Buburuze de 2009 in actiune **16**

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Mi-am culcat copilele, dorm amandoua in dormitor, bine cea mica a adormit singurica in timp ce se "himnotiza" cu caruselul de la patut, iar eu eram ocupata cu adunatul/pusul rufelor (de) afara..sper sa doarma amandoua vreo cateva ore si daca nu ploua apoi poate le scot la o mica plimbare ...

Relusha asa mai fac si eu cu Stefi, ca sa nu se simta neglijata...dar de multe ori isi arata gelozia, azi iar a impuns-o cu degetelul pe Anna de a inceput mititica sa-mi planga iar Stefi a sfarsit pedepsita la colt ...
Adina am citit ce ai scris si iti spun ca poti sa te spovedesti noua si daca e poate putem sa te ajutam si cu un sfat...dar sfatul cel mai bun pe care ar trebui sa-l urmezi e sa nu mai locuiti cu soacra...ori cu tine ori cu masa si gata

Mda am zis ca-mi dorm amandoua, mezina s-a trezit...

Simina cu masina am fi vrut sa mergem si noi in Spania/Italia dat tot mult ne ajungea, plus ca plateam si 10-15 euro parcare ptr masina acolo ..asa e e la drum cu copil mic te poti astepta la orice iar cel mai bine e sa fi preventiv, si sa iti faci din timp stocul..ati facut si asigurarile ptr masina, sanatate in caz de ceva? ca aici asa se face cine doreste ..iar ptr Andu i-ai un mini dvd in spate sa-i pui desene daca-i plac
Ema, Simina m-am mai linistit cand si voi mi-ati spus ca ati patit la fel cu copii, deci sigur e posibil sa fie rau de masina, ca al meu mi-a zis ca si cu Tony la fel patea cand era mic, la drum lung.
Ninia multam ca te oferi si tu sa-i fi nasa fetei... super papa Elena inghetata ..eu nu i-am dat sorbet pana acum iar din cand in cand ii mai fac iaurt cu capsuni/cirese si miere si le bag in forme la congelator

Micuta trage de san de nu ati vazut.;frate musca nu gluma, Stefi era mai finuta, pe cand Anna nu..si doare


Mami de mica si iubita 05.05.2009 si de inca o mai mica si iubita 25.03.2011

Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna dragele mele! Intru si eu rapid sa urez din suflet La multi multi ani cu sanatate lui Radu, sa cresti mare si sanatos, sa-ti dea Dumnezeu numai fericire si tot ce e mai bun in viata si sa-i bucuri mereu pe mami si pe tati caci merita din plin. Mirela sa-ti traiasca feciorul, defapt feciorii. Va pup cu drag
Promit ca mai tarziu intru la recuperat si pun si pozici, parca mi-am mai revenit umpic psihic si fiic, aveam o oboseala in mine acumulata plus ca avem si o gramada pe cap dar va povestesc eu mai tarziu. Acum fug dupa pici la soacra mea doar sa mananc si eu ceva.
Va pup cu drag pe toate

Rareselul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Fetele,multumesc de intrebare, eu tot asa ma simt, nu sunt schimbari din pacate. Azi eram la baie si varsam si Vladut statea langa mine si ma intreba incontinuu, speriat, "Mami, ce faci?" Era asa de scump A inceput si el sa mai vorbeasca cu bebe din burtica, se apropie cu gura de burta si il intreaba ce mai face, daca a fost cuminte
La doctor merg sambata la eco morfologica, abia astept sa vedem puiutul mic


de steluta norocoasa (09.02.2009) si 12+


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:


Am pus poze pe mail-ul comun (in sfarsit )
Am citit pe fuga si tot asa va raspund , suntem bn, la munca e ok (doar ca e ff mult de munca - dar e bn ca nu stau tot timpul cu gandul la Razvan), sun sa vad ce face aprox din ora in ora.
Razvan nu plange si s-a acomodat super ok. E rasfatat de ambele perechi de bunici, deci nu pot sa zic decat ca e un fericit. Se balaceste toata ziulica la piscina, s-a bronzat (e chiar creol )
Cam atat, revin cand mai am timp, dar va citesc din umbra.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://lb3f.lilypie.com/rxDAp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaaaaaaaaa...casc de nu mai pot mi-ar mai fi prins bine inca putin somn,dar nu se poate..

haideti la ,perfuzabila cu nes,ceai fructat,trabuce si vougue


simina ce haios cu buba data la catei
adina fetita...cel mai bine e fara parinti sa stai,nici cu aii tai,dar nici cu ai lui.Oricat de separat ati fi cu camerele,cu mancarea si altele,inevitabil vor aparea discutii,si de acolo si altele mai grave.Noi iti suntem alaturi

