Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(43)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Mamutz subscriu la ce a zis Gabiv. La mine pompa nu a avut nici un folos, nici la inceput cand dadusem in furia laptelui. Sanii mei erau piatra si eu nu puteam scoate nici 10 ml.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

MAMUTZ, eu am o pompa manuala de la Avent. Si-a facut treaba bine, dar am folosit-o de maxim 5 ori, nu a fost nevoie mai mult. A fost utila in situatia in care am fugit si eu pe ici pe colo cu treaba si i-am lasat laptic in bibe pe care sa i-l dea tati sau bunica. Acum n-am mai folosit-o de mai mult de 2 luni, pentru ca:
- domnisoara e mai mare, nu mai suge asa des, am timp destul sa plec si sa ma intorc intre 2 alaptari;
- s-a facut cald si o pot lua cu mine peste tot, ceea ce nu era cazul in timpul iernii.
Nu iti pune de acum pb ca o sa cumperi din tara pompa cu 600 lei...Aia electrica e utila doar daca o vei folosi constant, daca bebe e incapatanat si nu suge la san, ceea ce nu ai cum sa stii de acum. Daca folosesti rar, cum a fost cazul meu, una manuala este de ajuns. Se poate si asa cum spuneau fetele, sa nu scoti nimic cu pompa, si atunci ambele iti vor fi inutile. Parerea mea e sa astepti sa vezi ce si cum. Pana la urma daca va fi nevoie de una electrica, nu se muta amazonul din loc.
Daca inca ai ramas la optiunea Medlife, vei vedea ca aia acolo au o super pompa electrica de la Medela, care iti va fi foarte utila in alea 2-3 zile si te vei lamuri si ce produc (sau nu) sanii tai prin stimulare cu pompa.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina
Botezul Catalinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

pe toate. Pai vreau sa alaptez, acuma sper sa se potriveasca socoteala de acasa cu aia din targ. Fac si cezariana si am inteles ca vine laptele mai greu. Mie nu mi s-au modificat sanii, port aceleasi sutiene de dinainte si nu ma strang deloc, in schimb am vazut ca a aparut colostru. Cred ca e de bine. Da ce o avea a pompa de e asa scumpa pe meleagurile noastre nu stiu.

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Roxx pai cred ca sa raman la varianta de cumparat la nevoie. Ca pana la urma nu e vreo diferenta enorma de pret. Apoi la cati bani se duc oricum aiurea ce mai cnteaza o pompa de 600 ron.
Frate si cata lista am. Bine ca am doar lista si nu m-am aruncat in cumparaturi. Am comandat dar mobila, care vine in iunie, am ales carucior Chicco trio scoop si o sa comand setul cu sterilizatorul de pe amazon. Restul probabil la nevoie. Acum setul ala are vre 6 biberoane si daca alaptez nu o sa am nevie de atatea, CRED, dar asta e.

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

mamutz ai d ewla mine 100 de
nu-mi vine sa cred ca esti deja in sapt.34.....waw!

mai ai putin ... o sa fie perfect ai sa vezi ....
chioar vb cu sotul meu despre tine ... ce repede... ce bine ! ce departe ai ajuns deja !

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Andri mai e putin dar trece asa de greu...
Ne-a aratat si nua fata la morf III, ca pana acum numai cu fundu ne-a tratat. Trebuie sa imi ia culturi din col saptamana viitoare si ma cam streseaza procedura. Bine ca m-a tot urcat pe masa aia groaznica sa imi v erifice colul, dar....brr

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

iubita... ce frumos ... toate o sa ramana o amintire... asa de repede .. ai sa vezi ... si mie mi se parea ca o sapt trece atat de greu... adunam zilele sa mai fac cate o saptamana ... si acum mi se pare ca a fost asa.. o zi... aproape ca uit cum simteam miscarile ei.. de asta imi e cel mai dor.. acum e doar al tau mandrul... atunci o sa-l imparti cu toata lumea... si saptamanile vor trece atat de repede... acum s-a nascut , acum te-a recunoscut prima data , auzi primul ras in hohote in somn , apoi treaz , apoi incepe sa gangureasca.. si acum uite.. m ai toate suntme in pragul diversificarii... cel putin pentru mine saptamanile pur si simplu ZBOARA ! ... abia asteptam sa incepem sa stam in fundulet ...

traiesti momente unice de care iti va fi asa de dor... il vei tine in brate si vei incerca sa retraiesti momentele astea de acum ....
multumesc ca-mi aduci aminte... eu peste 2 sapt. am nascut.....de asta spun ca cel putin pt mine ...esti atat de aproape...

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

pana la urma am ajuns la padure cu prietenii..am facut un gratar maaaare..am papat..Sonic a tras un pui de somn bunnn..si ne-a alungat ploaia..

dar a fost fain

Mamutz;Eu si acum folosesc pompa NUK sensitive,e manuala..-dar isi face treaba..am luat din Bazar DC..100 LEI..Nu merita sa dai averi pe ele

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004. Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

HELP !

de 1h mandrei ii curge un ochisor , e rosu ...si e infumdata RAU ! nu poate sa respire. I-am pus ser si in ochi si in nas , am tras si apa din nasuc cu mucisori cat am putut.... ce sa-i mai fac ! e ochiul rosu rosu si parca nitel umflat

e cazul de osciloccocinum ? si daca da , cat !!!!!

va rog remedii


Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Andri, noi n-am patit, dar zic eu ca nu are ce sa-i faca rau daca ii dai jumatate de tub de oscilo. Eu asa i-am dat cand mi-a zis dr. ca are rosu in gat. De vreo 3 ori i-am dat.

Gabriela
Mami fericita de Tudor (21.01.2011)

Mergi la inceput