Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Neata,
Deci vedeti la ce ora m-am trezit? Si am tras o tura si pe FB Pai cum sa nu pic de somn la 8 seara????
Crinutza pai atunci daca nu i-ai zis si ti-a zis acelasi lucru... baga tratament. Parca si utrogestanul si aferamul sunt unu si acelasi adica progesteron, parca elenusht ia aferam daca nu ma insel.
Utrogestan iau si eu unul pe zi mi-a dat la inceputul sarcinii ca ma cam durea burtica, acum imi pare rau ca l-am luat ca cica trebuie continuat pana la 14 saptamani...........
Eu am nascut cu Dra Parpalici la Judetean Ilfov si m-as duce dupa ea si pe luna, numai sa nasc cu ea.
Pupici!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Ma alatur si eu voua. Am fost de dimineata din nou la doctorita magica si sa- uitat si din nou nu a vazut nimic dar sigura a zis ca de regula vezi ceva cand beta hcg-ul trece de 800/1000. atunci de ce m-ai mai chemat femeie astazi?
Si tot o da inainte cu extrauterina ei si mi-a mai zis sa vin luni ceea ce nu se va intampla. Normal ca nu vede nimic, stiu cand am ovulat, am ramas insarcinata de maxim doua saptamani!!!!!!
In fine, o sa ma duc maine la beta hcg si saptamana viitoare astept sa ma treaca sotul pe abonamentul lui la Sanador si ma duc la doctorita mea, doamna Vargolic.
Nu ma mai agit, nu-mi mai bat capul. Mi se pare o aberatie sa ma ingrozesti in halul asta zile la rand pentru ca nu observi tu o sarcina de 4 saptamani.....dooooh!!!!!
Crinutz, ce ma bucur ca e totul om si la voi
Dragele, eu cred ca o sa am baiat dolofanel pentru ca mor de somn.
Mama mi-a mai spus o superstitie, ca daca ai ovulat cu dreptul si ai ramas insarcinata e fata iar daca ovulezi cu stangul e baiat

Aaaaaaa, si tocmai cand sa inchid mi-am mai adus aminte de o perla a doctoritei mele, cica nu poate spune ca e sarcina sau altceva. Vede corpul galben, betc hcg-ul e crescut, uterul marit si pastos, nu mi-a venit ciclul, am facut sex neprotejat cu scopul de a ramane gravida dar e posibil sa fie altceva......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ink@ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

Ma alatur si eu voua. Am fost de dimineata din nou la doctorita magica si sa- uitat si din nou nu a vazut nimic dar sigura a zis ca de regula vezi ceva cand beta hcg-ul trece de 800/1000. atunci de ce m-ai mai chemat femeie astazi?
Si tot o da inainte cu extrauterina ei si mi-a mai zis sa vin luni ceea ce nu se va intampla. Normal ca nu vede nimic, stiu cand am ovulat, am ramas insarcinata de maxim doua saptamani!!!!!!
In fine, o sa ma duc maine la beta hcg si saptamana viitoare astept sa ma treaca sotul pe abonamentul lui la Sanador si ma duc la doctorita mea, doamna Vargolic.
Nu ma mai agit, nu-mi mai bat capul. Mi se pare o aberatie sa ma ingrozesti in halul asta zile la rand pentru ca nu observi tu o sarcina de 4 saptamani.....dooooh!!!!!
Crinutz, ce ma bucur ca e totul om si la voi
Dragele, eu cred ca o sa am baiat dolofanel pentru ca mor de somn.
Mama mi-a mai spus o superstitie, ca daca ai ovulat cu dreptul si ai ramas insarcinata e fata iar daca ovulezi cu stangul e baiat

Aaaaaaa, si tocmai cand sa inchid mi-am mai adus aminte de o perla a doctoritei mele, cica nu poate spune ca e sarcina sau altceva. Vede corpul galben, betc hcg-ul e crescut, uterul marit si pastos, nu mi-a venit ciclul, am facut sex neprotejat cu scopul de a ramane gravida dar e posibil sa fie altceva......


Eu zic sa stai linistita pentru ca este sigur bebe. Si mai bine incearca la alt medic, macar sa-ti confirme ecografic. Eu am ovulat in ziua 17, si m-am dus la ecograf la 5 saptamani si s-a vazut bebe si mi-a zis ca are 4 saptamani, deci era mai micut, dar nu m-am stresat pentru ca a recuperat. Deci de la 5 saptamani de la UM se vede la ecograf.
Eu mai stiam ca se poate identifica sexul bebelusului si dupa bataile inimii.Daca are sub 150 de batai pe minut e baietel, daca are peste e fetita. Asta putem sa o verificam, sa zicem acum cate batai pe minut are, si sa vedem peste cateva saptamani ce este la ecograf. Ce ziceti?

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Ha, eu ma bag :-)
La mine ar trebui sa fie baietel dupa ovarul cu care am ovulat si o sa astept acum si bataile inimioarei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Fetelor , va doresc drum bun in continuare, fara mine, si sarcini usoare. Mie mi-a venit cm. Pe de o parte imi pare tare rau, pe de alta nu prea, oricum mai aveam tratament ca sa-mi revin total, iar corpul meu sa fie pregatit din nou pt. o sarcina.
Aveti grija de voi si de burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenusht spune:

Matzaila, nu mai merge luni la doctora asta ca dai banii degeaba! iti spun din experienta mea proasptata ca daca vrei sa vezi cat de cat ceva trebuie sa mergi peste o saptamana si atunci vei vedea sigur sacul gestational si poate si sacul yolk (vezicula vitelina).
eu iau arefam (progesteon de 200 mg). Este fix acelasi lucru cu utrogestanul doar ca este de 200 mg in timp ce utrogestanul este de 100....mie mi-a dat asa ca sa fie doza mai mare. Maine merg si eu la eco- sper sa fie bine! eu am ovulat cu dreptul cand am ramas insarcinata, in conditiile in care nu mai ovulsem cu el de luni bune- doar stangul lucra! dar minunea a venit...

Cu speranta si rabdare toate se pot rezolva!

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ink@ spune:

Citat:
citat din mesajul lui irlandeza

Fetelor , va doresc drum bun in continuare, fara mine, si sarcini usoare. Mie mi-a venit cm. Pe de o parte imi pare tare rau, pe de alta nu prea, oricum mai aveam tratament ca sa-mi revin total, iar corpul meu sa fie pregatit din nou pt. o sarcina.
Aveti grija de voi si de burtici




Alexia & Bunny

Printesa noastra a crescut !!!03.IAN.2008




Imi pare nespus de rau. Niciun cuvant nu vindeca tristetea, dar suntem alaturi de tine.

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ink@ spune:

Eu dupa bataile inimii ar fi fata, iar dupa calendarul chinezesc ar fi baiat
Inainte sa raman insarcinata era innebunita dupa ceva dulce, dar acum nu mai sunt interesata.
aly_k noi avem sarcina de aceeasi varsta, si ai zis ca peste 4 saptamani te duci la control, te-ai programat la dublu test? Eu o sa-l fac saptamana viitoare, adica la 11 saptamani.


9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
In primul rand imi cer scuze pentru greselile din listuta, o sa le repar cat de curand. Sau, daca vrea cineva, le poate repara oricine, spuneti-mi si va dau parola contului comun pe PM ca sa puteti face modificarile.
Annisia, nu stiu de ce apare [size1] acolo pentru ca (virgula) codurile sunt scrise bine. in fine cred ca renunt la size ca sa arate normal.
Crinutza si Matzaila ma bucur ca a fost alarma falsa si ca totul e bine cu bebeii!
irlandeza, imi pare tare, tare rau, dar vei vedea ca bebe va veni la momentul cel mai potrivit atat pentru voi cat si pentru el! Nimic nu-i intamplator!
Eu nu inteleg, cum adica ovulati cu stangul sau cu dreptul? Va referiti la ovar? De unde stiti cu ce ovar ati ovulat? Deja am o mare varza in cap.
Si pentru ca tot a intrebat cineva cu cine am nascut prima oara, hop si eu sa povestesc: am nascut cu dna doctor Cristina Vasiliu de la Municipal si 100 de copii daca as mai face tot cu ea i-as naste pe toti. Acum insa, din motive administrative, pe bebe 2 va trebui sa-l nasc aici. Asta e, sper sa fie totul bine, nu stiu absolut nimic despre nasterea in Germania dar ma voi documenta.
Eu, spre deosebire de Annisia, am tinut mortis sa nasc cu o doamna doctor si nu cu un barbat. Asta pentru ca eu sunt mai pudica. Acum nu am ce face, doctorul care-mi urmareste sarcina e barbat, n-am avut de ales ca aici nu poti merge la ce doctor vrei, mergi unde se poate (adica la cei care sunt dispusi sa accepte pacienti noi, ceea ce e o adevarata problema). Iar la nastere nu vine doctorul care ti-a urmarit sarcina ci nasti cu medicul de garda si/sau cu moasa. Asa ca habar nu am daca voi naste cu o femeie sau cu un barbat. Oricum pana atunci mai e mult, sanatosi sa fim.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 7+
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ian.feb2012 spune:

Acum sper ca nu mai sunt greseli in listuta.

Mergi la inceput