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

na ca se duse degetul pe ce nu trebuia si s-a timis o parte din autostrada

adina parerea mea,si doar a mea..nu pierde ocazia de a incepe lucrul,pe razvaz poti sa-l dai la gradi cu program prelungit.P.S. pentru gradinita vezi ca nu mai e de stat ci fugi si poate mai prinzi un loc pe undeva
ema fata,lasa ca vorbesc eu cu Miru ca sa nu poarte tocuri cand or iesii in oras la o inghetat cu Dariusica
relusha ce fain,deja vorbeste 2 limbi .Doaman care sta cu el stie si romaneste?
picky sa nu cunva sa aibe rau de masina..intotdeauna cand o pui in spate,sa o pui pe ea chiar pe mijloc,ca sa poata vedea drumul inainte si sa nu o ataraga sa se uite in lateral pe geam,sa nu fie prea cald in masina,si musai sa nu pape decat foarte-foarte putin
ninia ma bucur ca i-a trecut varicela la flacau,acum sper sa nu-i apara si Elenei..oricum,perioada de incubatie e relativ mare si ar mai putea dura si 2 saptamani ca sa inceapa sa-i apara si fetii.Sper sa scapati.As fi lasat-o eu la bucile goale,dar fiind afara,aveam si spectatori vecinii de peste gard,care si ei la randul lor aveau musafiri...asa ca am stat imbracate.Stai linistita ca la un moment dat nu o sa-i mai placa sa se simta murdarici cu pampersosul plin la fundulet si o sa zapaceasca cu drumurile la baie ca sa faca..de multe ori se inhiba si a mea si am o gramada de alarme false.
picky pana la urma ai reusit sa usuci rufele ieri?Daaaa,pai ne intra parul in ochi,asa ca e musai sa-i mesteresc o codita
ninia ce scumpa e Elena cum papa ea
sori fata,ce s-a inaltat dolofanul si vad ca-i place acolo cu verisoarele,nu e timp de plictiseala


Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Neata,
Sorina-m-am delectat la cafea cu pozele cu cretolinul tau frumos!Ce bine se distreaza in 'parc" cu verisoarele lui!
Picky-ai mai scos fetele la plimbare sau a venit ploaia?Cica si la noi se anunta ploi de vineri......om vedea-poate asa stam si noi acasa in week-end si nu mai umblam hai-hui sa apuc sa fac si eu curatenie.
Cris-da si mie idee de ce sa pregatesc azi de mancare ca stiu ca tu te pricepi-dar sa fie si ceva usor si rapid de facut.
Anna-imi pare rau ca nu au mai trecut "ale sarcinii bucurii",poate sambata iti spune si ce ascunde burtica:noua ne-a zis la morfofetala desi a zis ca nu ne da si scris decat la urmatoarea eco dar asa a fost.Ce scump Vladut cum intreaba pe bebe daca a fost cuminte.
Lavi-bine ca ti-ai mai revenit!

Sa va povestesc cum a fost la lifting:superrrrrr,a fost primul tratament cosmetic din viata mea si mi-a placut-mi-a pus vreo 4 randuri de creme+ultrasunete.....V-am spus ca ma certasem cu sefa de acolo la telefon ca zicea ca nu am programare,ca au pierdut datele din calculator si ca sa facem alta programare........eu i-am zis ca nu mai vreau deloc si ca nu-si respecta clientii....pana la urma mi-a zis ca ma astepta la ora la care vreau eu.Bineinteles ca m-a intrebat de ce am tipat la telefon dar pana la urma ne-am inteles.

Va las,am declaratii de pregatit!


Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

simina nici eu nu am fost in viata mea la salaon ca sa infumusetez,dar te cred pe cuvant ca te-ai simtit super ok ,mai ales daca zici si de masaj .Baga niste paste cu sos de rosii si ierburi aromate prospete.In sos sa pui si cubulete mici-mici de carne de pui(puiul se face mai repede si mai usor)

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Buna dimineata,

multumesc si restul fetelor de urari....

Simina, asteptam impresii de la salon...., intre timp ai postat, ma bucur ca te-ai simtit bine....

Picky, am patit si eu asa cu Radu, foarte rar, dar eu zic ca de drag, chiar ieri l-a strans de obraz cu tot cu ochisor, bine ca am fost langa ei si pe faza si l-am certat, inca nu am aplicat pedepse pentru Raducu, el asculta....

Lavinia, mai zine despre Rares si micutul Andrei....

Anna, imi imaginez ce scump e Vladut cand vorbeste cu bebe din burtica...imi amintesc si eu de Raducu, toata ziua imi pupa burtica. Sa nu ii spui ca vomiti din cauza lui bebe, sa nu asocieze bebele cu greata lu` mama, sa nu creada ca bebe iti face rau.... bafta la eco....

SoriLea, ma bucur mult ca Razvan se simte bine la bunici, e bine pentru el ca e afara toata ziulica la aer curat.....

Cris..... as vrea eu, tanti chineza, eu romaneste si noi doua prin semne sau cu goolge translate. niste paste fac si eu pentru diseara....

Raducu a dormit 1,5 ore, Dragos jumate de ora, micutul e la mine in brate, Radu insira masinute in pat, o astept pe tanti sa o ustim afara....

va si o zi buna....

p.s. votez si eu "fara soacra"...., cel mai bine singuri, nici cu mama, nici cu soacra...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

relusha stau si-mi imaginez ce "conversatie" faci tu cu tanti ,important e ca pana la urma ajungeti la un numitor comun.Lasa fata ca mai incolo o sa-ti traduca radoze

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput