Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(45)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

A fost cineva la intalnirea de la Cocor de ieri? Bebelu si Loutzy ziceau ca se duc. Fetelor, cum a fost??

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Am culcat piciu si ma duc si eu sa fac o baie. Oare cu par o sa mai raman si dupa spalarea asta pe cap? La fiecare spalare am impresia ca gata, a cazut tot. Si eu am scos azi un fie de par din gura copilului. Eu stiam ca 9 luni ii ia organismului sa revina la ceea ce a fost inainte de sarcina. E si o vorba: 9 luni dureaza sa devi mamica si alte 9 luni sa redevii femeie. Nu stiu de unde o sa mai am par de pierdut pentru inca 5 luni. Apoi o sa inceapa sa se regenereze si sa creasca fire mici de tot. Urasc cand ajung de 1-3 cm si nu vor sa stea decat in SUS.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Gabi cred ca nu s a mai intamplat.

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Eu am una bucata copil marait care nu vrea sa adoarma singur, ce ma laudam zilele trecute ca mi-a adormit 4 nopti la rand singurel dupa ce a venit de la munte... acum nu mai vrea decat cu titi sau daca il legan patul. am mai incercat sa ii bag suzi, molfaie la ea 2 min si o scuipa ! of, si eu care ma gandeam ca s-a facut mare si adoarme singur...
vasilasanita multumesc, m-ai salvat...ca ma chiombeleam sa citesc forumul.... si bafta cu sanul
tunde urat cu ulcerul, nush ce sa iti zic, mai ales ca alaptezi, vorbeste si tu cu dr sa iti dea ceva pe baza de plante !

aoleuuuuu plange bebe, a duc sa ii legan patul




Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Mada;Mario a avut sau are?stafilococ in nas..nu simte nimic..doar se incubeaza acolo..El avand polipi..si provoaca infectii de rino-faringita.
Deja ma gandesc sa ma duc si Eu la un exudat.Sa nu am vre-un balaur in gat sau nas si infectez buba mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Eu nu am mai ajuns la intalnirea din Cocor. Nici macar din casa nu am iesit. daca e urata vremea afara nu ies nicaieri.
Vasilasanita mie mi se mai infunda canalele(mai fac excese cu alune si laptele e prea gras). Eu nu pun compprese reci. Ma bag seara in cada cu apa calda sau fac dus si atunci insist asupra sanului care ma deranjeaza. Incerc sa mulg cu mana pana vad ca iese mai mult(in jet din canalul care ma deranjeaza), dar numai dupa ce puiul meu goleste aproape de tot sanul. Cu pompa nu am reusit nimic si nici cu compresele reci. Mi se contracta canalele si nu iese nimic. sa scapi repede de durere.
Va spun noapte buna si somnic usor.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Carmen;ma duc maine la plafar sa vad ce gasesc...
Unde sunt pozele cu rochia de mireasa?..nu te-am vaz inca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

tunde,roxx si eu abia astept sa vad pozele de la nunta si de la botez...a zis fotograful ca maxim 3 saptamani...ca are si el pregatiri pt botezul fetitei, bla bla...sambata se fac 3 saptamani...chiar am vb cu sotul acum sa il sunam maine .


Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

salutare fetele,

am ajuns si eu la zi cu cetitul, noroc de ziua asta ploioasa. tot am reusit sa iesim 3 ore azi, maimutzica somnoroasa si ea, mieunata..
nebunie ce se intampla in tara asta!
cursurile de schimb iar cresc, ratele si ele, cred ca stiti si voi..
noi suntem in cautare de aer conditionat, sa nu ne sufocam; dar tot cred ca ne ducem iar la mama, macar 2 - 3 saptamani ca a fost foarte bine; si asa au anuntat astia canicula..

sanatate multa la toate buburuzele bolnavioare! si la toate mamicile!



Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

salutare si de la noi,

miss u

tunde , La multi ani (nu am inteles de ce, adica nu am citit)
Multumim si noi de urari, ce repede trece timpul. 5 luni

Eu si cu forumul ma codesc sa scriu de toate, dar pe blog...
Si sotul imi stie idul si dc mai gaseste pagina deschisa trage cu ochiul. Daca citesti postul asta te iubesc

Mergi la inceput