Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (137)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Neata

Intrasem sa ma plang de ce dimineata ingrozitoare am avut, cu urlete pe toate tonalitatile si maraieli si mofturi, dar am citit ce frumos au scris Rodi si Cristeo asa ca m-am razgandit

macar mi=am pastrat calmul dimineata asta, desi tare greu a fost. cred ca ii mai iese si lui ceva dintisor, altfel nu imi explic nervozitatea lui. afara nu l-am putut scoate ca era ceata. nici de papat nu prea a papat, si a avut soldatei de paine cu iaurt, ce ii place lui tare mult.

revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

am crezut ca s-a trezit, dar de fapt doar s-a mutat in partea cealalta a patului

CRISULE o sa vezi ca Vladut o sa faca si el in curand nazdravanii, dar el a fost focusat pe alte lucruri, sa aibe dintisori, sa faca pa,, bravo! de acum urmeaza si miscarea!

BAMBI ma bucur ca sunteti bine

PALOMINA sa va distrati in CUba te asteptam cu mare drag acasa!

Pufescu, Alice ce frumoasa intalnire ati avut

BUmbleeblee sa aveti vreme buna la gradina

eu trebuie sa invat astazi, pe 9 iunie am examen dar dupa saptamana asta cu culcat dupa 1-2 noaptea m-a ajuns oboseala si maraielile din meniu nu ma ajuta

azi trebuie sa ma hotarasc sa dau si eu comanda de scaun de masina, cred ca iau Britax Eclipse pana la urma. ma duc sa scanez putin site-urile pana se trezeste puiul de zmeu, apoi fructe, cu mama la plimbare si eu cu cartea in brate tati e la nunta de zi in Ardeal

o zi minunata sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

buna dimineata, delfinariu

dupa o noapte cum tocmai am avut, mi-ar prinde bine sa citesc si eu ce-am scris aseara crissteo si eu . tu fete, asta nu inseamna ca nu ne putem plange, pentru asta fugim zilnic pe forum, sa ne plangem, sa ne laudam, sa ne informam, sa ne incarcam bateriile, ca avem aici mereu un umar sa sprijine si o mana intinsa sa ajute. EDIT: si mamicile dragi care se bucura cand eu ma bucur si cand eu sunt trista stiu sa ma sustina. si de-aia va iubesc asa de mult

acuma sa va spun cum am avut noi noaptea: la 2 m-am dus in dormitor, dar nu sa dorm, ci s-o iau pe Isa care s-a trezit plangand in hohote . si asa am tinut-o pana la 6.30, cu cantat, leganat, atipit (ea, ca la mine in 5 minute nici nu-mi venea somnul). la 7 a adormit in brate la mine in patul mare, nici nu respiram sa nu se trezeasca, asa ca mi-a amortit gatul rau de tot. dar asta e, am adormit si eu pana la 10, cand ne-a dat desteptarea muzica din camera Mariei . asa ca sper sa pot dormi si eu o ora la amiaza, daca nu deseara ma culc si eu mai devreme, ca vad ca seara si dimineata as prinde si eu minim 5 ore de somn, suficient pentru mine.

un we placut va doresc!!

dau eu si si capuccino, in portie dubla!

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata!!
Am facut primul drum cu scaunul de masina. E mai bine decat in scoica, dar tot am avut parte de maraieli. E mai bine, pt ca ma vede, scaunul nostru este cu fata la directia de mers. Dar tot se plictiseste, ca-si arunca toate jucariile pe jos si apoi se miauna ca le vrea inapoi, dar eu conduc si nu am cum sa i le dau...
Cristina, nu mai plange asa de mult. Incep sa ma intreb daca tu nu suferi de o depresie prelungita...Poate ar tb sa mergi la un psiholog. Nu e bine , in primul rand pt tine si in al 2lea rand nici lui Vlad nu-i face bine. Vreau sa spun ca si eu ma mai enervez, imi vine sa-l arunc pe geam pe Raul...dar totusi nu imi vine sa plang asa de repede, de aceea ma gandesc ca nu e tocmai ok ce se intampla cu tine si starea ta influenteaza si copilul f mult. Sfatul meu e sa mergi sa stai de vb cu un psiholog. Si eu in locul tau m-as duce si la un kinetorepeut cu Vlad ( eu personal nu cred ca copilul are vreo pb), dar asa mai scapi de un gand si iti mai raman celelalte 199). Sa nu te superi, dar uneori am impresia ca in fiecare zi tu tragi cate o tura de plans si nu e bine deloc.
Palomina, sa aveti concediu placut. Am auzit ca e tare frumos in Cuba. Te invidiez , sa stii!!!!
Racusor, spor la invatat!!
Mirela, ce baieti frumosi ai!!! Sa creasca mari!!!Vlad te ajuta?
La multi ani Riana!!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

PAULA tu ce scaun ai luat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Racusor, eu nu prea stiu ce scaun am luat. Oana stie.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Racusor, am cautat in mail-urile trimise de Oana si am gasit asta e scaunul.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

paula vladut o sa vina cand ia vacanta
acum e la mama

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne45 spune:

Buna dimineata

LA MULTE LUNITE SARBATORITILOR ZILEI

Dupa n nopti chinuite ne-am trezit si noi cu voie bune si chef de viata...
Giuliano m-a speriat , s-a trezit urland ca din gura de sarpe pe la 6 dimineata .M-a speriat si pe mine si pe Luca -am sarit ca arsa, ma gandeam ca poate l-am lovit , ceva...cred ca era doar un vis urat ca a adormit imediat .
Ne-am trezit pe la 8:50 , este linistit mi-a mancat banana , i-am pregatit si pranzul:
-astazi avem in menu dovlecel +morcov +platesa
Palomina -iti urez concediu placut si odihna prelungita ,caci ai nevoi-cat as vrea si eu sa-mi iau un concediu...din pacate Luca lucreaza asa ca am hotarat de comun acord sa mergem poate anul viitor in Belgia la sora-mea , profitam ca se marita si impuscam doi iepuri deodata.

Va uram o zi frumoasa!!

mami fericita de Giuliano (07.07.2010)



http://picasaweb.google.com/102421590206055963392

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Buna ziua fete dragi,

Am intrat numai sa va salut. Noi ne pregtim s-o taiem la shopping ca azi e mai innorat. Am pus un filmulet pe FB sa vedeti ce-i place delfinasei balaceala :))).

Va pup

Mergi la inceput