 se trezeste, se joaca, mai cere un pic de lapte, cred ca de sete decat de foame, ca nu vrea mai mult de 40 ml si cand am incercat cu mancare m-a refuzat.
Legumele ajungem sa le mancam pe la 14.00 (tot 100 ml) si completam cu LM. Pe la 15-16 mai doarme 1 ora si cand se trezeste tot LM vrea. Seara pe la 19-20 bagam cerealele si LM si se culca pe la 21-21.30. Prima trezire pe la 23.30-24, apoi 2-2.30 si 4.30-5 cand incepe iar ciclul zilnic.
Uneori peste noapte are si treziri intermediare la 1 sau 3, dar am constat ca nu mananca decat 10-20 ml.
Mai mult cred ca ma verifica, asa ca acum nu ma mai ridic si il las sa vad ce face si de cele mai multe ori dupa 2-3 scanceli sau chiar chiraeli se culca. In cel mai rau caz dau 2-3 minute drumul la foen si adoarme la loc.

Eu de cand am inceput diversificarea cu cerealele de seara am sperat ca va dormi mai bine noaptea, dar ... am ramas cu speranta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inacat spune:

Da Ramo, chiar ca tricourile se ridica pe sani si lasa burtica la vedere.
Iar la camasi imi plesneste nasturele din dreptul sanilor si se cracaneaza camasa de se vede sanul
Of! fetelor, de fapt tot burtica strica tot, ca daca ar fi mai mititica, macar cum era inainte de sarcina, ne prezentam chiar sexi.
Trebuie sa ma apuc serios de exercitii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inacat spune:

Fetelor, parca ati vorbit de cum dorm puii vostrii, nu?
Am meu de cand se intoarce fara probleme, doarme numai intr-o parte sau pe burta.
Stiu ca exista risc de sufocare, dar efectiv nu am ce sa-i fac.
Chiar si in carut cand ii este somn da sa se intoarca de pe spate pe burtica si daca e marait rau si nu adoarme usor, chiar il las intr-o parte, ca adoarme imediat ce ajunge in pozitie.
Sigur, ramane legat in toate harnasamentele.

A! de cateva zile mor dupa el cand se joaca . Are minute bune in care o face fara sa ceara prezenta mea si l-am surprins cum isi foloseste mainile. Tine cu o mana o jucarie si cu cealalta o exploreaza, o pipaie, trage de ea, apoi trece jucaria dintr-o mana in alta.
Si se mai distreaza singur facand cucu-bau. Eu ii fac asa mai ales dupa baie si masaj, la imbracat, cand e prea obosit si marait si da sa planga, ca atunci cand ii acopar fatuca cu prosopul sau o hainuta uita de probleme si incepe rasul.
Acum face singur chestia asta cu paturica sau coltul saltelutei de joaca. Si-o pune pe fata si apoi si-o trage de pe fata si rade. E tare scump


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inacat spune:

Si gata, ultima chestie ca s-a trezit manzul.

daca in iarna ieseam sa incalzesc masina inainte sa plec cu el de acasa, cum procedati acum sa racoriti masina, si mai ales sa mentineti o temperatura optima in masina cand circulati prin oras la ore infernale. Uneori nu am ce face si nu am cu cine sa-l las si trebuie sa-l iau dupa mine cand umblu cu treaba.
Ideea e, tineti geamurile deschise sa intre aer sau folositi a.c. Mie nici una dintre variante nu-mi place. Cu geamurile deschise uneori e curent sau intra aer cald si plin de mirosuri si noxe, cu a.c. nu-mi dau seama cand ii e prea curent, frig su cald.
Eu ii tin in scoica, pe scaunul din spatele meu (sofer) cu spatele la sensul de mers.
Mi-am pus o oglinda pe luneta ca sa-l vad, ca si daca ma intorceam nu-l vedeam. Asa il vad dar nu-mi dau seama daca ii e bine ca temperatura.

Duminica frumoasa in continuare.


Mergi la inceput