Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (137)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Mirelus, am vazut papaciosii!! Vai ce i-as fi papat si eu!!

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Mirelus, am vazut papaciosii!! Vai ce i-as fi papat si eu!!

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11


sarumana

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Michelle, tu cu ce-i dai LP Biancai? Daca bibe nu primeste..

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

salutari mamici

Iar sunt de servici in week-end (iar muceste al meu barbat) Eh! Am culcat una bucata bebe, as manca o ciorbita de gaina dreasa cu ou, dar nu am gaina ... Deci fac mai pe seara o ciorbita de legume dreasa cu ou. Acum am o mare lene.

mirela, de motani mari ai! Sunt adorabili.

Sunt fericita, ca am descoperit un singur borcanel care ii place si mandrei mele, e bine si asa.




Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Avem si noi cerceeeei

Adriana, ce borcanel ii place mandrei tale?

Saddie - e mortala Medeea, cum se balaceste ea.. Si costumul de baie e super.

Bumblebee - am o cana cu cioc de la Nuby si azi tocmai am achizitionat cana cu cioc moale de la Avent (la cioc are 3 gaurele, o testez diseara cu LP). Din cea www.soffiplanet.ro/nuby-cana-cu-picurator-anticurgere-si-manere-cu-cioc-din-silicon-240-ml-6m.html" target="_blank">Nuby bea pana acum dar se tot ineaca cu ea si nu avea rabdare, la noi 100 ml ii bea in juma de ora - o ora (asta seara ca noaptea nu am testat-o inca, dar trebuie sa fac si pasul asta). Am mai incercat si cana cu pai (primii pasi), din ea bea apa, insa nu as putea-o obisnui doar cu pai ca nu ma vad dandu-i LP in fund noaptea ca ii sare somnul.


Mai sunt si altfel de canite cu cioc? Cum arata alte ciocuri?


crissy - multumim pt sfaturi si idei, sunt oricand binevenite

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

sunt necajita. nu de ale mele, ci asa in genere.

am fost dim. prin oras ca-s zilele clujului..
erau intr-un parculet lupte cu gladiatori.

un tata..ii zice copilului sau- un baiat de vreo..9-10 ani sa zic, care statea deoparte, pe o banca cu maica-sa-cred.
- haide, incoace (sa se uite la lupte). copilu nu a vrut.

eii..unde a inceput asta sa urle..Mergem acasa!..Hai acasa, luate-ar dracu sa te ia!..s-a abtinut sa nu-i arda vreo doua..copilu speriat, mai mult tremurand,(fara sa zica nimic, nici sa planga, nici sa riposetze cumva), tinanadu-se asa, un pic mai departe de el, s-a pus pe bicicleta si au plecat, cu tasu care tot bombanea si il impingea..
Doamne, cum ii suporti, pe oamenii astia???
mi s-a facut rau si nu imi pot explica cum de exista asemenea oameni.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

Buna ziua dragi mamici!
Nu am mai intrat de mult pe aici!
am plecat acum 2 sapt la c-lung, isi luasese sotul concediu si am zis sa-l petrecem acasa! Bunica mea(mama lui mama) era internata la spitalul militar si am decis ca duminica sa trec pe la ea sa o vad! Zis si facut! Era bine, se simtea mai bine, am stat cu ea si apoi am decis sa plec ca tudor era agitat acasa cu tati. Am pupat-o si am tras usa dupa mine uitandu-ma la ea cum statea pe marginea patului. Luni am mers de dimineata pe la serviciu cu copilul sa-l vada colegii si apoi vroiam sa trec din nou pe la ea s-o vad, dar intre timp m-am razgandit. Am venit acasa, am facut bagajele si am plecat!
Pe autostrada ma suna mama sa-mi zica ca mamaia a intrat in coma in urma unui infart! Am crezut ca mor mai ales ca renuntasem sa trec s-o mai vad la spital. Ne-am continuam drumul, care mi s-a parut destul de lung si presarat cu muulte lacrimi, suferinta si regrete! O data ajunsi acasa mama imi zicea ca ea este tot in coma de gradul II. Au venit zilele de marti, miercuri si joi in care aflam ca ea stia vocile si ca misca si gesticula la fiecare sunet. Mama imi zicea ca atunci cand auzea de mine si de fratele meu plangea si pulsul ii crestea. Medicul zicea ca totul e mecanic, dar ea refuza sa creada!
Am decis ca vineri de dimineata sa vin la bucuresti! Ma gandeam ca poate vocea mea o va scoate din coma insa am ajuns prea tarziu! Joi noaptea a avut o criza la plamani, se inecase cu secretii, era grav, medicul a zis ca nu mai apuca sambata dimineata! Am ajuns la ea, era ca o leguma, se umflase si era conectata la aparate. I se perforase trahea si oxigenul ii ajungea in subcutanat, pana seara la 19 o pierdusem. Am plans atat de mult, a fost ca o mama pentru mine, ma crescuse de la 7 luni. Duminica am inmormantat-o!
Miercuri a murit si tataia (tata lui tata), suferea tare mult, cazuse si nu mai putea merge, l-am imnormantat si pe el vineri.
Acum suntem la bucuresti, dar inca ma mai gandesc la ea, mi-e tare dor de ea!
Copilul e bine, s-a ales cu o alergie, cica de la verdeata (iarba), am facut tratament, acum e bine, dar bubitele inca nu i-au disparut!
Avem tot un dintoc, asteptam sa mai iasa!
Uff cat am scris, m-am intins!
Va pup dragi mamici si va doresc muuulta sanatate atat voua cat si intregii familii!!!!!


