Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(32)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

siuta, toma papa foarte bine, e super programul.
legumele le pun la congelator.

Adi, mami de ana si ioachim


Merci Adi . Eu inca nu pun legume la congelator, astept sa se faca cele din gradina. Am pus doar spanac si mazare pana acum.
HELP - am o dilema: Toma, la 6 si 1/2 luni ar trebui sa stea in fundulet de unul singur??? E cazul sa intru in panica sau mai sunt ursuleti / ursulete de varsta lui care au aceeasi problema ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

siuta, nu e nicio problema. pana la 8 luni e timp sa se regleze. nu strica, daca ai timp, sa il stimulezi. am descris niste exercitii acum cateva pagini sau cel mult in capitolul trecut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Adipapazi, eu folosesc biscuiti ca sa mai variez gustul. si iau praf deja, de la Plasmon. Mie mi se pare mai gustos laptele cu biscuiti, decat cel cu cereale. Tot la Plasmon sunt biscuiti care se dizolva instant in biberon cd agiti.

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

super buni biscuitii de la plasmon
fara ei nici nu beau lapte, rar
cereale nici sa nu vada n lapte
le pun in piureul de fructe

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Buna fete dragi, dupa o lunga absenta hop si eu. As vrea si eu sa stiu dc sunteti pro decalotat....si de ce pro sau contra? Si cand se poate face procedura asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

a...tot la Plasmon am vazut si biscuiti pt somn.
Hera, eu ma abtin...Patrick a fost complet decalotat , fortat, cd era micut rau, cd era susect de pseudohipospadias. de atunci il decalotez usor, cat permite, la baita. De cele mai multe ori e curat, dar s eintampla si sa aiba smegma.
eu incerc in zadar sa-i fac un program de masa. azi a mancat bine fructele (cam 3/4 para mica cu o bucatica d ebanana cam de 3 cm) cu 1 masura cereale. Plus 3 lingurite pline de iaurt de la sorelina. La pranz in schimb m-a refuzat, pt ca ii era somn si prefera sanul, sa adorma. Asa ca a papat cam 40g de piure de cartofi noi cu iaurt si LM, cu un praf de liofilizat de curcan.
Azi ii dau iaurt cat vrea, el sa pape, ca e a treia zi. Seara ii dau cereale cu LM piure, cu lingurita. Ieri a apapt 120ml, record
E super vremea la mare. In sfarsit intra si Arianna in apa. Vreau sa ii tin cat mai mult la mare, poate nu mai au vesnic muci.

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

Corina, nu te-am auzit de mult...iti doresc vreme frumoasa la mare; e super pentru pici sa-i bata briza

Fluturasha, buna cafeaua
am scos morcovul fiert din meniu si o luam de la capat...azi a primit dovlecel+conopida...sa vedem cum o reactiona; oricum, LM ramane baza; indiferent ce mananca, ma trage de bluza dupa si se arunca pe spate in pozitia de supt

decalotatul ? habar nu am ca eu am fete

o sa caut si eu biscuitii astia...marul cu biscuite era odata piatra de temelie a diversificarii

zi faina tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

am vazut ca biscuitii plasmon contin zahar, dar nu scrie in ce procent

e ok ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorin7774

am vazut ca biscuitii plasmon contin zahar, dar nu scrie in ce procent

e ok ?

_

LOREDANA, mami de printese MIRUNA 07.05.2005 si ANTONIA 10.12.201O


Multe mancaruri/cereale/borcanele cu fructe pt bebelusi contin zahar, sare. Dar eu cred ca sunt ok.

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya2010 spune:

lorin si al meu se constipa, nu stiu daca doar de la legume. Am inceput sa nu mai fac combinatii indigeste gen fruct+branza, ii pun cat mai putin morcov in piureul de legume. Eu i-am facut biscuiti dupa o reteta postata de fete pe FB si ii dau cu fructe. La pranz are piure de legume, o data la 2 zile cu carne de curcan, in ziua cand nu are carne bag ou. Iar dupa-amiaza ii dau iaurt simplu sau iaurt cu branzica. Eu am noroc ca mananca, in perioada eruptiei dentare a mai facut figuri la legume, dar le-am amestecat cu iaurt si le-a mancat.
Are 6 dinti deja, i-au iesit cate 2 incepand cu 1 iunie..de atunci o tinem intr-o distractie

Mergi la inceput