Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(43)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Vroiam sa va intreb, de la cate luni sunt recomandate canitele alea cu cioc? ca as vrea sa-i mai dau si eu ceva ceai sau apa din cand in cand, dar el nu vrea bibe, iar cu lingurita nu prea am rabdare.

Gabriela
Mami fericita de Tudor (21.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Mayane ce e aia??? Of, ochii mei!!! As alege modelul 1

Gabi o sa incerc cana cu cioc la diversif, adica de la 6 luni. Vedem cum merje.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Mayane, mie imi place al doilea, dar pe albastru .

Roxx, deci nici tu nu-i dai chiar toate balariile pe care le recomanda doctorita asta?! ca ma gandeam ca sunt eu inconstienta, dar nici sa bag in copilul meu asa cu nemiluita de toate. In plus cica vrea sa-i faca o homeograma, adika o sa-l intepe in deget sa-i ia sange sa vada daca-i anemic... eu nu as prea fi deacord. Ma mai gandesc pana data viitoare.

Gabriela
Mami fericita de Tudor (21.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Roxx..nu i-au dat dintisorii nici acum,se vad foarte bine prin gingie, e inflamata zona,inca il doare..dar nimic deocamdata. asteptam.

Am vazut multe casute cu 60-70 mii euro,poate chiar mai putin. e adevarat ca in zone destul de ''uitate'', gen Domnesti,Bragadiru,Pantelimon..si altele.
dar toate sunt constructii noi..casute simple sau gen duplex.
ma atrage ca sunt mai la ''sat'' tocmai pentru linistea pe care o caut.
iti dau link-uri de la ce am vazut eu pana acum daca vrei.

acusi plecam dupa tati.
revenim



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Mayane, si eu mi-am regasit revistele Burda in care sunt niste tipare super pentru bebei. Mi le-am pus de-o parte, ca poate ma apuca iar cheful. In facultate am avut perioada mea de glorie, ca sa zic asa, cu croitoria. Mi-am facut fuste, pantaloni, am incercat chiar si un sacou. Treptat, insa, n-am mai avut timp....Of

Simo, am fost si eu ieri prin Moghioros si cred ca te-am vazut. Imi place ca e umbra, dar nu mi-a placut ca sunt multe coji de seminte, hartii. Azi am fost in Gradina Botanica. Flori, copilasi, ratuste. Frumos. Dar n-am stat decat vreo 4 ore, ca azi-noapte bebelul meu s-a tot foit si marait, habar n-am de ce: prea cald, prea rece??

Cu cariera...dupa facultate am lucrat vreo sapte ani in misterul apararii ca functionar public. Mi-a lasat un gust amar - desi muceam cot-la-cot cu colegii ofiteri aveam un salariu departe de a fi decent. Singurul avantaj era ca la ora 16.30 eram acasa si puteam face si eu mancare, curatenie zilnic. Si-mi aduc aminte cu tristete de o faza in care trebuia sa se dea un salariu de merit...nu tu criterii, nu tu competente...s-a tras la sorti.
Am avut noroc cu un sot care m-a batut la cap ca dupa acesti sapte ani sa imi gasesc un alt job si sa revin la profesia mea de baza, adica economist. La noul job (intr-o multinationala) iar am avut noroc de un manager super, de aceeasi varsta cu mine care mi-a acordat incredere. Apoi am tot mers pe o panta ascendenta. Insa astea au insemnat timp si stres, mult stres, ca asa-i firea mea...daca nu imi ies perfecte si la timp nu sunt linistita. In primele luni de sarcina chiar am trecut pe un post nou, interesant, insa sincer nu-l regret - bebe al meu merita orice, asa ca voi sta 2 ani acasa sa vad cum creste.


Mai, bebe al meu a facut azi kk de vreo 3 ori, ultimul cam f. moale. O fi de la pireul de morcovi? Ca i-am dat alaltaieri doua lingurite, iar ieri vreo 5. Desi stiu ca morcovul e recomandat in caz de diaree si ca ar constipa si nu invers. Sau o fi racit iar???

Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

Doamne ajuta am reusit sa termin si eu de recuperat.
Noi am fost plecati de vinerea trecuta pana marti la munte fara internet, fara semnal la telefon, fara galagie, nu-mi mai venea sa ma intorc. Ne-am si cununat (trimit poze pe 2ianfeb2011) :)
Doloress si eu mai bagam cate jumatate de bere dupa ce alaptam (ca mergea cu gratar, mmm) si ma simteam cu musca pe caciula, da' m-ai mai linistit tu.
Shines da' casa asta unde stati acum nu e a voastra? Ca daca e nu cred ca mai merge prin Prima casa. Zic si eu. Eu stau chiar langa blocul la care se munceste de zor, si ma alin cu gandul ca mai au anul asta si ma linistesc, altfel e liniste. Decat in oras cu tramvaie, autobuze, masini, claxoane si alte minuni ... aici e inca liniste.
Fuseram si noi prin Moghioros sapt asta, ba odata ne-a prins si ploaia. Insa marea mea problema e ca Ana nu doarme decat acasa in liniste, afara nu inchide ochii, si oboseste si incepe sa planga. Iar dimineata doarme pana spre 10 si pana ma mai invart eru de doua ori prin casa deja e cald. Noi iesim doar dupa amiaza.
De cariera nu mai zic, eu am renunta la (cum se zice) cariera (foarte bine platit, 16 oamnei in echipa, foarte apreciata) pentru ca Alex nu mai dormea noaptea pe la 3 ani ca sa vorbeasca cu mine.
Am uitat ce mai vroiam sa spun.
Va pup.

Maria
Alex (6 mai 2004), Mihai (13 august 2009 - 30 august 2009 Ne lipsesti, pui drag ) si Ana (10 februarie 2011)
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

MAYANE, si eu votez pt nr 1!

GABRIELA, pai de unde i-a venit ideea cu anemia??

SIMOOOO, daaaa vreau, vreau!

MARIA, ce trist e ce zici tu acolo...bietul copil! Cred ca ai luat o decizie inteleapta!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina
Botezul Catalinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Roxx, cica e palid si i-ar trosni incheieturile...

Gabriela
Mami fericita de Tudor (21.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Buna,

Mayane: nr 1 are un vot!

Maria felicitari pt cununie (am inteles bine, da?) . Imedit urmeaza si loutzy


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

Aaaa, mai dati-mi si mie parola de pe contul comun ca vaz ca browserul meu o uitat-o.
Multumesc

Maria
Alex (6 mai 2004), Mihai (13 august 2009 - 30 august 2009 Ne lipsesti, pui drag ) si Ana (10 februarie 2011)
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput