Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Nu auzi bre ca io vreau fata? Poa sa vrea neamu baieti, de aia nu mai pot eu. Sa-si faca. Ca doar nu se chinuie neamu, nu fata neamu si nu traieste neamu pentru mine. Eu vreau fata si gata. Am un baiat. Daca ma tin creierii, voi mai face si alt baiat. Dar tura asta e FATA!!!!!! Am zis!


ANNISIA, mami de YANIS si suriorul lui (5+)


Micul Yanis creste mare

Suriorul lui Yanis

Praslea cel voinic si perele de aur (ca mere avea mama inainte de odiseea in 40 de saptamani)...

"Nu-i nimeni drac si nimeni sfânt!
Credinta-i val, iubirea vânt
Si viata fum!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

fetita sa fie atunci! eu nu ma mai gandesc la ce e, important e sa fie sanatosi mi'ar placea sa am pereche, dar si doua fete

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Ai dreptate, important e sa fie sanatosi. Oricum ii iubim si sacrificam totul pentru ei. Mai avem si pretentii sa iasa nu stiu ce sex, nu stiu ce zodie, in nu stiu ce zi cu Soarele-n Jupiter. Timpurile astea moderne ne zapacesc...


ANNISIA, mami de YANIS si suriorul lui (5+)


Micul Yanis creste mare

Suriorul lui Yanis

Praslea cel voinic si perele de aur (ca mere avea mama inainte de odiseea in 40 de saptamani)...

"Nu-i nimeni drac si nimeni sfânt!
Credinta-i val, iubirea vânt
Si viata fum!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

fetele care sunteti la bb2, cu cine l ati nascut pe primul si unde?

si acum tot acolo mergeti?


nu ma pot decide la un doctor; la baiat am fost pana la 6 luni jumate la mirela popa, medlife; efectiv m a imbratrinit cu cativa ani; imi pare rau ca nu am renuntat mai devreme la ea;

finalul sarcinii si nasterea au fost cu doctorita tufan la municipal; as fost ok insa a taiat baiatul pe cap (superficial ce i drept la cezariana; eu am vrut nastere naturala dar la 5 ore dupa ce se rupsese apa nu aveam contractii si la eco zicea ca nu ar mai fi suficient lichid asa ca am optat pt cezariana);

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

ha, pai sa intru in club...si tu tot fata vreau as facem pereche; da tinand cont ca din august anul trecut tot asteptam sa iasa " cu ochi" sunt bucuroasa ce o fi, sanatos sa fie !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

eu am nascut cu parvu ioan, la centrul medical unirea, si tot cu el voi naste, sper. am fost super multumita, si acum sunt. doar mi'a zis ca am o sarcina perfecta :)))

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Eu am fost la inceput la dr. Albu, de la Giulesti. Dupa ce m-au scarbit el si personalul de acolo, m-am mutat la dr. Isreb Nayel, Maternitatea CF2. De care am fost foarte multumita. Un super tip. Problema e ca i-am trimis foarte multe paciente care au inceput sa se planga de el, cum ca s-ar fi spurcat la miere si nu mai e ce a fost. Asa ca momentan sunt in plop si plopu-n aer... Voi face o incercare cu Nayel, sa vad ce si cum. Daca il miros ca s-a stricat, ne reorientam. Oricum, eu am o tzaca cu doctoritele. Nu le sufar. Deci clar va fi un doctor.

ANNISIA, mami de YANIS si suriorul lui (5+)


Micul Yanis creste mare

Suriorul lui Yanis

Praslea cel voinic si perele de aur (ca mere avea mama inainte de odiseea in 40 de saptamani)...

"Nu-i nimeni drac si nimeni sfânt!
Credinta-i val, iubirea vânt
Si viata fum!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

hei !!! vin si eu alaturi de voi ... si noi tot fetitza am vrea ... dar dupa cat s-a lasat bebelusul asteptat si un baitetel este binevenit .... important sa fie sanatos bebe cand vine ...
Este un calcul care iti arata ce va fi ... voi stiti de el cel cu multiplu de 4 ?? eu l-am verificat pe parintii mei , sora mea si a iesit ok .... inca mai verific si la alte perechi .. asta asa ca sa treaca vremea . Poate fetele care au copii stiu de el si pot spune mai multe ...
Oricum parerea finala este clara fetitza sau baietel important sa fie bebe sanatos .
Ma bucur enorm ca fetele s-au mai linistit acum.
Toate cele bune ptr toate burticile .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutza87 spune:

haloo haloo!! mamicutelorr ce de poovestiti voi aici:)
alina_anto deci mi-a dat..utrogestan 3 pe zi !! si primul..arefam una la seara si una dimineata..nici nu mai stiu care sa il iau haha
ylari deci am ras de numa:)))))) si noi vorbeam azi ca de ma duc la alt medic poate imi zice altceva:))..eu i-am zis doar ca am mers la alt medic si..nu prea am avut incredere in el nu i-am zis ce mi-a zis sa vad daca imi zice la fel:))..doar de tratament i-am zis pt.ca m-a intrebat daca am luat ceva ..si dupa ce i-am zis ...mi-a spus ca ala nu e bun si mi-a da alceva ...am scris mai sus ce hahahha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Si eu am facut tratament cu Utrogestan. E foarte cunoscut. Eu votez pentru asta. Numai sa-l iei cu suc, nu apa, ca da stari de greata. Iti recomand oral nu vaginal, mai ales daca e buba la gaurica...
Ia la culcare copii, ca vad ca mamicile voastre au uitat ca va au in burtica si golanesc pe net la aceste ceasuri tarzii.
Noapte buna copii, noapte buna fratiori de burtici, noapte buna mamici!!!

ANNISIA, mami de YANIS si suriorul lui (5+)


Micul Yanis creste mare

Suriorul lui Yanis

Praslea cel voinic si perele de aur (ca mere avea mama inainte de odiseea in 40 de saptamani)...

"Nu-i nimeni drac si nimeni sfânt!
Credinta-i val, iubirea vânt
Si viata fum!"


Mergi la inceput