Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(44)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

roxx pana la urma ies, ca am patit ca MIRELA cu motanii, chiraie asta de numa'
neap sa comandam husa de ploaie, d-aia ieftina

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

Sal.

La multi ani, puiuti voinici!

ANDUTA, bafta la vaccin!... Cu meseriile... cafenea literara am avut si noi in Pitesti... dar pt suflet, ca bani nu ies, lumea care iese des la cafea/suc/bere nu prea citeste carti sau nu stiu. Ideea e ca la un moment dat am inchis, ca nu ne mai permiteam...

SHINES, pupi si de la noi.

FLAGRANT, multam muuult de site. Stiam si eu de aparatul acesta, dar unii ziceau ca nu e bun ca, ca. Asa ca nu l-am luat. Am un megapurificator de aer de la zepter, merge saracu` la foc continuu. Dar acum iau si purificatorul ista, daca tu zici ca te ajuta. E greu, ca ma roaga sa-i fac ceva sa-i treaca, o epuizeaza atita tuse si atita nas infundat si curgator, plus pielea care-o maninca nonstop. E nervoasa si eu si mai nervoasa, n-am deloc rabdare cu ea, ca ma tot siciie si ciriie la cap toata ziua...

LORICH, ma vait si eu la voi... cind sunt alteori. Las` ca nu tine o vesnicie, mai-iunie sunt rele-rele, apoi iulie-august e mai bine... Prin septembrie incepe sa treaca usor. Cind ninge, ura!!!! Am scapat.

S-a facut bine Robertel?
Cu Ana... eu zic sa impaci si capra si varza (du-te in concediu, ca e pacat, va relaxati etc., etc. si incepe si dive... Daca ai o oala si-un castron (si-o masina de spalat rufe!!), merge! Ca legume cumperi din sat, s-ar putea sa gasesti chiar mai proaspete. In plus, fiind concediu, e si tati cu voi si sta cu Robert, astfel tu poti sa te ocupi pe indelete de Ana cu morcoviorii ei...

DOLORESS, daca nu se face lapte, maninca! Ia exemplu de la ROXX...

Pup,
G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

inapoi ca tuna!!

Gabi Robert e tusitor, dar nu ff tare, f productiv dar rar, dimineata cand acumuleaza secretii. Nu pare viral pare doar de la alergat si catarat, eu asa ma rog.

deci mi-am facut 100 de cruci... Ana e maraiiiita si m-am uitat atent la gurita, sus sunt toti 6 !!!! inflamati ca boabele de fasole!!!! Asta pana i-a dat lui Robert primul dinte (6 luni jum) are gura plina!!! Si eu nervii pe bigudiuri.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata

Razvan e in greva foamei iar nu mai vrea lapte
ultimul l a mancat aseara, masa solida i am bagat pe gat mai cu o jucarie, mai cu maimutarelile lui masa, offff
acum s au culcat, i am facut lp si iar a tras o gura si atat
3 bibi am aruncat de azi noapte de la 3 pana acum

poate o manca mai tarziu un pic, il las sa doarma un pic si il var sub nas iar ca aseara

Robi rade tot, si la lingurita si la bibi, ce o fi, lp, ceai apa, el bea tot daca s ar putea

o fi de la vremea asta nush, plus ca vad ca i cam curge un ochisor, l o fi tras curentul sau o fi ca doarme mai mult pe partea dreapta????
l am sters dimineata cu ser fiziologic ca avea si o zeama galbuie
sper sa nu faca conjunctivita
offff

pupi fetelor si lma sarbatoritilor

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Gabiv, da, pai pentru suflet ma gandeam si eu sa fac, ca pentru bani merge sa deschizi cluburi de noapte, se pare ca acolo nu e criza... Dar e drept, degeaba faci pentru suflet, daca vii de acasa cu bani, la un moment dat iti pierzi entuziasmul!

Andutza- de pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

MIRELA, sa nu fortezi baiatul cu masa... poate are indigestie... e inca mic si acum, cu masa solida, burtica se adapteaza...

OAU,LORICH!!!!!! 6 (sase?!!). Bravo! Pai... e prea cuminte...

G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

Asa-i Andutza... I se ia si sufletului pina la urma.
G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Stiti Scrisoarea pentru liceeni?. E o chestie care mi-a placut mult cand am descoperit-o prima oara si care este inca actuala si interesanta, poate chiar pentru copiii nostri...(bine, eu is si fan Tudor Chirila, tre sa recunosc...)

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

LORI...saracutza Ana, cred si eu ca e maraita...o sa te rontaie de tzitzi in curand...ca tot ziceai tu zilele trecute ca e bine acu, cat sunt numai gingiutze

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxx26

Stiti Scrisoarea pentru liceeni?. E o chestie care mi-a placut mult cand am descoperit-o prima oara si care este inca actuala si interesanta, poate chiar pentru copiii nostri...(bine, eu is si fan Tudor Chirila, tre sa recunosc...)

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina




Super! N-o stiam, dar merita sa o stie si copiii nostri.

Andutza- de pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput