Strugurasi de Sept -Oct 2011 (61)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Sotul meu nu ar sta cu mine in sala.Este ffffffff rusinos

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 25+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

La multi ani loredanar, sa fii sanatoasa, plina de impliniri in viata


multa sanatate si amicei tale care a nascut, si eu incurajezi ca sotii sa stea linga in in momentul dat, ca si asa medicii nu ne trateaza omeneste, daca sunt ei, eu cred ca ne va fi noua mai usor sa tercem peste.


P.S. neata la toata lumea

vorbiti de mare si eu vreau dar uite ca nu pot merge.....

Cea mai fericita mami 25 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Lore, la multi ani , si cat mai multi inainte sa te bucuri de ei impreuna cu familia ta.
Sa vii cu vesti bune, parca azi aveai eco
Elly, felicitari pentru pereche
Cu soarele, cate 20-30 de minute nu strica, mai ales dimineata pana la 10-11 si dupa 17. Doar pe cap sa va acoperiti, sa va hidratati bine. Cu soarele se absoarbe vitamina D, care e esentiala pentru asimilarea de calciu. Acum ma gandesc ca n-o sa stati cu orele in soare sa va parliti, si o expunere moderata creste moralul, va face sa va simtiti mai bine.


20+

Bijuteriile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

eu azi sunt pusa pe tastat......... am uitat ca mai am ceva de zis.......... ! :)))

1. mi-am luat Garmastan. m-au durut rau areolele sanilor aseara si inauntru asa nush cum sa zic - banuiala mea e ca m-au durut din cauza ca am purtat fara sutien o rochita stransa cu elastice subtiri peste sani.. credeti ca dauneaza cu ceva daca ma dau de pe acum cu Garmastan? prospectul e numai in germana, habar n-am de cate ori pe zi trebuie sa ma dau......

2. imi amorteste veverita. :))))))) am momente cand ma pisc de pielea pubisului si nu simt nimic..... :) vi se intampla si voua?

Lori 26+ fericita cu Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui loredanar

multumesc elly_b si tie pt urari.

fetelor, in discutia de dimineata cu prietena mea care mi-a dat vestea despre proaspata mamica, mi-a zis ca taticul in cauza a stat cu ea pe tot parcursul travaliuliui si al nasterii si ca i-a fost de mare ajutor, ca a fost minunat sa il aiba alaturi de ea, ca i-a usurat mult suferinta a pupat-o a dragostit-o a incurajat-o.
pana acum eu ma gandeam ca nu as vrea sa sta sotul langa mine ca nu vreau sa ma vada desfigurata, insangerata, indurerata, ca poate o sa ii raman in minte scene mai putin gratioase, etc........... dar acum cand mi-am imaginat pe acei doi proaspeti parinti trecand prin experienta nasterii impreuna, ma gandesc daca nu o sa ma simt singura si parasita in sala de nasteri, nevoita sa ma chinui singura fara sa imi spuna cineva o vorba de alint........

Lori 26+ fericita cu Mara




Lore , eu daca as naste natural nu l-as lua pe sotz sa ma vada cum rag pe acolo ...ar pleca traumatizat saracu'...il fac din om neom !

Oana 22+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Lore, garmastanul e recomandat sa-l folosesti si inainte de nastere, asa ca da-te linistita cu el. O data pe zi ajunge, cred, sa vezi si cat de uscata ti-e pielea, cum si ce te doare.

Garmastan

Indicatii
Tratamentul profilactic si terapeutic in inflamatia mameloanelor din perioada alaptarii.


Unguent indicat in tratamentul profilactic si terapeutic al inflamatiilor mamelonare din perioada pre si post natala si in ingrijirea sanilor in perioada alaptarii.
Substanta activa din Garmastan este guaiazulena, un ulei extras din arborele de guaiacum. Proprietatile curative si terapeutice ale acestei substante sunt cunoascute de secole de catre localnicii din regiunile Americii de Sud si de Nord.Aceste cunostinte au fost folosite la realizarea unguentului Garmastan ce contine acelasi extract natural de guaiazulena. Garmastan crema pastreaza pielea mameloanelor si areolelor supla si elastica, prevenind aparitia eroziunilor (ragadelor) din perioada alaptarii. Garmastan isi modifica consistenta la temperatura corpului, nu contine grasimi, nu are miros, si de accea se aplica usor pe pielea sensibila si se indeparteaza usor prin spalare. Este perfect tolerat atit de mamica cit si de bebelus.

Compozitie
Guaiazulene 0,05 gr.
Excipienti pina la 100 gr. crema PEG 8, PEG-75, sorbitol, metabisulfit de sodiu, clorura de cetil piridinium, apa q.s 100 gr.

Mod de administrare:
Garmastan se aplica usor pe mameloane si areole dupa fiecare alaptare. Pentru mameloanele sensibile se poate folosi o compresa sterila pe care s-a aplicat un strat subtire de crema. Garmastan se poate folosi inaintea perioadei de alaptare. Garmastan crema se aplica, dupa dus, incepind cu luna a aopta de sarcina, pentru a pregati mameloanele pentru actiunea mecanica ce se va exercita asupra lor in timpul alaptarii.

Conditii de pastrare
A se pastra la o temperatura sub 25 C.
A nu se depasi data limita de utilizare inscris ape ambalaj.
A nu se lasa la indemina copiilor!

Producator
Protina, Germania


20+

Bijuteriile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lore.. veve atipeste si pe la mine.. poate din cauza ca e mai umflata , apropo mi-am luat crema de galbenele cu miere si ma dau zilnic si s-a mai desumflat si mi-a dsparut si eczema..

25+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

LOREDANA sa fii sanatoasa si sa ti se implineask absolut toate dorintele!!!!


Fetele nu fiti rele .... luati-ma si pe mine la MARE ... mie imi place asa de mult marea si soarele si apa .... offff

25+ cu robert-mihai
Dumnezeu sa ne ajute sa ajungem cu bine la final!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

seidana e bine ca te-ai tinut de trat si te-ai uns zilnic... eu nu prea, am zis ca sa ma las sa vad. eram o zi bine, alte doua naspa... pana la urma ieri iar am avut o iritatie nasoala si mi-am pus un ovul de canesten gyn, imi recomandase medicul dar eu tot am amanat. canesten gyn este un trat cu 3 ovule care se tine 3 zile, se aplica seara.

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

ce de urari de la multi ani! multumesc mult !

Lori 26+ fericita cu Mara

Mergi la inceput