Corina, fericita mamica de Tudor Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

eu am o problema cu andrei, doarme in fiecare zi de la 3 la 5 jumate, dar are 3 treziri in intervalul asta, se lasa si cu plansete....dar nu e asta problema, ci ca atunci cand se trezeste plange, e marait, ca si cum nu s-ar fi odihnit. abia reusesc sa ii dau ceva sa pape si sa ma inteleg cu el.

acum cat e mama la noi il trimit afara sa se linisteasca de la 6 la 7, dar eu nu pot sa il scot in timpul saptamanii, ca trebuie sa ii fac papa

nu stiu de ce se trezeste asa morocanos si ce sa fac, ca efectiv nu te poti intelege cu el, doar plange

dimineata doarme in jur de o ora , o ora jumate de la 9.45, dar fara nici o trezire si se trezeste odihnit si vesel! oare o fi de la caldura??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

buna dimineata, delfinariu

dupa o noapte cum tocmai am avut, mi-ar prinde bine sa citesc si eu ce-am scris aseara crissteo si eu . tu fete, asta nu inseamna ca nu ne putem plange, pentru asta fugim zilnic pe forum, sa ne plangem, sa ne laudam, sa ne informam, sa ne incarcam bateriile, ca avem aici mereu un umar sa sprijine si o mana intinsa sa ajute. EDIT: si mamicile dragi care se bucura cand eu ma bucur si cand eu sunt trista stiu sa ma sustina. si de-aia va iubesc asa de mult

acuma sa va spun cum am avut noi noaptea: la 2 m-am dus in dormitor, dar nu sa dorm, ci s-o iau pe Isa care s-a trezit plangand in hohote . si asa am tinut-o pana la 6.30, cu cantat, leganat, atipit (ea, ca la mine in 5 minute nici nu-mi venea somnul). la 7 a adormit in brate la mine in patul mare, nici nu respiram sa nu se trezeasca, asa ca mi-a amortit gatul rau de tot. dar asta e, am adormit si eu pana la 10, cand ne-a dat desteptarea muzica din camera Mariei . asa ca sper sa pot dormi si eu o ora la amiaza, daca nu deseara ma culc si eu mai devreme, ca vad ca seara si dimineata as prinde si eu minim 5 ore de somn, suficient pentru mine.

un we placut va doresc!!

dau eu si si capuccino, in portie dubla!

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)



Hello fetele!!

Asa am avut si azinoapte!!Am incercat cu apa, mangaieri, panadol..nimic nu vroia.Abia la 4 l-am pus cu mine in pat si s-a culcat.l-am bagat in patutul lui si la 5 jumate cine credeti ca maraia la margine de pat?!la 6jumate l-am adormit pe picioare leganat si la 7jumate s-a trezit definitv...Mare ajutor ca citesc incurajari de la voi!!

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

coteasca condoleante, imi pare tare rau de pierderea suferita putere mami, ca ai un baietel extraordinar care iti lumineaza viata zi de zi

Mergi la inceput