Pufi de ian-feb 2010 (26) - LMA copii dragi!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

seara buna,...

MP...pupam coltzul de nemtzoi

BF...mi-a placut ...timbrul de scrisoare...sunt de acord cu tine in ceea ce priveste varianta bona/gradi....insa doar in cazul in care se nimereste o femeie ok...in care sa ai baza...eu sunt asa...la limita...e ok...asa zisa bona a mea...insanu suficient..e o femeie simpla, fara educatie..mai vb agramat...etc...plus ca cand mi-e lumea mai draga..poate sa nu vina...ma rog...

simpli ...spor la invatat...si...acasa e acolo unde va este voua bine

nyny...nu stiu daca imi dau voie sa pun linkurile..
butoneaza pe siul asta.... http://www.lagunaverde.ro/ e in balotesti ,pt familie e perfect...si se si prinde...mai e la corbeanca...chiat vizavi de paradisul lu tzantzareanu....e fff ok si acolo, la casute...casoaie de fapt...si mai e...mai inspre calarsi...la belciugatele,,..valea iazurilor...si acolo cred au site,,,au si piscina, carciuma....etc...



Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

je ... am fost super mega cheauna azi....dimi nici nu stiam pe ce sa pun mana si cum sa rezolv mai repede...a venit bona..evident jiji a inceput maraiala...si ca sa folosesc citate.....statea ca timbrul de scrisoare...

ajung mai greu la munca, pe la 10..aflu ca ii i-e cuiva rau si ca asteptam salvarea..si asteptam si mai sun de 3-4 ori...intr-un final dupa 45 de minute a venit...eu n-am avut de-a face cu salvari..cazuri extreme insa...ma gandeam daca doamne fereste e sa fie copilul tau...cand secundele ti se par ore...ROMANIA

in fine pesoane e acu ok...insa a ramas partea de contabilitate si tot ce tine de facturare..si alte kk din astea...si dintre toti nepriceputii care eram pe acolo eu ma mai preicepeam cat de cat...si fu frecus de frecus...era ultima zi de predat bilantul..care nu era gata..si imprimanta nu mergea..si nu mai mergea niciuna..si etea asa se facu 5....

ivn acasa jiji a refuzat mancarea...a mancat de la mine ceva...l-am scos dupa ploaie afara...etc...am fc o ciorba pe maine...ca maine ma duc din nou...in fine...nebuneala...in nebuneala asta am fc asa...sa scap de niste branza papanasi.. care au cam iesit buni...

bea ce e aia...BOGRACS...parca asa era scris..

alexa..nu te panica asa...(jiji a dat cu frunte de muchia ed la scarile de la bloc si tot am senzatiaca i-a rmas semn...la os..) daca e ok copilul...si se comporta bine....trece...

ANA???????????????????

sa aveti o noapte linistita

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Buna dimineata,
Haideti la cafea fierbinte si aromata!


Multumesc zanei bune pentru titlul capitolului, si multumesc pentru urarile adresate Dianei : Dece, MP, Danasor, Ale1212xa, Nyny, Bea, Miki, Alexutzzza, Loredana, Simply, Mire, BF! Sunteti tare dragute...am salvat capitolul la favorite

Simply... de capitol! Iar cu .."acasa"...stii, Diana cand era mai mica mi-a pleznit o "zicere", cand tocmai ne gasisem apartamentul, si ne mutam, acum vreo 8 ani..: "Mami, acasa este acolo unde iti este inima!"
Dece.....haioasa tare ai fost cu ficatzii...asa o sa-i spun piticei...sorry de zi aiurea...cum se aduna toate pe capul omului..Vazut poze de Luca frumoooos si finutz ca o fetitza!
MP...felicitari pentru coltzul de masea! La cat mai multi iesiti cat mai usor!
Ale1212xa...sorry de lovitura lui Dragos.... sa treaca repede, si sa nu fie nimic grav!
Nyny......cum mai este pielea? Vazut poze de copii frumosi, care se autodiversifica, si de mami super-gazela!
Bea....nu te mai necaji cu rudele...stiu ca e greu, dar nu-ti face bine deloc, offff...! Cat despre tati neascultator de Ivan...paai...n-ai o bota mai mare ?
BF..."ca marca de scrisoare"...offf, ce frumooos!...La capitolul "stat acasa al copilului"....sunt perfect de acord cu tine...musai sa se simta iubit si ocrotit....clar ca depinde de copil, insa Diana nu s-a adaptat la cresa, am retras-o dupa nici o luna....si nu cred ca Iris e mai adaptabila ca ea. Diana a mers la gradi din aia, cu prog. pana la 12, de la 4 ani, si s-a simtit tare bine acolo...si cred ca asa o sa fac si cu Iris... ...fitzoasele mamii...

Tomaca ...ne rugam pentru tine....sa fie totul bine, sa revii sanatoasa acasa la Tudor!

Ieri dupa-amiaza a venit bona, sa vizioneze plodaria in mediul ei...e ok, am ramas intelesi asupra pretului si conditiilor. Acum mai ramane sa o accepte si iris... Adica...de acceptat...a acceptat-o surprinzator de repede, n-a urlat-o deloc-deloc, a inceput sa se joace cu ea, sa-i arate bonei ce stie ea sa faca, doar ca la ora de masa, la 18, cand i-am dat sa pape, n-a vrut sa manance "neam"! Eu i-am dat sa pape, dar avand si .."spectatori"...si ea, oricum, nefiind in forma cu mancarea deloc, din cauza de ultima masea naravasha......Asta e...n-a dorit si pace. Vedem ce-o mai fi, de miercuri incolo, cand incepe bona full time.

O zi frumoasa si ne-bigudoasa, tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

neata buna,sarumana sorina de cafea
noi mai avem de tras ...mai face febra...caraie-maraie...vrea doar in brate...asta e...plus ca eu am 2 timbre

dece sorry de zi...cat despre "nesosirea" ambulantei in timp optim,nu stiu ce sa zic...smurd-ul face tot ce poate(cel putin in oradea),dar atatia nesimtiti am vazut in trafic!...ce nu inteleg ca niste minute fac diferenta intre viata si moarte!

ale1212 ...pupam dragoselul sa-i treaca buba!

simply...eu recunosc ca mi-am obisnuit prost "anturajul"inainte sa ma mut aici,dupa fiecare venire(o data la 2-3 luni) le duceam cate ceva...anul asta mergem acasa cu avionul...dar am 2 copii acum,asa ca tai cadourilevor fi comentarii,sunt convinsa...asta e...

bf

bea stii cum se spune...neamurile ti le da DD,prietenii ti-i alegi!


tomaca doamne-ajuta sa fie totul bine!

o zi minunata dragele mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

'neata putin si de la noi!

DC.......mi-e frica....mai astept cu testu...ce proasta pot fi, parca as fi o adolescenta de 15 ani care a patit-o, asa ma simt parca........oricum UM a fost pe 1 mai, ar fi chiar culmea sa se prins ceva la o saptamana si sa-mi si fie rau,dar nu se stie, s-au mai auzit cazuri...oricum, rau nu-mi mai este...astept daca mai vine acum menstruatia si daca nu....atunci chiar ca fac!!!

cadouri fara numar la toate neamurile...pas! am niste rude (matusa, verisoare...) care periodic au treaba in bucuresti si bineinteles ca trag la mine, si mai greu cu spatiul la noi, iar dupa ce a aparut asta mic si mai misto si am zis ca, bai, o sa se simta si ele, si n-o sa mai apeleze la mine.....vrabia malai viseaza.....dar credeti ca au venit cu un capat de ata la asta mic?! ciuciu!...nu ca stateam cu copilu gol sa-mi aduca ele ceva, dar ideea....in fine...ultima data nu am mai raspuns la telefon..

revin!

_
mama lui Stefan, pui scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Neata'

Sorina de cafea, ce dragutz a zis Diana despre casa ; sa mearga bine lucrurile cu bona
MP felicitari pentru coltisor
Ale12 sper ca e bine Dragos

Si noi ieri am cazut cu fata in noroi, avea saraca si in gura si in ochi, la inceput m-a distrat la cum arata, dar dupa ce am spalat-o am vazut ca s-a si julit pe fatza si mi-a fost asa o ciuda pe mine ca am ras cand ea mica suferea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

MP......offf, coltzii astia, ce ne mai chinuie copiiii...si iris face ca trenul, tocmai a refuzat masa de 10, so...i-am pus niste cereale in laptele din bibe....nu prea ii convine ei varianta asta, dar a baut.......nu stiam ce altceva sa fac, ca de ieri, de la masa de ora 14, cand a papat vreo 80g...n-a mai vrut nimic solid, numai lapte chior. La treaba cu doua timbre....subscriuuu
Ana......sa fie cum vreti voi!...Treaba cu rudele...bine le-ai facut, ca nu le-ai mai raspuns la telefon....poate pricep ceva, in felul asta.
Danasor.......off, imi pare rau de buba micai....... sa treaca repede, si sa uite necazul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Tomaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

nu ma intelegeti gresit, imi doresc un al doilea copil si daca e sa fie acum, va fi asteptat cu mare drag, doar ca nici nu m-as supara daca s-ar mai amana, macar cu jumatate de an, adica sa pot sa-mi termin si eu facultatea cat de cat, diploma la anu si la multi ani probabil, sa ne mai revenim financiar, si, in primul rand de fapt, sa mai creasca putin stefan.

MP, la cat mai multi coltisori!! si sa iasa usor!

danasor, si stefan a luat o gura de pamant acum cateva zile plus o minijulitura pe obraz, dar a trecut!

am uitat....a, alexutza, fa-le si tu pe etape, jeeez! nu-ti ridica nimeni statuie....secretul, pe care eu nu-l stapanesc, e sa faci cate putin in fiecare zi.....


ies caninii de sus.....fara prea multi nervi..sorina, fiti pe faza si voi!

_
mama lui Stefan, pui scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Neatza...

Ma bag si eu la o cafea, a doua chiar... Sorina multumim. Abia astept sa ne spui cum merge acomodarea cu bona. Succes oricum

Dece sarumana pt recomandari. De Belciu_gatele stiam, dar nu mi-a dat prin cap. La terasa aia am cununat primii fini in aer liber... super locatie.
Ana nu uita ca stam si noi cu sufletul la gura
MP hai cu coltii la Alex... sa treaca febra odata
Ale1212xa, Danasor pupam semnele de buna purtare sa treaca repede

Mire, Sorina, Lore, MP, Danasor sarumana pt commenturile si aprecierile pozelor

Io-s mai bine. Inca ma mai doare pielea... da trece. Lui David in schimb stau sa-i sparga vreo 3 colti odata la maseaua nr.4 => mofturi la mancare... stiti si voi cum e... cred ca o sa am ocazia sa vad un vulcan (Sorina iar m-am gandit la tine)

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput