Pufi de ian-feb 2010 (26) - LMA copii dragi!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns livia1980 spune:

Buna ziua


In primul rand pentru Tomaca:Totul va fi bine...curaj si ai sa treci si peste asta!

Noi am umblat hai hui....pe la munte, pe la Iasi...ne facem planuri de concediuDar abia la sfarsitul lui august...Cadou de ziua mea

Domnii de la Acet au oprit apa timp de doua saptamani...pana pe 6 iunie...asa ca ne plimbam pe la bunici in oras, pe la munte...ca nu suport sa nu am apa.Noroc ca am fost prevazatori cand am construit casa si ne-am facut si fantana....acum prinde asa de bineDar in fiecare seara incalzeste apa pentru baita, mancare fac numai cu apa plata...asa ca se consuma muuulta apa plata....


Lui Alexandru ii cresc acum cei doi canini de sus si 2 maseleca si jos)Dar deocamdata nu face urat noaptea...mai maraie..putin ceai si trece

Sorina-bafta cu bona...si fii cu ochii in patru.Eu sunt suspicioasa tare cu persoanele straine in preajma copilului.De asta nici nu ma duc la servici...si cand ma voi duce, daca imi iau bona....imi iau sistem de supraveghere...

Ma duc sa-l adorm pe tusti....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Neata fete!

Noi am fost afara, ne-a prins ploaia.

Tomaca ne gandim la tine.

Dece ce zi "draguta" ai avut si tu, sper ca azi sa fie una mai relax.

Sorina abia astept sa ne zici de pe scaun de la coafor ca Iris e prietena cu bona.

Ana te inteleg cu rudele, la mine apelau mereu sa le preiau, sa le transport prin Bucuresti, cateodata mai trebuia sa le si cazez. De cand cu Mara am pasat si eu pisica la altii....nu mai pot sa fiu soferul mereu disponibil, am copil de crescut.

Vad ca propunerea mea pt 1 iunie n-a prea avut mare succes, acum mai vine si vremea asta ploioasa sa strice planuri.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Eu nu inteleg de ce nu pot sa deschid pozele mele... nici sa pun poze, nici sa sterg nu pot... Oare sunt prea multe?...ar trebui sa mai sterg din ele, dar nu pot ...sunt blocate .

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Ana te inteleg cu rudele, la mine apelau mereu sa le preiau, sa le transport prin Bucuresti, cateodata mai trebuia sa le si cazez. De cand cu Mara am pasat si eu pisica la altii....nu mai pot sa fiu soferul mereu disponibil, am copil de crescut.

Vad ca propunerea mea pt 1 iunie n-a prea avut mare succes, acum mai vine si vremea asta ploioasa sa strice planuri.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



Bine ca ai avut cui sa pasezi problema. Eu nu am cui. Sunt singura in Bucuresti, asa ca du-te / vino de la aeroport, gara, cazari, etc.
Mai ales cand stateam acasa....adica de ce nu poti sa pui copilul in masina si sa nu vii pana la aeroport?!!
Eu le fac cu drag. Atunci cand chiar nu pot, intra sotul in actiune.
Sunt situatii cand chiar nu putem, dar rare de tot.

Neata fetele, sunt bagata de la 9 in niste tabele mari cat mine, nici nu mi-am vazut copilul azi la ochi, ca dormea cand am plecat eu.
Va pup.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower
Bine ca ai avut cui sa pasezi problema. Eu nu am cui. Sunt singura in Bucuresti, asa ca du-te / vino de la aeroport, gara, cazari, etc.
Mai ales cand stateam acasa....adica de ce nu poti sa pui copilul in masina si sa nu vii pana la aeroport?!!
Eu le fac cu drag. Atunci cand chiar nu pot, intra sotul in actiune.
Sunt situatii cand chiar nu putem, dar rare de tot.

Neata fetele, sunt bagata de la 9 in niste tabele mari cat mine, nici nu mi-am vazut copilul azi la ochi, ca dormea cand am plecat eu.
Va pup.



de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


Si eu le fac cu drag, cand pot.
Cand avea Mara pana in 6 luni trebuia sa traversez tot Bucurestiul pana in Baneasa, sa o iau pe mama, care venea la Bucuresti sa stea cu copiii surorii mele, sa o duc la gara si de la gara sa ma intorc iar acasa. Nu era un traseu chiar usor si totusi mi-era rusine sa le zic ca imi este tare greu. Cateodata o lasam pe Mara acasa cu tati si eu imi mancam unghiile incercand sa ajung inapoi la timp sa o alaptez.


_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana71 spune:

Nyny,nici eu nu pot sa vad pozele mele,si nici pe ale tale,nu inteleg de ce,arata ca si cum s-ar incarca,dar nu se mai deschid apoi...Tind sa cred ca e o problema de picasa,ca tocmai au schimbat sistemul de navigare...

Va urez o zi faina tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Loredana71

Nyny,nici eu nu pot sa vad pozele mele,si nici pe ale tale,nu inteleg de ce,arata ca si cum s-ar incarca,dar nu se mai deschid apoi...Tind sa cred ca e o problema de picasa,ca tocmai au schimbat sistemul de navigare...

Va urez o zi faina tuturor!

Lara


Mai bine le mai incarcati o data, zic si eu. Am observat ca ale voastre nu arata marimea si nu au unele optiuni, de ex sa dai click pe my photos.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui Loredana71

Nyny,nici eu nu pot sa vad pozele mele,si nici pe ale tale,nu inteleg de ce,arata ca si cum s-ar incarca,dar nu se mai deschid apoi...Tind sa cred ca e o problema de picasa,ca tocmai au schimbat sistemul de navigare...

Va urez o zi faina tuturor!

Lara


Mai bine le mai incarcati o data, zic si eu. Am observat ca ale voastre nu arata marimea si nu au unele optiuni, de ex sa dai click pe my photos.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)




eeee... acum vad ca merg. M-au vazut astia de la Picassa mai prajita asa si s-au speriat de mine

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

LMA Diana, cu ceva intarziere, dar asta e sarbatoare de baut si chefuit 3 zile si 3 nopti! Sa-si implineasca visele si sa fie fericita! Ce n-a da si eu sa mai am o data 16 ani... (idee neagreata de fiica-mea, in fine).

sorina si cum faci cu bona? Ce faci in timpul programului ei, exceptand mersul al coafor, maseor, gine &co? Daca stai si tu acasa, nu te cauta pe tine si ii face inutila prezenta bonei?

Si cu gradi-cresa, il primesc institutiile chiar daca mama inca n-a iesit din concediu? nu i se retrage indemnizatia? (ca mi s-ar parea logic s-o retraga...)

Eu sper sa am un sprijin real si de acum incolo in persoana Elei, ieri i-am lasat copilul adormit si am revenit 4 ore mai tarziu, n-a plans deloc din urma mea cand s-a tezit, Ela i-a dat mancare, a halit 2 farfurii de tocanita de legume (Ela una si eu tot una).

Ce mai era la ordinea zilei?

Tomaca, un gand bun si de la mine! Te asteptam cu vesti bune!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower
Bine ca ai avut cui sa pasezi problema. Eu nu am cui. Sunt singura in Bucuresti, asa ca du-te / vino de la aeroport, gara, cazari, etc.
Mai ales cand stateam acasa....adica de ce nu poti sa pui copilul in masina si sa nu vii pana la aeroport?!!
Eu le fac cu drag. Atunci cand chiar nu pot, intra sotul in actiune.
Sunt situatii cand chiar nu putem, dar rare de tot.

Neata fetele, sunt bagata de la 9 in niste tabele mari cat mine, nici nu mi-am vazut copilul azi la ochi, ca dormea cand am plecat eu.
Va pup.



de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


Si eu le fac cu drag, cand pot.
Cand avea Mara pana in 6 luni trebuia sa traversez tot Bucurestiul pana in Baneasa, sa o iau pe mama, care venea la Bucuresti sa stea cu copiii surorii mele, sa o duc la gara si de la gara sa ma intorc iar acasa. Nu era un traseu chiar usor si totusi mi-era rusine sa le zic ca imi este tare greu. Cateodata o lasam pe Mara acasa cu tati si eu imi mancam unghiile incercand sa ajung inapoi la timp sa o alaptez.


_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



eh... micile comisioane pentru rude/prieteni/cunoscuti... eu sunt asaltata din toate partile sa le fac caziere, sa le fac programari, sa le fac invitatii si imi tot trimit barbatul ba la gara, ba la notar, ba la autoritati... si i s-a cam acrit de moldovenii mei, dar n-avem ce face... le cer recompense pentru bune servicii, tariful sotului e "bani de-o bere si de-o pizza".

Pe de alta parte, m-am scandalizat pana la cer, cand sotul isi facea planul ca mergem acasa la el (la surorile lui) si stam la hotel, una din surori are un apartament cu 3 camere si e si singura (bine, nu foarte singura, cu prietenul ei, neamtz, totusi...)

Ieri am auzit o conversatie in autobus, doua pupeze, una din ele pleaca nu stiu unde si vor sta la niste cunoscuti si, pentru ca cei mai multi bani se duc pe haleala, miza ea ca vor manca la gazda lor!!! Cum sa-ti faci asa planuri de acasa, ma duc pe capul omului, stau pe spezele lui si mai astept sa economisesc ceva bani mancand mancarea lui!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput