Buburuze de 2009 in actiune **16**

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

simina nu mi-o lua in nume de rau,dar mergi la medic ca o sa va dea si ceva pentru durere..e prea mic ca sa-l lasi sa se chinuie.Nici eu nu vreau sa calc pe la spital,dar la iowemedul de langa kaufland au de toate si te vor ajuta ei.Sa stii ca totul acolo e contra costAsta e numarul de tel la care poti suna la ei: 0241.58.76.76

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

neata fetele mele dragi
eu acu am o stare vesela de nu pot descrie de ce nici eu nu stiu poate ca aseara l-am corupt pe cez si am scos o asa afara in curte sub vie unde acu va citesc si imi beau , eu am avut un wk ff plin sanbata am muncit ca roaba si seara la22 urlam la cez ca nu am terminat tot u toate ca facusem chiar destule(curatenie, mancare, calcat, spalat intins rufe, iara curat, curat intr-o camera de la A-Z,) pe langa stransu lu ary de pis si caca dupa jos ca stam fara chilotei si a facut caca pe jos de 3 ori odata la intins in toat bucatarie si dupa in camera mmacar m-ia arat unde a facut si dupa o zi intreaga de facut pe jos seara a realizat ca tre sa fac al olita si a mai trecut-o o portie de caca si i-am zis fuga sa calaresti broscuta(olita) dar pana sa se aseze i-a dat drumu langa olita in fine in rest prostii cat cuprinde fara numar
am terminat de fcaut curat in gradina de zarzavat asa ca mai am ceva buruian in gradinile de flori de aceea stau acu mai ales ca doarme ary.

lavi sarumana mult de confirmare, salopetuza subtire este mica, cum a fost la botez cum te-ai simtit in situatia de nasa? imi pare rau sa aud ca rares nu mai este sociabil dar poate ca este o perioada in care vrea sa iti arate nemultumirea ca ai pleca la servicii,

cris dar o tragi mama cu serviciul tau nu gluma, tin pumni azi sa reusesti

andreea la multi ani pentru cezara chiar daca cu intarziere, am vazut pozele si este o scumpica

alic ce mult ma bucur ca ai mai intrat pe la noi ai o mandrete de dansatoare sa te bucuri de ea si cu serviciu tre sa gasesti tu ceva nu dispera

lali 2 sapt la soacra pup ai grija de tine

mady tu cum mai esti??

[b]alinta ce face piciu?

ema of doamne am ajuns la concluzia ca asta e anu in care barbatii sau tampit nu este femeie pe care o aud sa nu zica ceva de barbatu ei, eu sunt alaturi de tine si sper sa fie bine, cuvintele sunt de prisos

simina[/b] in turcia iti faci concediu, vreau si eu, andutu cum este? eu de parfumuri nu zic nimik ca nu imi plac de cand am ramas gravi cu ary nu suport mirosurile de parfum cu chiu cu vai imi dau oleaca

gata acu fug ca sa trezit maimuta fomista

getik mami de mica aricica 29.12.2009
povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata,

La multi ani cu intarziere ptr Cezara, sa cresti mare si la fel de frumoasa si desteapta
La multi ani si ptr Bryanna
La multi ani cu intarziere, Mada(Calipso)

Imi incepusem ziua ok cu treaba, curatenie si a sfarsit cu nervi si pe cine mi i-am varsat?! pe copile sunt o mama rea si nu merit iertare
Am asa niste zile nu prea grozave, aud doar vesti urate si ma cam afecteaza, plus si problemele noastre ...si uite asa se aduna toate...
Cu botezul inca nu stim cand il facem ca nu am vb cu nasii, de fapt i-a sunat al meu vineri seara si erau la tara, a lasat vorba la copila ca i-a sunat si daca e sa sune ei inapoi sambata pe skype..ceea ce nu s-a intamplat. Treaba e ca noi i-am intrebat pe ei daca vor sa mai fie nasi de cand eram eu insarcinata, si apoi din nou dupa ce am nascut si ei s-au oferit sa vina pana la noi ca erau in germania la verisoara sa deci la 350km de noi...si apoi co o zi inainte sa plece in ro, suna si ne spun ca nu mai vin si de botez vb cand ajung ei in ro..deci a trecut 1 sapt...si nu am reusit sa discutam nimic cu ei .. si cand le zicem la socri ca alegem pe alti nasi sar ca arsi ca ce ca ei vor sa fie nasi in continuare dar au probleme etc..dar ce eu nu am probleme? cu preotul trebuie sa vb inainte..si as fi vrut ca in iulie sa facem botezul ..dar pe noi nimeni nu ne intelege, dar noi sa-i intelegem pe alti..in fine...
Anna iar are crampe si unele dureroase, tot seara, Stefi e o rasfatata si daca nu faci cum vrea ea iese cu scandal ...al meu simte dorul de vacanta, ne gandeam la Spania, Turcia dar iesim prea scump si doar ptr 5 zile e prea putin, ne gandeam sa venim in Ro dar stiu ca nu o sa fie vacanta ca niciodata nu a fost..asa ca vom vedea ..

AM vazut pozici cu sarbatorita, frumoase jucarii, avem si noi casuta cu figurine cadou de la Ema si Darius si cortul ramas de la Emmy..si nu se mai joaca cu niciunul..asa ca is stranse si puse bine si o sa i le dau cand se plictiseste de cele pe care i le-am lasat.
Am vazut si pozicile Adinei, cu o mandrete de baietel si ea arata tare bine.

Ema imi pare rau... cuvintele sunt de prisos...sper doar sa se gandeasca bine ..eu iti sunt alaturi

Ninia sanatate la puiut

In rest am citit ca Simina pleaca in Turcia in vacanta( ai putea sa-mi zici cat te-a ajung 3 persoane si un copil.. la all inclus sau nu?) de Lavi ca are nunti la greu, sper ca te distrezi si nu cheltui prea mult, de Cris ca fini s-au suparat pe voi, de Getik ca munceste la greu, de Lali ca se muta 2 sapt la soacra, de Mady ca a fost in excursie...si mai multe dar nu mai pot scrie acum..un copil la san si una pe langa mine...


Mami de mica si iubita 05.05.2009 si de inca o mai mica si iubita 25.03.2011

Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

buna fetele
va multumesc pt sustinere
am vrut sa ies cu pitic si m-a umplut de draci asa ca l-am culcat....i-am luat sandale Nike, marimea 21....nu stiu care este cauza de nu le vrea si urla ca din gura de sarpe....asa ca le vand. is purtate doar 1 data, 1 ora, deci starea e excelenta.
bag pe mail comun o foto cu ele, sa le vedeti, daca sunteti interesate. oricum le bag si la bazar.
va pup....fug sa-mi caut o comoda pt dormitor, nu mai am loc de haine

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Picky-cred ca v-ar prinde tare bine un concediu-v-ati mai deconecta de la rutina zilnica.Noi am ales sa mergem la Kusadasi la hotel arora de 4 stele si ne costa ptr 3 adulti+1 copil all inclusive 565 euro.Cu nasii si botezul nu stiu ce sa va zic-eu m-as baga sa va botez eu daca ati face botezul in Romania!
Cris-mersi de sfat!Se pare ca e mai bine piciorusul lui Andutu-l-a adus sotul la mine la birou ptr circa 40 min si a mers singurel mai incet insa a mers-se pare ca a ramas totusi cu frica.Ai rezolvat cu actele?
Ema-f frumoase sandalele.De ce nu le mai tii sa incerci peste cateva zile sa-l incalti poate le accepta?
Ma intorc la trebi!


Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

am revenit
am vb cu la lali la telefon si a zis ca a citit tot dar nu poare raspunde ca telefonu ei nu stie ce are si nu se poate loga , a zis ca va pupa pe toate si ca este bine si ea si paul[:vbD], pt ema ii pare rau si nu ia venit sa creada cand a citit, iti tine pumni sa fie bine.

ary azi sa va spun ce a facut e risu plansu eu m-am bagat in gradina sa sap cartofii si sa smulg buruianu si ea ce credeti ca a facut doar in chilotel si tricou sa trantit exact in urzici a tipat o data apoi sa ridicat si a plecat la joaca

simina chiar convenabil sejurul, andutu ce face?

piky iti trebuie un concediu zdravan tie ca iesi din starea asta de oboseala si surmenaj, stai linistita ca vorbim noi alta data

ema

getik mami de mica aricica 29.12.2009
povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Intru si eu pe fuga, ca nu am bani de cotizatie.
Eu cu scoala, Cezara la cresa ... toate bune si frumoase.
Am de facut niste gem de capsuni, plus vase de spalat, curatenie prin bucatarie, asa ca va pup!

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna! Profit ca dorm copii sa va scriu doua randuri.
Azi a fost externat David. Am trait o experienta neplacuta cu totii. Copii au suferit fara fratele lor, la fel si el fara dansii. Noua ne-a fost greu sa-l stim acolo, sa facem naveta la spital. Cei de acolo nu au acceptat sa-l tinem acasa si sa-l ducem la tratament. Mi se rupea inima cand plecam de la cel mare si plangea ca vrea acasa...
E primul contact cu spitalul in patru ani. Ne-am dat seama ca trebuie sa ne gasim un pediatru pentru copii. Baiatul a fost tratat de otite repetate si pe alta parte i s-a scazut imunitatea, s-a anemiat rau, are si carente de calciu.
Ne pregatim sufleteste pentru ziua lui(27iunie). Ne spune ce jucarii sa-i luam- ne arata in oferte, sa-i facem tort ne cere si " sa facem focul"=gratar!
Maria mananaca bine. Se taraie in 4, nu-i prea iese, se rostogoleste, zice :"mama"' "tata" "Apa", "bebe". Dimineata face kk si pishu la olita! Nu are inca dinti, si sta agatata de mine aproape tot timpul.
Matei imi "spala" mereu vasele. Azi lua cu mana apa dintr-o cana murdara si se uda pe cap. Bea apa si scuipa pe el. Il schimb si de 2-3 ori pe zi.

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Ema multa putere sa treceti peste! In cazul tau eu as apela la un duhovnic, dar asta depinde doar de voi.

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Am revenit, cand zic si eu ca am putin timp liber, ca mi-a revenit conexiunea de net, nu stiu ce a avut dar nici fixul nu a mers, s-a trezit micuta.. m-a lasat sa calc restul de haine ramase necalcate de sambata ... Stefi doarme, sper sa mai doarma pana mananc inghetata ..

Simina pai e super convenabil, vreau si eu ..am cautat si ptr perioada sept tot in turcia tot in locul unde mergeti voi si preturile sunt de la 600euro pe persoana pe sejur de 5-7 zile la semi-pensiune, deci nu all inclusive pe Nekerman, prin ce agentie ati gasit? sigur e ok? multumesc mult .; si Stefi s-a lovit o data la picior, mai exact la calcai si nu vroiam sa mai mearga, trebuia sa o iau in brate..dar avea is momente cand mergea si apoi isi dadea seama si se punea in fund si zicea ca o doare...dar vb Cristinei, nu mai merge pe la "tanti" sa il traga ca daca e luxat mai rau ii face..mergi la spital si gata..dar atata timp cat nu e vanat, umflat e ok
Ema mai incearca sa-i dai poate ii va accepta..sa stii ca is Stefi mai are momente cand refuza anumite incaltari si tipa ca sa nu le incalte...
Getik si nu a urzicat-o? ai vazut ca de Stefi nici la tele sa mai vb nu mai pot multma ca ne-ai zis de Lali uite asa mai tine si ea legatura cu noi
Alynta off cat ati tras si voi si mai ales micutul..bine ca acum a iesit din spital, off sper sa nu mai ajunga niciodata prin spitale...si da e cazul sa gasiti un pediatru bun ...Ce? vb Maria? asa repede a trecut timpul? doamen eu raman vad ca in urma cu timpul...
Andreea spor la treburi..si la facut de gem

Am avut copii la noi in weekend, sambata seara ma iesit la parc dupa ce a mai trecut din caldura care era afara, s-au balacit fetele in apa din parc si s-au murdarit pana sus de nisip, apoi au mancat inghetata ca ne-a cumparat tati la toi..pana la 9:30 am stat in parc si ne-am simtit tare bine..aseara la fel dar nu am mai lasat-o sa se balaceasca in apa ...Adora inghetata, mamanca aproape in fiecare zi, oare ii bine?! nu cred, dar mama denaturata ce sunt ii dau, asa o mai pot potoli cand devine isterica ...
A inceput sa vb tot mai bine, rupe multe cuvinte, face propoziti, pune zecii de mii de intrebari si a inceput si in flamanda sa rupa din cuvinte...asa ca usor, usor va invata si lb asta la gradi. In rest am observat ca a devenit rautacioasa cu unii copii...ii bate si sa nu va mai zic ca se cearta cu noi cand ii spunem sa faca aia si aia...greseala parintilor ca mai ridica tonul de fata cu copilul
Cu olita e mai bine, nu mai face pe ea in casa, dar ieir la parca a facut..e asa comica cand zice "mami pipi, tine pipi" vb cu pipi sa stea acolo pana ajunge la olita.
I-am luat chilotei pampers ca nopatea dupa ce facea 1 data pipi in pampersul normal se uda toata, acum inca nu mi-a mai facut pipi deci nu stiu daca-s buni sau nu...ca nici la somnul de pranz si nici noaptea nu-mi mai face pipi, doar rar se mai intampla...
Anna a inceput sa zambeasca la noi sa vb cu mine, sa se uite udpa noi tot mai mult, dupa jucarii, o adoara pe Stefi ca imediat ucm o vede cum devine bucuroasa, daca nu ar fi crampele ar fi un copil tare cuminte. Avea la control 5250gr si 57 cm, deja fetita mare
Le zic ca are mami doua printese..iar Stefi completeaza, "una bebe si una Teti" si asa si este, am doua splendori si de abia astept sa le vad pe amandoua cum se joaca, cum alearga prin parc, cum se ajuta una pe alta, cum se iubesc , cred ca nu poate fi mai frumos decat sa-ti vezi copii cum cresc.

CU vacanta vom vedea ce facem ca al meu s-a gandit si la o varianta..sa ne luam caravana/rulota si sa plecam cateva zile aici la mare in camping, apoi in Ardeni, si uite asa mergem si in Spania, Croatia, Franta si poate si in Romania.. ..o idee buna zic is eu asa ca aucm suntem in cautari ..avantajul la ea este ca putem merge oricand avem chef in vacanta chiar si iarna ca are si incalzire, dezavantajul e ca trebuei sa gatesti mereu, dar nu conteaza..iesi in natura si te simti bine, pleci de acasa si la copii sigur le va placea ...




Mami de mica si iubita 05.05.2009 si de inca o mai mica si iubita 25.03.2011

Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput