Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(43)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Ce fac fetele ?
E sotul liber 3 zile si stau mai mult cu baietii mei dragi. mi-e drag de ei cand ii vad amandoi...
Vazut poze noi ... numai frumuseti...gabiv ai doua fete pur si simplu superbe !!! domnisoara Ioana e minunataaaaaaa. zumzu se stie deja ca Darius e superb ! fluturas ce mare si frumoasa s-a facut Clara ! andri ce ochi frumosi are bebelina ta !
Maria felicitari ! Casa de piatra !
mirela am vazut baietii tai...ce frumosi, i-am si auzit...ce haiosi !!! felicitari, ai 2 baieti super

am vazut ca ati discutat despre cariera...ohooo...e mult de vorbit pe tema asta...in Romanica noastra draga e greu sa le impaci pe amandoua. O sa va spun povestea mea alta data...ma bag la somn ca e tarziu.
Maine ma duc pe la mama, vine si sormea cu baietii ei...abia astept


Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

'Neata!
Missmj, multam!
Am vazut si eu copii frumosi, frumosi!

MAGNETISM, o, ferma ecologica! Acum spune cinstit: cu ce dati impotrica paduchilor, a coropisnitelor si a diverselor boli?!! Ca fara NU SE FAC, stiu sigur, din experienta mea si a citorva din jur. La mine, cel putin, varza e mincata de omide, morcovii de coropisnita, dovlecelul de un paianjen si tot asa. Chiar cautam pe net remedii de pe vremuri... Dar se pare ca lumea asta moderna le-a uitat.

G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza fetele.
Iar am parte de treziri matinale. Nu ar dormi si copilul meu pana pe la 8. Cum da de lumina cum face ochii mari.
Astazi iar se varuieste la noi acasa, sa vedem pe unde ne mutaam resedinta..
Va pupacesc, sa aveti un weekend cat mai placut.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Roxx e de la maya parca, ia sa gugalesc
http://mayas-esprit.blogspot.com/2011/04/tiramisu-cu-cocos-si-capsuni.html

maya e de-a mea..nimic cu ouu crud nu are ce cauta la mine in farfurie.

si

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata

de 1 iunie nush
niste jucarii eventual

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dangabriela spune:

Buna dimineata!
Fetelor, ce va invidiez cand aud ca bebeii vostri dorm aproape toata noaptea fara sa se mai trezeasca!
Noi suntem tare departe de asa ceva! Azi noapte s-a trezit din juma in juma de ora, se tot foia, l-am dezvelit crezand ca ii e cald, nimic, isi baga mainile in gura i-am dat bibe cu lapte, nimic, isi ridica picioarele, isi intorcea capul de pe o parte pe alta,,,,,Asa a tinut-o toata noaptea. Am reusit sa-l adorm de cateva ori la san cu titi in gura dar dupa max juma de ora iar se trezea. Acum doarme ca de e obosit, dar eu am treaba si imi pica ochii in gura!
Ma gandesc poate sa fie semn ca-i dau dintisori?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Si Ana s-a foit azi noapte, chiar dadea in plans, lucru pe care nu l-a facut decat o singura data in viata ei (sa planga noaptea)...apoi un, doi, trei partz...cam banueisc ca nu a fost de acord cu sarmalele cu varza.

stau imbracata de o ora, o astept sa se trezeasca s aiesim..si ea...somnic pufos

app de exprezia asta Tunde ce haioasa ai fost cu imbatatul...si eu am luat o gura de bere de aia becks cu lamaie si am simtit ca m-am facut manga.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Hello! Tot adormita ... Piciu asta e din ce in ce mai plagacios. Trage niste ragnete inainte de a adormi de ma dispera. Imi vine sa nu il mai culc, dar e cheaun de somn. Asta se intampla numai ziua, noaptea adoarme repede (slava Domnului). De ce oare face asa?

Mayane - nu am vazut filmuletul. Unde e, tot acolo? Am parcurs de 3 ori pozele tale si nu l-am gasit. Referitor la modele, primul imi place mai mult.

Gabir - mai pune te rog o data link-ul cu jocurile pt bebei. Il salvasem dar a disparut.

Tunde - bine ca esti bine. Te asteptam cu drag cu noua problema.

De 1 iunie o sa ii mai iai niste Lamaze. Sunt asa de incantata de leutul Logan incat trebuie sa ii mai aduc niste prieteni. Vreau sa ii iau licuriciul si enotul cel micut.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Azi o sa iesim la iarba verde. Ne-a invitat o prietena la un gratar de ziua ei. Sper sa nu ne ploua. Pana una alta il asteptam pe tati sa vina de la servici.

Gabir - ref la recomandare de loc de w-e, noi mai mergem la Pusnicu. Mancam mici la terasa si apoi ne plimbam pe malul lacului. Nu e nemaipomenit, dar merge ...

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Mada, uite linkul http://www.babycenter.com.au/baby/development/letsplay
Sa stii ca si al meu e foarte agitat seara, in special dupa baita, cand vreau sa-l dau cu crema pe tot corpul, de multe ori nu mai apuc, ca daca-l las pe spate incepe sa urle. Nu stiu care-i faza.

Ai mei dorm amandoi. Pana la 10 am dormit eu cu piticutu', acum s-a culcat taica'su cu el. Eu.. ar trebui sa mai fac ceva curatenie si nu mai avem de mancare... dar n-am chef deloc sa gatesc. Si nici sa fac curatenie . Asa ca mai pierd vremea pe ici.

Poate mai tarziu iesim in parc.

Gabriela
Mami fericita de Tudor (21.01.2011)

Mergi la inceput