Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(45)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Sa va povestesc ce mi s-a intanplat...inca sunt socata...in sens negativ...Acum vreo juma de ora ma suna al meu sef. Dupa ce injur printre dinti (fata abia atipise), raspund la telefon. Ma intreaba ce mai fac, daca suntem bine, ce face fata bla bla...Cand aproape ma pregateam sa il intreb ce vrea de fapt...vine bomba: la recomandarea unor colegi binevoitori de la serviciu, sefu imi citise articolul de pe blog. Ala cu cariera. Multe dintre voi l-ati citit. Si era asa uimit, vai, atat de rea mi s-a parut mie situatia asta? Din astia 5 ani mi-aduc aminte numai aspecte negative? Dar experienta acumulata, aia nu conteaza? Nu apreciez ce am invatat? Pai da, mi-a fost suflata de sub nas promovarea de un incompetent, dar asta nu inseamna ca timpul e pierdut, eu sunt tanara si pot oricand s-o iau de la capat si pana la urma meritele imi vor fi recunoscute. Dar momentele frumoase? Pe alea nu mi le amintesc?...Imi venea sa dau cu telefonul de pereti...Am ramas politicoasa. I-am raspuns ca asta simt acum. Ca am tras linie pe dedesubt si mi-a dat cu minus. Ca nu stiu ce va fi cand ma voi intoarce (intre timp imi spuneam in gand: sa va ia dracu pe toti, sper sa nu ma mai intorc niciodata! da, o sa o iau de la capat, dar in alta parte, cu voi m-am fript destul...).
Ce oameni frate...am asa un sentiment aiurea..iata de ce a fost nevoie ca sa ma asculte, ca sa se deranjeze sa-mi dea niste explicatii... sa scriu pe un blog, hahaha.
... Sunt ofticata si scarbita, oricum. Oamenii astia sunt naspa.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

sa i ia naiba cu ministerul lor cu tot...iar ia din banii politistilor
smecherii fura cat pot, sunt judecati in libertate, ca deh...nu prezinta pericol social... si fraierilor le ia din bani
doamne ce bataie de joc....sint suparata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

ADEVARAT S-A INALTAT, FETELOR!

Zi de sarbatoare azi si cum piscotul nu mai avea stare de la 7.30 pe la 8 si am iesit la aer...facut piata si apoi pe la biserica...asa bine dormi asta mica acolo...vreo ora asa pana a inceput slujba...era liniste si racoare, afara ploua...mi-a placut mult sa stau acolo in liniste eu si cu mine...

Apoi veni tati sa ne ia acasa...papat bebe, curatenie si prestat pui cu ciuperci si mult usturoi...a iesit delicios. Sa ma laud si eu nah:))

LMA Tunde ptr ziua de ieri...frumoasa semnificatia numelui.
LMA buburuzelor zilei. Sa creasca mari si voiosi

Pupam si fete nedormite si bebei miorlaiti...o sa ma pup si eu singura:))

Wow Roxx de ce n-ai trimis-o pe soacra-ta in locul tau la munca...pare sa fie genul fostului sef...de ala de-ti scoate ochii...ar putea sa se inteleaga amandoi...so fa-le lipela si scapi de amandoi...cand se da tortul?

Mirela...wow ce noapte...esti haioasa cand povestesti...nu te intreb cum stai cu somnul...Si eu ma mai opream sa trag de nadragi sau ma tineam de ei...

Pupici!



Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

mda, ROXX, stiu cum e,
si mie mi-a scris fosta sefa pe mess de cum am scris partea cu "dorul de duca" pe blog, sa-mi spuna ca a citit ca vrem sa plecam, si ca e totusi o greseala, sa ma mai gandesc. mai apoi a venit la ziua unei colege comune si - desi eram intr-un club si deci eram supposed sa "have fun" - mi-a spus atatea uratenii pe un ton zambitor si binevoitor ca nu numai ca mi s-a facut greata dar mi-a stricat si seara si mai multe zile de atunci.
mi-a spus ce mare greseala fac eu, ca daca mai stau prind "ocazii mai bune"
Asta in conditiile in care eu lucrez ceva de toata jena, unde nu exista avansari si promovari (LORI, nu, nu imi castig painea din scris, as vrea eu! mi-o castig din francezi care suna sa racneasca la mine )
si apoi a continuat pe acelasi ton binevoitor ca sa ma gandesc ca pentru marius e un soc sa aiba doi copii deodata si sa mai si plece intr-o tara straina, s-ar putea simti legat cu forta si strans cu usa...
m-a socat. si ea a contribuit foarte mult la starea mea de cacao din ultima vreme.
In fine. Ma rog. Voiam doar sa-ti spun ca te inteleg si ca exista tot felul de specimene pe care ar trebui sa le tratatm cu spatele. era un vers din Parazitii, dar nu ma bag sa-l spun, mi-e de ajuns sa-l gandesc si ma racoresc

Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Hristos s-a inaltat!

Sunt suparata rau de tot...Ce eram noi in groapa cu banii, acu idiotul de Igas ne-a mai luat 550 din buget asa ca ne-a sapat tunel in pamant ca groapa nu era de ajuns...Habar nu am ce-o sa fac, cum o sa traiesc...In orasul asta nu e altceva de lucru...unde sa te duci..Eu nu vreau sa ma mai intorc la vechiul loc de munca prost platit (400 lei), cu naveta si cei mai rai oameni din lume...dar daca statul ia tot, unde mai ajungem??? Offff, ce poate face un prost care a terminat liceul la 26 de ani!

Mai, fiica-mea e maraita rau, ea care era un exemplu de papusa care plangea doar la foame...Ziua o puneam in patut cu suzeta si in 2 secunde dormea, acu neam...doar in brate si urland...Azi nu prea am deschis geamul ca in fata se demoleaza si e un infern, galagie...Am incercat sa o adorm si ea nimic. Pana la urma m-a luat caldurile si am zis sa deschid totusi geamul 5 minute. Deschid: nici nu ma auzeam gandind...cand colo mandra mea a adomrmit bustean! Inchipuiti-va ca acum e geamul deschis, tre sa tip sa ma aud cu barbata-miu iar fiica-mea doarme ingeras! Na!

Gabi tare simpatica mai esti, zau! Rad cu lacrimi la postarile tale!
Ziki, Roxx

Felcitari, iepurasilor nostri! A mea are alb la dintisori si baleste de la 2 luni jumate de numa numa. De vreo cateva zile isi baga mainile in gat pana face oac. Dar acu isi tine capul drept cand sta pe burtica si se chinuie sa se intoarca.

De_ea, distractie placuta! Ce fain! Eu mi-s calatoare rau dar n-am cu ce ca m-as duce tot timpul undeva de acasa...Eh, sanatosi sa fim.
Oare ce mai voiam sa spun?? Nu mai stiu...am o stare naspa ceea ce e foarte rar la mine...
Va pup!

AMR:6 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Da, mai, stiu, si pe mine m-a indispus tare mult treaba asta cu politistii...sunt niste nesimtiti guvernantii lu peste! Ma gandesc cu groaza ca daca noua ni s-ar intampla asta, ne-ar afecta pe amandoi,am avea 1000 lei minus la buget..brrr, fereasca Dumnezeu, si asa suntem praf cu banii! Dar in tara asta de rahat, nimic nu ma mai surprinde.
Si nu mai suport discutiile gen "politistii sunt spagari si asa si pe dincolo"...or fi, nu zic nu, dar pe mine chiar ma deranjeaza ca-s bagati toti in aceeasi oala. Mi-ar placea ca trancanitorii astia sa petreaca 2 zile, nu mai mult, la Academia de Politie, sa se supuna regimului de acolo! Noi mergeam acolo periodic la inot (au un super bazin, academia noastra n-avea) si ma ingrozea regimul super mega strict al studentilot de acolo. Cat ni se parea noua de greu si restrictiv, cand ii vedeam pe aia saracii, ni se parea ca la noi e parfum. Asa ca ratatii care tracane toata ziua ca sa se auda vorbind, sa-si tina gura, habar n-au despre ce vorbesc! mama, ce m-am enervat!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

ZIKI,

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

mda, am descoperit de ce e Robi miorlait
febra 38.9

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

Mirela, Lorich, sanatate la puiuti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

merci lucia

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput