Buburuze de 2009 in actiune **16**

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata

La multi ani Radu acum esti baietel are, sa ramai la fel de sanatos si frumos ca pana acum

Aseara am fost sa vedem o caravana la vreo 65 km de noi.. toate bune pana am ajuns aproape la destinatie, cand o aud pe Stefi in spate cum imi vomeaza, in jeturi si nu se mai oprea, a tras al meu masina pe dreapta, am dat-o repede jos din masina, intr-un final s-a oprit din vomat, dar se udase toata, pe haine, pe scaunel, asa puternic a fost jetul incat a ajuns la mine in fata ..m-am speriat ingrozitor si nu pot sa-mi explic de la ce a vomat.. poate ca bause in masina o sticla de lapte si i s-a facut rau in masina.. nu stiu.. e prima oara cand imi vomeaza... mi-am adus aminte de ce povesteai tu Cris, can a vomat Miru... sper sa nu se mai repete, ca a fost groaznic sa-mi ved copilul in situatia asta... haine de schimb nu aveam la mine, ii luasem decat geaca de ploaie si o paturica ptr Anna, si alea le-am folosit ca sa o imbrac.

REVIN


Mami de mica si iubita 05.05.2009 si de inca o mai mica si iubita 25.03.2011

Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninia spune:

Neata, intru si eu la cafea..inca nu-s treaza si tot astept sa-mi revin complet din oboseala , insa parca nu-mi iese .Azi cre ca am sa dorm si eu cat doarme fata ca nu-s cat mai rezist...Lui Mathias ia trecut varicela , i s-au uscat bubitele alea bine de tot , insa inca se vad urme , abia astept sa nu se mai vada nimica, macar pe fata.Si-a rupt una mare pana la sange, care era deja uscata, chiar in frunte.. Degeaba i-am explicat eu urmarile.sper din tot sufletul sa nu ramana cu semn chiar in frunte..Am citit si eu cat am putut ...
Chris fata da asa faci cotizatia in euroi! Eu cre ca sunt datoare la greu..Pozele de la ziua lui Miru unde sunt?Ce frumos sta ea in piscinuca..da parca o lasai in funduletul gol , acu de ce e imbracata in apa?
Si pe a mea am pus-o de cateva ori pe olita insa pt ea mai mult e joaca..in fundul gol nu indraznesc s-o las ca avem mai peste tot parchet , am s-o las eu la chilotei,prbl e ca nu prea vrea sa stea pe ea..Mi-a zis de vre-o 2 ori ca face kk, dar cand s-o pun pe olita nu a vrut sub nici o forma, asa ca cum i-am pus pampers, cum a facut, cred ca totusi simte ca face, mai ramane s-o invat sa stea acolo..Am sa-i iau si eu o olita gen scaunel, a vazut-o si pe cea a lui Stefi si parca ii placea, sau poate pt ca era roz!? ..pana la urma tre sa scapam de pampersi..
Andreea sa-ti traisca fata si sa te bucuri de ea din plin! Scuze de intarzaiere.Vazui si pozicile, Ce frumoasa si finuta este printesuca! Am vazut ca esti din Suceava, noi avem niste prieteni f buni in Dornesti si mergem pe acolo de fiecare data cand venim in Rom..
Lavinia, aoleu m-ai innnebunit cu nuntile si botezurile,, data viitoare nu ma iei si pe mine! ...parca mi-i dor sa merg la vre-o petrecere de genu ..Si cum a fost in postura de nasa? Si eu vreau sa vad pozee!
Lali Cum esti? vaai, cre ca nu as mai fi om sa stau 2 sapt la soacra! Mi-i draga da s-o vad cat mai rarNu am nimic cu ea numai ca imi indoapa copii cu dulciuri si eu fac crize mai ales cand ii da Elenei ca si asa e grasuta..Eu nu-s ce au bunicii astia, ca am mai auzit prbl asta..Ati mai dicutat despre numele bebitei?
Sorilea ce bine ca nu mai plange Razvan dupa voi si ca s-a obsinuit la bunici.Vb cu el la tel? Cred ca e tare scump..
Picky si a mea e innebunita dupa inghetata, daca vede ca ii dau prima lui Mathias , vai de mine ! Eu o mai pacalesc cu sorbet pe un cornet ( pe care le cumpar separat) ca ala are mult mai putine calorii,ori cand e cald tare le dau inghetata din aia pe bat facuta din apa..Sa nu-i dau deloc nu pot, pt ca cel mare are voie..Si noi ne-am gandit sa ne luam caravana, pt ca de fiecare data cand mergem in Rom e prbl mare cazarea.Data trecuta( acu 3 ani) am stat la hotel, insa in w-kend aveam o galagie infernala de la nunti.Asa-i avantajul e ca poti pleca cand vrei, insa la noi prl mare e unde sa o tinem!? Voi aveti loc in garaj , sau o s-o lasati pe strada?
Eu am inteles ca iti pot boteza si prietenii vostri de aici , ca daca nu au nici ei cum si eu m-as baga s-o fac.
Ema parerea mea stii care este , iti sunt alaturi stii asta!
Tin pumnii tare ,tare stransi pt joi!
Tre sa va las ca trage gogoasa de mine sa ma joc cu ea..
Pup si pe restul de fete!
Sa mor ca nu resuesc sa schmb link-ul cu poze de la semnatura


POZE ELENA 1 AN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Am revenit

Stau cu ochii pe geam sa nu cumva sa ploua ca am scos niste rufe la uscat afara, dar vad ca s-a innorat ..am mai bagat o masina la spalat si mai am una si gata ..Anna dupa o portie de plans din cauza colicilor mi-a adormit, ceea ce-i bine ptr mine , iar Stefi duap ce a butonat tastatura pe aici cat am fost eu ocupata s-a plictisit si s-a dus sa se uite la tv

Cris vazut pozicile cu Miru in piscina si in rochita frumoasa ... imi place ca are codita
Sorina pai ai deja flacau mare sa-ti traiasca si asteptam cat mai repede pozicile
Ema facem de pe acum galerie ptr examen, tinem pumni ca sa nu fi stresata de problemele aparute acum si sa il iei cu brio, macar problema asta sa ti-o iei de pe cap
Simina pai at pretul e super, cu ce veti merge? autocar/masina/ avion?! de abia astept sa-mi povestesti cum va fi...Ma bucur ca Andu e mai bine ceea ce e ok ca nu are nimic grav
Anna ti-au trecut greturile? Ai fost la doctor? ce ascunde burtica?
Relusha bun revenit pe la noi...deci mama e pe primul loc? oare-i gelozie?! Dragos ce face? tu cum faci fata cu doi?
Ninia ma bucur ca Mathias e pe drumul cel bun, eu sper sa nu-i ramana semene .pai ar fi cazul sa te odihnesti mai ales daca te astepti de pe o zi pe alta sa-i apara si Elenei...Pai caravana o vom tine la sot la munca sau pe o strada mai retrasa pe aici..asta cand e sa o luam sa plecam cu ea a doua zi ca altfel o vom lasa la sot la munca, ca aici se mai intampla sa-ti dea tarcoale si niscai hoti

Inca nu ploua ...


Mami de mica si iubita 05.05.2009 si de inca o mai mica si iubita 25.03.2011

Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Picky, saru mana.... cum se simte azi Stefi....? culmea e ca este asa doar cand e tati la lucru, cand apare el in zona, uita de mine.... poate fi si gelozie, dar ii acord timp si numai lui, il mai las pe D sa planga si eu ma joc in continuare cu el... am noroc ca afara merge cu tanti si nu ma cere pe mine, dar de cele mai multe ori mergem si noi cu ei (eu cu D), eu zic ca isi incearca limitele.... super faina idea de caravana, asa sa tot calatoriti...

ninia, bine ca a trecut perioada mai dificila (varicela) si poate scapa domnisoara... ohoooo e bine ca sta pe olita, la noi e de decor, nici vorba sa stea pe ea, parca are flacari...., inghetata nu i-am dat inca....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Salutare la amiaza!
Adinuta-am citit ce ai scris si vreau sa-ti spun punctul meu de vedere-bine tu stii cel mai bine care e situatia -deci nu merita sa aveti probleme din cauza soacrei-decat sa te desparti de sotul tau mai bine va "despartiti" amandoi de soacra.Eu sunt de parere ca cel mai bine e sa stai separat-nici cu socrii si nici cu parintii.Iar cu jobul daca tu crezi ca ti se potriveste atunci nu rata ocazia:prinde bine sa mai iesi si in plus mai faci si un banut.Atat am vrut sa zic!
Relusha-sa-ti traiasca baiatul,sa fie sanatos si sa fiti mereu mandri de el si la fel si de junior.
Picky-noi plecam cu masina,ne ajunge mai ieftin decat cu avionul.Nasol incidentul cu Stefi,am patit si eu asa cu Andutu-eram singura cu el cu masina cand a inceput sa vomite in jeturi-m-am speriat fff tare,nici nu stiu cum am tras pe dreapta.Si s-a mai intamplat sa vomite in masina cand am fost la munte prin curbe si cand am fost la Bucuresti unde traficul e cum stiti.Sper sa nu aiba rau de masina si astea sa fi fost doar intamplari.
Ninia-bine ca a scapat mititelul de varicela-lasa ca nu ii raman semne ca ei sunt mici si se refac repede.Offff si soacra-mea are o boala sa-i dea dulciuri lu Andutu si eu mor de ciuda;bine ca la noi e alta problema:are si cumnata-mea o fetita cu 1 an mai mare decat Andutu care mananca ciocolata f multa(ba unde mai pui ca bea si cafea) si soacra-mea incepe cu faze de genu:"of mamaie pe tine nu te lasa mami sa papi ciocolata....."
Cris-ce faci?
Ema-si tu vrei in Turcia?
Noi am fost in 2008 in Turcia si am fost super impresionati-am fost tot cu masina deci am vazut f multe,hotelul a fost super,mancare multa,bere si mai multa:am fost o gasca de 5 familii deci distractie maxima.Acum stau altfel lucrurile ptr ca mergem cu copilul-deja mi-e groaza de drum,imi pun mii de intrebari legat de mancare,tre sa fac o lista cu ce medicamente sa avem la noi ptr orice eventualitate.........
Gata,va las sa mai fac si treaba!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

relusha sa stii ca avem nevoie....si pt noi si pt ei, ca ei cand e vb de intelepciune.....batman, batman Sa-ti traiasca juniorul, sa creasca mare si sa fie sanatos
picky asa mama....scoate fetili afara cu fustite si pampoane...uite ca nu m-a afectat deloc, nu in a conduce...ieri am condus brici....ai vedea si maine cum iese si dupaaaaa joi cum e Stefi? sa stii ca si eu am patit cu Darius....in serpentine. mancase si m-a improscat toata de 2 ori....noroc ca aveam haine de schimb. e bine sa nu manance mult la drum. des si cate putin
simina evident ca vreau in Turcia...as fi vrut sa plec acu, dupa examen dar lipsa pasaportului amana treaba...noi cu charter din Iasi, 2 femei cu 2 copii mici, cu masina....cam naspa. tu, pt pitic, la drum....borcanele in lada frigorifica, e cel mai sfant. poti sa le faci si tu....pui in borcane legume, carnita si ce mai pui tu, le pui capac si le fierbi la baimarin, le pui capac si le mai fierbi o perioada....ies super si sterilizate totodata, eu insa merg pe varianta hipp la drum, sunt bune...lapte am vz ca au scos si in cutii de 200 ml, deci nu ai risc sa se strice si fructe multe si rontaieli. la drum lung e bine ca stomacul sa nu fie plin ....vezi ce am scris si la picky, mese dese si nu mult ca si cantitate. eu asta am vz dupa cateva drumuri lungi cu Darius. o sa te lovesti de treaba cu plictiseala....e bine sa ii iei niste jucarii noi, pe care sa le primeasca atunci si nu toate o data, treptat.

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

stiam eu c-am uitat ceva.....am uitat pe ninia...da fata, iti stiu parerea si nu e doar parerea ta.....si am mai uitat sa le pup si pe celelalte fete si sa le trag de nitze....baiiiiii, unde umblati??????????

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninia spune:

Asa sa va arat cat de frumos mananca fii-mea inghetata. Va rog frumos, da! https://picasaweb.google.com/lh/photo/WzsBK6zMcFioveyI2QD1-41tg1lVb4Hz_WrKsHux31c?feat=directlink

Relusha La multi ani pt Radu! Sa creasca mare si sanatos!
Ei, totusi e bine ca uita de tine cand apara tati, Elena nici nu vrea sa auda de el atat cat is eu prin preajma , si din cate mi-a povestit nici de consolat nu vrea cand se mai loveste chiar cand nu sunt eu!Sa nu se atinga cumva de ea!Nu zic se joaca impreuna, dar cum apar eu pe usa, gata! Nu stiu ce o sa ma fac cu ea ca la 2 ani jumate o dau la gradi si vai de mine, daca am fost mereu nedespartite asta imi trebuie!


http://picasaweb.google.be/virginia.vanaelst/ELENA1AN?authkey=Gv1sRgCJazm6uOoYCodA&feat=directlink" target="_blank">POZE ELENA 1 AN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

La multi ani, Radu! Sa fii sanatos si sa ai o viata frumoasa!

Am citit din urma, dar nici nu stiu ce sa mai zic. Imbratisez strans fetele care au nevoie acum de un umar, si eu votez cu despartirea de soacra.
Am citit de inghetata, eu nu am avut curaj sa-i dau Cezarei. Si asa nu mananc nici eu, doar odata am luat in vara asta. Citind la voi, poate imi fac curaj sa-i dau si fetei.

Pup!

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Plec de la birou,ma duc la cosmetica-cica imi fac lifting facial-sa vedem ce o sa iasa ca m-am certat cu alea de la salon mai devreme la telefon asa ca am emotii mari.Va povestesc maine!


Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput