Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

multumesc fetelor pentru sfaturi!

ailed e piscina blocului si o dezinfecteaza cu clor, dar vine zilnic un tehnician sa verifice nivelul de clor si dimineata si dupamasa tocmai pentru ca unde stam noi sunt o gramada de copii de toate varstele care stau in apa, si cam toti parintii sunt paranoia cu apa..

yasmi stii ca nici eu nu sunt cu menajatul excesiv al copilului merci pentru ponturi!

mada merci pentru ideea cu piscina gonflabila e foarte tare! cred ca o sa o pun in aplicare imediat dupa ce scapam de ploile astea luca pe 22 iulie face 4 luni, deci intra in luna 5...la marele fix, eu tare mult imi doresc sa il tin un pic si in piscina mare, sa vad cum da din manute si picioruse...stiu si de cursurile de innot unde primesc copii de 2 luni!! ah ca de mult am vrut sa iti scriu si nu am apucat, multa multa sanatate matusii, doamne ajuta sa isi revina repede si cat mai bine!!




Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011


scrish, vezi ca sunt piscine mici pt bebei gonflabile care au si paravan deasupra contra soarelui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisucmic

Dragele mele


Strumphi si Ally - sa ne traiasca puii care fac 2 luni azi!

Va imbratisez pe toate


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)


si cei care fac 3 luni nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

bravo dodo pt kk
felicitari pisuc pt eco buna si p vaccin
mada ce imi place de tine ca tii la traditie si saratoresti cum trebuie
si eu aveam in plan oua rosii dar aseara nu am mai reusit sa fac...a venit apoi si furtuna aceea si fiind singure acasa am zis sa urc la etj sa nu se intrerupa lumina , ca imi eragreu cu fetele + apa calda +biberoane

a mea mandra nu stiu ce a avut acum ca de la 16 o rog cu laptic si nu il vrea...a luat doar 50 ml...ddar e vesela nevoie mare...

alina eu nu as diversifica-o la 3l....desi pe Stefy am diversificat-o de la 2l..apoi la 2l jumate m-a certat rau profesorul la care ajunsesem cu ea....si s-a crucit de decizia luata de doctora de fam...atunci erammaidegraba suparata pe pofesor decat pe dr. de fam. in legatura cu asta, insa citind , apoi, mai mult despre alergii am gasit si un articol unde spunea ca si deiversificarea inainte de 6l , chiar si la cei alimentati artificial,poate declansa unele alergii...pe Stefy o am alergica

intru sa imi caut un fier de calcat
nu stiu daca sa ma bucur ca mi s-a srticat fierul,si am scapat de calcat sau sa ca dau alti bani....asta mama lui s-a stricat fix la o luna dupa ce a iesit din garantie, ca i-am cautat azi certificatul de garantie..si puii mei dadusem vreo 220lei ca e nu stiu cu ce functii si cu o talpa care revolutiona fiearele de calcat
s-a divedit o mare kk maka....acum caut unul pana-ntr-o suta de lei..barem de bani dati pe cel stricat sa-mi iau 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

miki merci de pont uite de astea chiar nu stiam o sa caut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

nici eu nu sunt deacord cu psul in fundic mai devreme de 6l..chiar daca bb e destul de dezvoltat si de fortos...
dar Ailed ma cam pusei pe ganduri...eu mai rabatez landoul...dar zic ca-i forma de la scoica..nu ceva mai drept

Miki ms de pont cu scaunul chico...cred ca si la scaunele e ca la carucioare..cu cat sunt mai scumpe cu atat mai bune....cel mai important la scaune este sa nu transpire....ca de comode cred ca toate sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

nici eu nu sunt deacord cu psul in fundic mai devreme de 6l..chiar daca bb e destul de dezvoltat si de fortos...
dar Ailed ma cam pusei pe ganduri...eu mai rabatez landoul...dar zic ca-i forma de la scoica..nu ceva mai drept

Miki ms de pont cu scaunul chico...cred ca si la scaunele e ca la carucioare..cu cat sunt mai scumpe cu atat mai bune....cel mai important la scaune este sa nu transpire....ca de comode cred ca toate sunt

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)


pai nu ti-am spus ca si eu il rabatez...

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

pisuc sunt eu...de abia la ora asta am ajuns sa bag mancarea la cuptor dar am zis ca imi permit....doar acum fac si sport

deea..ce mi-ar mai placea mami sa stau langa tine si simo!!! iti dai seama...ce haos ar iesi cu toti copilasii nostri ;la un loc :)))))

bulina, eu stau in capatul celalalt :(( lipovei...nici eu nu conduc..inca!!! ca tre sa ma apuc sa imi inving frica


mamica implinita de fetita si baietel



BByasmi sa iti faci curaj sa conduci ca e pacat!!!Uite eu conduc in Istanbul...multi zic ca e curajul incepatorului dar daca nu aveam acum permis si curaj nu stiu ce ma faceam
Cand vin in Tm ne intalnim cu copii si cu masinile:)))Te pup
P.S Tare as vrea sa il vad pe bb L:)
Nu veniti in Turcia in concediu??/

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?

Hristos s-a Inaltat!

zic ia sa intru si eu putin sa vad ce faceti.
a tras o ploaie la noi si un vant..... noroc ca eram deja acasa. azi am iesit iar de dimineata si pana pe la 16. bebelina numai a dormit si a mancat o data.
azi am impartasit-o, asa ma bucur, tare cumintica a fost, a luat impartasania fara nici un sunet, se uita mirata in bisrica, la lumini la icoane...

aseara a dormit iar bine, de la 21.30 la 5.30 dar ea mai dormea daca n-o trezeam eu sa pape. pai aveam sanii beton, eram lac de lapte. intai am muls unul si apoi am trezit-o sa-l pape pe celalalt. a papat asa cu ochii inchisi si a dormit la loc pana la 8.45. am dormit si eu de-am rupt, ce bine a fost.

strumphitza ce dulce este sophia si ce gurita mareee are. asa are si Anastasia cand plange voi mai aveti colici?

somleac tare poezia vezi sa nu-l lauzi prea mult pe sot ca sa nu-l deochi

deea cu colicii astia....ne-am saturat, are cate o repriza cam zilnic. stii ca de la zgomot se agita? dar numai cand mananca. daca este la papa si vine cineva si vorbeste sau vorbesc eu mai tare, iemdiat da din picioare si se maraie. nu-i place clar. eu ii dau bonnisan de 3 ori pe zi. ]
tu de ce-i dai numai 8 picaturi? de ce 8 si nu 10?

pisuc ma bucur ca a decurs totul bine la doctor azi. ce baiat mare ai

scrish este foarte bine ca-l duci la piscina pe Luca. si eu am de gand s-o duc pe Anastasia sa inoate ca vad la baita ca tare ii place apa. dar il bagi asa unde intra toti? parca este cam asa....

toate fetele.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna fetele

Simt ca intru aici numai sa ma vait..dar nu ma condamnati,doar aici pot cere sfaturi..

Deja simt ca cedez..numai suport colicii si nu stiu ce sa mai fac impotriva lor..
Am epuizat tot.Azi am stat in casa,nu am iesit decat putin pe seara si David a plans toata ziua,nu a dormit..efectiv se rosea si isi strangea piciorusele..Nu am stiut ce sa ii fac..I-am dat cred din fiecare sticluta cate ceva,plus ceaiuri si nimic...Am avut o durere de stomac groaznic din cauza nervilor...Fac asta numai daca ma supara ceva foarte tare...

Nu stiu ce si cum sa mai abordez..credeti-ma!!!Cine zice ca nu exista colici,minte!!!Sunt copii ca al meu care are asa ceva,iar eu sunt o mama care nu stiu sa combat aceasta stare..

Deea..am retinut remarca ta cu numele si am schimbat culoarea.Mi-am prins urechile caci habar nu aveam cum naiba se mai face.

Vreau sa va mai intreb ceva:Cum combat sughitul??
Caci pusul la san si picatura de lamaie (cu care nu sunt de acord dar am folosit in disperare de cauza) nu tin.Al meu are cel putin 5 reprize pe zi de sughit obsesiv,combinat cu colici va dati seama ce este pe mine....

Va intrebasem si eu de magazine cu rochite in Bucuresti,dar vad ca nu mi-ati dat nici un raspuns...

Va multumesc ca sunteti aici...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Miki - la multi ani si Andrei tale! Eu eram concentrata pe cei nascuti in aceeasi zi cu puiul meu

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput