Buburuze de 2009 in actiune **16**

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

am terminat si eu in bucatarie pentru moment,in sfarsit...

getik stiu ca nu e de ras,dar ce ti-a dat ary de treaba a fost super haois.SI ca sa vezi ca si a mea era gand la gand cu arycica ta,pai a cerut ea de dimineata la baie,noi am tot dus-o,dar pana la urma nu a reusit decat in living sa-mi traga un carnacior pe posetuta ei.Dar asta e,se mai intampla si accidente de genul asta,important e ca suntem pe drumul cel bun si poate om scapa in curand de pampersi,nu de alta dar cum s-a trezit a cerut la buda,si azi noapte pampersul era uscat.Cu rabdare o scot eu la capat si cu munca,ca nu ma sperie pe mine niste zile intarziate
picky daca veniti in tara,sa nu mergeti la rude sa stati.Altfel sigur numai vacanta nu o sa fie.Ieri am vorbit cu fina,am lamurit lucrurile..ziceau ca le-a fost aiurea sa vina fara cadou la fata de ziua eidarar naiba in el de cadou ca nu vreau asa ceva..ma interesa sa facem un gratar si sa ne simtim bine,ca nu sunt eu aia care sufar de cadorisit.Pentru mine conteaza omul,nu un bun material
ema sunt demential de frumosi shoshonii,de-as fi avut baiat....ai gasit comoda?ne arati si noua?
simina ma bucur ca e mai bine Andutu cu piciorusul.Aproape am rezolvat..o sa depasesc cela 10 zile puse la dispozitie de stat,dar am vorbit si pana la urma o sa fie bine
getik uite cum scapa Lacramioara noastra de cotizat
andreea vad ca ai zi plina..mai e putin si intra copiii in vacanta,iar concediu
alynta bine ca l-ati adus pe David acasa.Mi-a fost mie greu ca si adult sa stau in spital,daramite lui.Nu stiu cum de faci fata cu atatea nazdrvanii pe care le fac piticii,dar eu sigur nu as fi facut fatza,asa ca ..jos palaria


Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

sa va arata ce am facut noi ieri si azi o sa repetam experienta

https://picasaweb.google.com/104295494406496657483/29052011#5615097283017450322

Mirunel terorista



http://bazar.desprecopii.com/index.asp" target="_blank">BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Cris, superba Miru, mortala cu rochita, palarie si posetuta Ce sa mai, si in apa s-a distrat de numai

Ema, imi pare rau ca trebuie sa treci prin asta, sper totusi ca sotul tau sa iasa din ceata in care a intrat si sa aprecieze ce comori are, pe tine si pe Darius
Simina, si eu sunt de parere ca trebuie sa-l vada un doctor pe Andutu.
Andreea, am vazut super poze cu Cezara , f frumos v-ati distrat de ziua ei si ea e o frumoasa
Lavi, astept poze!!!!

de steluta norocoasa (09.02.2009) si 12+


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

buna seara fetele mele,
fetele.....nu le vrea si pace, sandalele.....o singura data le-a purtat, o ora....am mai avut vreo 3 tentative sa-l incalt, l-am incaltat, a urlat, ca si azi....deci e clar ca nu le vrea, asta e, luam bascheti.....ca vad ca astia ii plac, nu comenteaza. nu pot sa zic ca is mici sau il strang, etc.....pt ca are bascheti marimea 20, mai micuti decat sandalele, ce-i vin fix dar nu zice nici pas, alearga cat il tin picioarele....trag concl ca nu-i plac
ana aceeasi speranta o am si eu, sa-si revina, sau daca pana acum a fost copil, e cazul sa se maturizeze.....om vedea
eu am vrut sa-i fiu alaturi, sa incercam impreuna.....nu a vrut, nu a vrut sa ne ducem si noi in Belgia, a refuzat sa-mi faca si procura pt Darius tocmai ca sa nu ne ducem, in fine.....asta nu-i bai, o pot obtine in instanta...ideea e ca suceala asta a lui e prea rapida, prea repede, plus ca a venit cu 'lectia invatata'....in fine, om vedea. chiar nu vreau sa impovarez si pe voi cu ale mele, mi-e suficient ca va stiu apoape
va pup, noapte buna si crosetati matanii, joi am examen

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Sara buna dragele mele...

Va citesc ori de cate ori am putin timp liber, dar nu reusesc sa va scriu nici macar cele 3 randuri si tare rau imi pare ca nu mai pot tine pasul cu voi.

despre noi ce sa va zic, suntem bn sanatosi, lui Razvan ii este ff bn la bunici, vb din ce in ce mai bn si mai clar si fff mult. Nu-i tace gurita. Nu mai plange dupa noi, dar nici noi n-am avut pana acum puterea sa plecam lundu-ne la revedere de la el. Asa ca il culcam de pranz si apoi plecam. Cand se trezeste intreaba de mami si mamaia ii spune ca am plecat la serviciu, iar el se ia cu joaca. Vb la tel, e asa de dulce
sper sa-mi fac timp sa va pun cateva poze ca sa vedeti ce bn ii merge la tara. Toata ziulica sta in piscina de cand face oci si pana se culca. A inceput sa-i faca lui mamaie figuri la imbracat ca nu-i pace ce vrea buni, ci doar ce-i place lui. Nici de incaltat nu vrea orice, adora in schimb niste "pupuci" si ar vrea sa merga oriunde cu ei
Apropo de ce spunea si Ema cu incaltamintea. La fel face si al meu, doar ca el traieste pe picior mare, poarta deja 26
Nu l-am mai masurat acum in ultimul timp, dar cred ca a facut metrul, am deja flacau mare
As avea atatea sa va spun despre el ca nu mi-ar ajunge timpul pana la ziua

Va pup si sper sa revin curand cu poze.
Sanatate multa voua si celor dragi voua, dar mai ales puiutilor

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://lb3f.lilypie.com/rxDAp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaaaaaa...
haideti la [cefa],perfuzabila cu nes,ceai fructat ,trabuce ci sougue


La Multi Ani Radu Deian,relusha voi cum sunteti?

picky cred ca firma de net a avut o cadere,si sigur voi aveti pachet de net+telefonie.Noi nu avem magazun la indemana sa luam cand vrem noi inghetata,ca altfel as lua in fiecare zi si i-as da la sectorici.Cred ca a fost super tare conversandu-se cu pishulica ca sa stea acolo si sa nu iasa pana nu-i da ea voie.Si Anna ce a crescut..maine-poimaine te si vad alergand dupa amandoua prin parc ca sa le prinzi.
ana cu rochita am imbracat-o eu,dar restul de accesorii si le-a pus eaiar in posetuta avea si un telefon.Tu cum te mai simti?
ema fata,noruta traieste pe picior mare..24-26 poarta la picior,ta-su zice ca o sa se faca capra inalta ,buna dansatoare la bara.fata,matanii nu stiu sa mesteresc,de crosetat habar nu am,dar am pe aicea un emoticon cu pamponate si tot fac galerie joi
sori ma bucur ca ne-ai spus de voi.Tare as vrea sa-l mai vad pe Razvanel.Cum e la munca?


Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Neata,
Cat beau o cafea sa va zic ca Andutu e mult mai bine,merge singur si zice ca nu mai are buba ca a dat-o la catei.Oricum am tras o sperietura groaznica.
Cris-super Miru in piscina ei!
Picky-da e pe bune oferta,eu am gasit-o printr-o agentie dar am intrat si pe site la hotel si am cerut si tot cam asa e pretul(mai mic cu 50 euro-deci comisionul agentiei).Nu e rau nici sa plecati cu rulota-mi-ar placea si mie sa avem una-cred ca in fiecare week-end as merge la munte.Ce a crescut si Anna .
Sorina-ma bucur ca ai mai intrat sa ne mai zici de voi,asteptam si poze!
Getik-hai la cafea!
Alynta-ma bucur ca a scapat puiul de spital,sa dea Dumnezeu sa nu mai aveti nevoie de spitale!
Ema-sa ne arati comoda!Ti-a trecut raceala?Eu sunt racita de mai bine de 2 saptamani si parca nici nu da semne raceala ca vrea sa plece de la mine!Bafta joi!Poate dupa ce iei permisul dai o fuga la mare sa ne vedem!
Anna-cum mai esti cu sarcina?Cand te mai duci la control?Vladut ce zice de burtica?
Lavi-Si asteptam pozicile ca mi-e dor de Raresel!

Va las,ma apuc de trebi!


Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_adina spune:

Neata fetele!

Offf Ema....din cate am citit la tine...cam la fel se comporta si soata mea.Dupa ce m-a frecat la cap sa ne mutam cu maicasa ca e bolnava si vezi Doamen sa-i fim alaturi,acum isi bat joc de mine amandoi de-mi vine sa le dau cu ceva in cap.La fel am facut si eu,am zis ca,daca eu stau acasa si el lucreaza sa nu il implic chiar atat de mult in cresterea lui,iar acum domnul meu nici nu stie ca are copil.
Am primit o oferta de job,iar pe 15 ar trebui sa incep....eiii..draci astea nu ma lasa....sotul ca vai doamne secretara e confundata cu amanta si nu accepta el asa ceva,iar minunea de maicasa nu vrea sa stea cu Razvan,da al naibi se mai lauda cu el cand vine cineva in vizita....nu-i nimic exista si cresa.....

Si asta e doar o parte....daca v-as povesti tot cred ca mi-ati spune la ce dracu mai stau cu el....

Va rog sa ma scuzati ca m-am "spovedit"aici,dar am prins curaj cand am citit la Ema si cum nu am cu cine sa vorbesc despre aceste lucruri,v-am spus voua

V-am pupat pe toate

Razvan si mamy va



Adina mami de zgatioi mic Razvan Ioan

POZICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata
simina, inca nu am cumparat-o.....nici nu am fost sa vad de fapt, cand sa ies pe usa m-a sunat nanuta lui Darius si m-am vazut cu ea. azi ma duc, am corupt-o si mere si ea. mai....mi-a trecut raceala....mai am muci dar trec ei
sorilea, cris...piticul meu e maruntel....si ca inaltime, nu a crescut in ultima perioada ft mult si la picioruse. are niste talpi de fetita.....inguste si micute
as fi vrut sa o tai si eu in Turcia, acu in iunie....pobl e ca nu am pasaport si na, nici procura acum, da-mi fac pana in sept si poate o tai cu piticul si cu nanasa
adina...spovedeste-te fata draga, face bine....eu inca nu pot, nu-mi vine sa spun tot, adica sa intru in detalii.....pt ca ma iau nervii si mi-e frica ca ceva in mine se va schimba....asa ca o fac treptat, cat pot.....pt ca nici sa ma incarc si sa fierb in mine nu e bine....si la urma urmei, trebe sa ne gandim si la noi nitel....ok, copii sunt pe primul loc dar nu cred ca ai nostri copii isi doresc ca noi sa ne neglijam si sa acceptam orice doar de dragul lor. eu, cel putin, o intreb pe mama de ce mai e cu tata, de ce nu si-a cautat singura, cu noi copii un drum....rasp e, pt noi....ceea ce, sincer nu imi place, e un suflet sacrificat iar sg ei bucurie acu e Darius....sincer nu-mi doresc sa ajung sa nu ma mai bucur de lucrurile marunte....

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Buna dimineata,

Cris, multumim frumos de urari , cu scuzele de rigoare si pentru Miru....

pe langa ce a dat Cris, mai adaug si eu , , ,

Picky, felicitari pentru Anna....

Simina, bine ca a trecut buba la Andutu...

Ema si Adina, multa intelepciune va doresc....

sa va spunem despre noi cateva cuvinte.... trecem prin faza (sper cel putin sa fie o faza doar) "cu mama-cu mama!", orice sa faca cu mama, mama sa-i schimbe pampersul (olita o avem de decor, e la raionul jucarii , nu sta nici imbracat pe ea ), mama sa-l schimbe de haine, sa-i dea sa pape, etc, noroc ca afara merge cu tanti fara sa ceara "cu mama" .... vorbeste toata ziulica, repeta dupa noi, dar si dupa tanti (stie cateva cuvinte in chineza, nu spune vreau lapte ci "vreau niunai" (niunai=lapte)), te intelegi cu el, poceste unele cuvinte, ii asa de scump (lopatica="lopacatica" ). Zilele astea o sa mergem la controlul de 2 ani, sa vedem cate kg. si cati cm. avem...]

va , sa aveti o zi buna si incerc sa fiu mai activa



Mergi la inceput