Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (137)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

In rest, A. toata ziua sta in picioare agatat de un fotoliu Si ma maraie pe mine. Nici el nu vorbeste cine stie ce , zice papa, dada, tata dar fara sa stie ce Si cum. Cateodata face niste vocalize, ii zicem Pavarotti a inceput sa fie mai cuminte la plimbare si e innebunit dula caini si pisici..

Diana, azi ma gandeam la voi doua... Pe tine nu te stiu din poze, pe Eva un picutz insa... Stiu ca ziceai ca are parul scurt scurt... Am vazut o fetita care-i semana azi in parc. Erati voi in Carol, pe la 11 dim?

Eu sunt asa adormita dimineata.... Ce sa mai socializez cu mamici la ora aia?!

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Ha ha, Michelle, pai daca nici Cris nu respecta rutina somnului lui Vladutz....mi se pare cea mai ordonata mamica de aici...eu recunosc ca ma mai abat de la rutina dar asa sunt eu, ametita.

Dar Cris, trebuie sa ai rabdare, asa sunt unii copii, nu dorm oricum, se trezesc la cel mai mic zgomot, asta e felul lor. Eu de ex, daca sunt singura cu el nu ma pot duce nici lla toaleta, chiar daca doarme acuma se ridica in fund asa dormind Si merge de-a busilea, mi-e frica sa nu cada din pat!

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Fetelor, imi iau si eu la revedere de la voi acum ca Maine,poimaine sigur nu mai apuc sa intru..

Va pupam dulce pe toate si delfinasii aferenti, va dorim o vara frumoasa, mai ales ca e una speciala - delfinasii vor fi la prima lor aniversare adevarata vreau sa-i felicit de acum pe Andrei si Isa- sa fiti sanatosi Si frumosi, delfinasi sefi!!!!! de asemenea, pupam pe toti ceilalti delfinasi care isi vor serba primul anisor!

Noi ne intoarcem pe 7 iulie cu forte noi Si un bronz pe masura!



la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

rodika nu ratez nimic din ce se scre la voi
am destule de invatat
motaneii sunt bine merci
5 ore am haladuit cu ei pe afara
la 10 m ajuns acasa cu ei
baie, laptic si nani

si ca sa ma laud cu ei ia uitati ce motani mancaciosi are mama

si bem si apa cu canita cu cioc de la avent, le place la nebunie
ciocul ala e moale si dupa ce beau apa il molfaie, se tin cu manutele de manere sau de mana mea ca sa le mai las canita la gurita sa aibe ce molfai
o sa mai cumpar una ca sa nu se astepte unul pe altul, ca de inceput am luat numai una ca sa vad ce succes am cu ea
pupici

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bambi_bv spune:

Buna seara,
m-am relaxat: i-am cumparat lui Matei Milumil 3 si i-am facut 200 ml.
L-a baut fara nici un fel de problema.Cand a terminat se vedea pe el ca e fericit si satul.A adormit in aproximativ 10 min la el in patut, cam 3 min la final l-am leganat eu acolo putin.
Acum realizez ca el in ultimele doua saptamani se culca saracu' nemancat, d-aia adormea greu si doar leganat pe picioarele mele.Eu am crezut ca sunt dintisorii, ca sunt figuri, da' el saracu' nu era satul.
O sa ii dau cateva zile sa pape dimineata LM si apoi doar o data la doua zile si apoi gata!
Am asa o stare ciudata acum...sunt trista pe deoparte ca se termina etapa alaptarii si vesela pe de alta parte, pentru ca ma pot apuca si eu de cura de slabire cum trebuie, pot sa mai ies si eu seara in oras, pot sa fumez si o tigara - doua ... asta cand nu o sa il mai alaptez deloc.
Noapte Buna si Weekend Placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

palomina, drum bun iti dorim si o experienta placuta in Cuba, sa veniti sanatosi si bronzati! multumim pentru gandurile bune

mirelus, ce mancaciosi ai tu acolo! si nu le stau manutele, piciorusele si falcutele nici o secunda . mie mi se pare ca seamana asa de tare, unul parca e putin mai rotund la fata, dar in rest...

bambi, deci ati rezolvat problema cu lp! eu si-acum ma gandesc ca mi-ar fi placut sa mai alaptez nu asa ca sa se sature, ci macar de alint (al meu, al ei...), dar ma bucur din suflet ca am ajuns pana unde am ajuns!

cristina, as putea sa stau sa-ti scriu toata noaptea, dar stiu ca dimineata cand o sa ne citesti pe indelete, la cafea, o sa vezi lucrurile mai bine. eu un lucru vreau sa-ti mai spun: daca Isa mea ar fi cea mai lenesa, cea ma urata, cea mai slaba si cea mai mofturoasa, m-as bucura ca e sanatoasa!! si sanatoasa daca n-ar fi, m-as bucura ca e copilul meu, parte din carnea si sufletul meu. pentru mine e cea mai frumoasa si cea mai cuminte, chiar daca imi scoate peri albi cateodata... dar cand imi zambeste si cand se uita la mine cu ochii ei senini si ma striga MAMA, nu cred ca vreau mai mult! as opri timpul in loc sa ma pot bucura asa de fetele mele, copile fiind. ca este vreme si sa mearga, si sa vorbeasca, si sa manance cu noi la masa. si toate vor trece mult mai repede decat credem; oricat de greu pare acum, totusi e frumos . noapte buna, mami


Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

da rodika, robert e rotund la fata
sunt in continua miscare, ca niste robotei pe baterii
si mi s asa de dragi

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:


in spiritul ultimelor zile din delfinariu si al maraielilor Isabelei, am incheiat si ziua de azi. sau am inceput we, cum sa spun... au fost nasii la noi, s-au minunat de ea cat de mare e, cum umbla dupa mine prin casa (n-a mai vrut sa stea cuminte la ei in brate, ii trebuia sa ma caute prin bucatarie, apoi a mers la fete in camera Mariei ). azi a mai facut o chestie. cand terminam de mancat, inainte dadea din cap ca NU, dar mai nou nu mai insemna nimic NU asta, ca daca insistam, continua sa manance. ei, acum cand terminam din bol, ridicam mainile in sus incet, le lasam in jos si zicem GATAAA (adica eu zic ), apoi BRAVOO si aplaudam . a facut asta si in fata nasilor cand am zis GATAAA

pe la 22.30 am pus-o la culcare, cu sticla de 210 ml lapte si o portie de nurofen. s-a agitat o vreme, am pus-o in patul mare, i-am cantat, era uda toata (doar in body-maieu) (n-are febra) si adormea, apoi maraia cu ochii inchisi... toata ziua a stat cu pumnii in gura, m-a muscat de obraz, de picior, se prinde si pe ea de mana, deci se pregateste ceva... nu stiu daca are vreo legatura si ca a avut un scaun mai apos... eu m-am pregatit deja sufleteste (ca fizic nu stiu cum sa ma pregatesc...) pentru o noapte agitata, asa ca pe tati l-am trimis la culcare mai devreme, macar o parte linistita de noapte sa apuce... btz, stiu ca tu zici ca impreuna l-ati facut pe Paul, impreuna trebuie sa va ocupati de el. dar eu ma gandesc intai ca sunt acasa toata ziua, nu e acelasi lucru ca ma trezesc la 8 sau la 6 sa merg la munca si sa intru in casa pentru 2 ore la amiaza si apoi la 8 seara, fara nici un chef. ba il mai iau si eu la plimbare seara, sau vizite sau cumparaturi de ultima ora... asa ca macar cand e de dormit sa doarma, daca poate.

ma duc sa vad ce fac fetele mari (a ramas si fata nasilor la noi pana maine seara), e prea liniste in camera lor , ar trebui sa doarma

noapte buna, delfinariu

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

intrebare intrebatoare: aveti careva farfurii/boluri cu ventuza? eu aici nu am vazut, dar trebuie neaparat sa-mi iau, ca azi mi-a dat peste mana de mi-a zburat pana in masina de spalat bolul . cu mancare cu tot

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Crispro, ce frumos ti-a scris Rodyka. Azi si eu vad lucrurile altfel, pai cum le poti vedea normal la ora asta, dar ce sa fac am baut un pic de pepsi mai pe seara si uite ce vioaie sunt! Si asa-mi place ca e liniste in casa si am si eu senzatia ca-mi mai apartin si eu mie!
Eu am alte probleme, ca teo mare al meu e mare, adica zilele trecute ne-a zis sa plecam de la tobogan ca el e mare si se descurca, sa gasim si noi ceva interesant de facut! El cu gurita lui asa ne-a spus! Ne-a picat fata, eram si eu si tacsu, nu stiam daca sa plang sau sa rad. Azi il pupam si se stergea pe obraz, nu ma mai lasa sa intru cu el in baie ca e mare si e rusine, deci cresteeee nu ca nu-mi place, dar nu mai sta la dragalit decat daca are chef, vorbeste de-l rog sa taca ca nu are limite, toooot timpul spune ceva, asa ca eu zic asa: Crispro draga, bucura-te din tot sufletul ca ai un copil, ca e sanatos si ca inca te vrea mereu mereu langa el. Dupa cum vezi asta nu dureaza prea mult timp. Ca Teo are numai 4 ani si cand era bebe si imi spuneau mame cu copii mai maricei ce repede trece timpul si sa ma bucur acu ca pe urma fuge de mine, ma gandeam ca asta e pe la 13-14 ani, ei bine nu, e muuult mai devreme. Noroc ca Albert sta la pupat, nu se sterge, nu vorbeste, nu fuge de mine, nu alearga non stop prin casa. Inca. Daca l-a vazut un medic bun si ti-a zis ca e ok, nu-ti ramane decat sa te bucuri si sa incerci sa te odihnesti un pic.Asta daca te lasa. Hai ca sunt zile usoare si zile grele, dar eu zic ca toate momentele cu ei sunt minunate si cand sunt cuminti si fac ce asteptam noi de la ei si cand iti vine sa-i inchizi undeva sau sa-i trimiti cateva zile la plimbare sa poti dormi, citi, gati si altele deastea de care nu avem noi timp acum. Dar uite cum trece timpul si vom avea atata timp si ne va parea rau ca nu ne mai urla bebe in cap si nu mai scuipa mancarea pe noi.Pupam Crispro.
Rodyka, eu am avut castronel cu ventuze, am fost foaret incantata cand l-am luat, asa de mult i-a placut si lui Teo ca eu il fixam si el isi baga cu maxima satisfactie mainile in el, era foarte distractiv, dupa ce a intins mancarea peste tot de vreo 2 ori nu l-am mai folosit. Decat cand a mai crescut si manca singur. Atunci a fost util.Gata, chiar merg la somn.Noapte buna.

Mergi la inceput