Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(45)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Gata, dragelor, am terminat si noi cu sarbatorirea buburuzei...asa ca va arat aici poze cu tortul de 5 lunite, de care sunt foarte mandra! A iesit foarte aspectuos si foarte gustos!

Am pus poze noi pe FB, dar si pe contul nr. 2, aici

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxx26

Gata, dragelor, am terminat si noi cu sarbatorirea buburuzei...asa ca va arat aici poze cu tortul de 5 lunite, de care sunt foarte mandra! A iesit foarte aspectuos si foarte gustos!

Am pus poze noi pe FB, dar si pe contul nr. 2, aici



Foarte bine arata tortul , intr-adevar foarte aspectuos si te cred ca e tare GUSTOS ...ti-as cere reteta, dar pare greu de facut .
Iar Catalina e o scumpete...i-ai facut si mot !!!!!!!!! ce dragut ! ... si e dementialaaa poza cand sta fata in fata cu tati si cu mainile incrucisate la barbie !! sunteti niste frumosi ! va

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Va citesc, sunt prin zona, dar nu apuc sa scriu ca e soacra pe la mine si stau cu ea. Pupici la pitici si la mamici.

A, si al meu sot imi mai citeste cred postarile. Ma intreba acum vreo saptamana ce user am deci te iubesc, sa stii!

Roxx, frumusica foc Catalina, dar ce serioasa e ea... un zamber nu vrea sa ne arate si noua.

Gabriela
Mami fericita de Tudor (21.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Haha, sunteti tari cu sotii...al meu poate va mai amintiti ca si-a facut si cont pe aici la un moment dat, deci nu mai am nici un secret...
CARMEN, nu e asa greu, uite aici!
Va pup!
Noapte buna!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Deci, va rog! Si al meu are user inregistrat pe DC. Dar nu citeste decat daca ii dau eu link. Sau ii citesc eu.

Adresa de la blog am refuzat cu incapatanare sa i-o dau. Cine stie ce crede saracul ca ascund pe acolo Chestia e ca nu prea ascund nimic, ca e cam gol Vre-o 3-4 postari, ca numai de blog n-am timp.

Roxx, felicitari


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

ia culcarea
ca maine va vad cu ochii lipiti de somn

rox m ai terminat cu tortul ala, balesc si acum
eu l mai pazesc un pic pe robi, ca la 7 i am pus un supozitor intreg de novocalmin

poi am stricat 2 sa le tai in jumatati si cand ii varam o bucatica il mai apuca kk un pic.....distractie maxima

am stins becul, nani nani

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Gata, vazut pozici, pe flacaul cel ochios lui MIMO, prima buburuza, nici nu-mi vine sa cred ca peste 2 zile face 6 luni!
AM mai vazut-o si pe Catalina ce frumos au sarbatorit-o parintii ei, wow ce tort, sa lesin, nu alta. Si mie tare mi-a placut poza cu tati, cum stau ei la o discutie, cu mainile incrucisate.
Si n-am ratat nici filmuletele, pe Sonia care face vocalize (mami, o faci cantareata!) si pe Darius cel bolfos, uite asa mereu mi-am visat eu bebelusii, grasunei si pufosi, dar din pacate amandoi sunt categoria pana. Kevinul a luat bine primele 2 luni,1.5 kg pe luna, era un grasun la un moment dat, dar acum in ultimele doua a luat tare putin. S-a lungit si s-a ascutit, e destul de slabut. L-am cantarit ieri la clinica, are 6.400 de grame, deci a luat 600 de grame in 2 luni. La vaccin, pe 14, o sa vedem ce zice doctorul insa cred eu ca e OK, n-a scazut, asta urmaresc ei aici, sa creasca, cat de putin.

VA las o cafea, ca acusi e dimineata la voi! Eu ma duc la culcarica. M-a secat de puteri cel mare, ne-am jucat de-am cazut lati, eu sunt monstrul si el e Spiderman.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Neatzaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!
Uite si , o galeata de trezire!!!!!
roxx super tortul, eu recunosc imi plac dulciurile , fac, ma mobilizez repede la ele, dar numai cand am chef!!!!!!!!!!!
Oricum minunat a iesit si cred f. gustos.
Pt fetele carora le cade parul, va recomand sa va luati un sampon pe baza de bere: cautati la plafar unul se numeste Orzene, mai luati lotiunea de la gerovital plant cu petroleum cu care va dati la radacina si apoi infasurati capul intr-o basma cateva ore cat stati in casa, apoi clatiti parul bine, face minuni, gazul pe scalp face minuni cine il suporta, mie imi dadea bunica mea cu gaz pe cap si aveam un pardes si blod, si acum am coditele, primele mele coditze, am sa le fac poze sa le vedeti.
Si mai e o otiune de la gerovital plannt impotrive caderii parului sub forma de spray care se da tot la radacina e f. placuta la miros, si se maseaza vreo 2 minute se intre in radacina, se da pe parul ud.
Eu folosec niste sampoane din Elvetia de la St Ives recunosc is miraculoase pt par insa asta pe baza de Bere face minuni.Am descoperit chestiile astea pe baza de vere din Cehia de anul trecut,aveau aia toate cosmeticele pe baza de bere si am luat si eu o linie sa incerc, au fost super bune.
Va las ma duc la treburi, azi nu mai e sarbatoare ma duc sa recuperez!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Neata!

Mama..ce de-a cafei ati dat..buuna

Magnetism..eu folosesc samponul de la Orzene de cateva saptamani. Nu imi pot da seama exact de efecte deocamdata..dar lasa parul foarte frumos. tot de la orzene am luat si masca de par care e super.
Deci suntem mai multe deja in clubul chelioaselor..ooof.
eu recomand in cotinuare uleiul de ricin..incep sa se vada rezultatele la mine. tot mai cade,dar macar nu mai ''curge'' in halul ala. si s-a regenerat foarte repede.

ma duc sa fac capitol si mai bag o ora de somn.



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Capitol nou



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput