Strugurasi de Sept -Oct 2011 (61)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Fetelor care mergeti la plaja.Va expuneti burtica? Noi plecam de joi pana duminica pe la bulgari si nu stiu daca sa stau acoperita pe burta.

24+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 7 anisori

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Si tu pleci la mare?!!!

Pai camady, deca stai dimineata de la 8-9 cred ca nu-i problema cu burtica.Eu nu as sta cu burtica la ore tarzii.

Am fost o proasta cand am refuzat sa merg la mare.Finii nostrii cu niste prieteni si-au cumparat bilete la Bulgari in perioada 13-20 iunie si eu i-am zis sostului ca nu vreau sa merg ca este extrasezon.
Era cel mai bine.Nu aveam nici burtica mare si poate nu este nici caldura insuportabila.








Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 25+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Camady , daca vorbim de radiatii ele se absorb pe oriunde gasesc piele ...cel mai bine e sa stai sub umbrela pana in ora 10.30 dimineata si dupa 17.30 seara. Cred ca stii ca radiatiile ultraviolete se reflecta si din apa si din nisip (de asta zic sa stai sub umbrela pentru ca si asa tot vor ajunge la tine. Oricum , perioada e buna de plaja, soarele nu e foarte puternic dar trebuie precautie si creme cu factor de protectie.

Enjoy!

Oana 22+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Multumesc fetelor pentru urari!!!!!! E cea mai fericita aniversare !! :)))) A 27-a mai exact! Clipoceste capitolul ca giroscopul de la emoticonurile de Happy Birthday. :))) Va doresc si voua numai bine, sanatatesi fericire voua si bebelusilor vostri !!

Am aflat ca asta-noapte a nascut o amica, natural cu travaliu de 5 ore, la 40 saptamani, o fetita sanatoasa si dragalasa. Ce bucurie mare !!!! Abia astept sa ajungem cu bine si noi la acel fericit moment !

De dimineata bebelina ma alinta din burtica si sunt f fericita ! :) Am inceput sa o simt din ce in ce mai ... clar si mai puternic. Se cunoascf clar acum prin burta miscarile ei.


Lori 26+ fericita cu Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Camady.. da-te cu crema cu factor mare si stai inainte de 10-11 si dupa 17 ...
Offf... daca nu ar fi atatia km pana la mare maine as merge...

25+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

'neata! vin si eu cu o painica cu masline si un pahar de sana (beau la sana si lapte batut de nu-i adevarat)

lali, andreea ma inscriu in grupul celor care va invidiaza

seidana ce bine ca ai de unde sa le iei. mie mi-ar placea dar eu am doar o ruda mai indepartata la tara. si aia mutata de la buc . si acolo mai mergem la un gratar si mai iau rosii vara. mai am prieteni care ne aduc oua, lapte, branza dar legume si fructe ioc. piata sa traiasca

camady nu cred ca e atat de cald incat sa acoperi burtica; doar daca simti tu nevoia ... eu am stat la plaja in we (nu la mare ) cu ea descoperita.
poti sa incerci un costum intreg. ce am observat, in schimb, a fost ca nu am rezistat foarte mult la soare. eu care de obicei sunt soparla. cand incepeam sa ma incing ma sufocam si fugeam un pic la umbra ...





mami de (30.06.2005) si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

camady si eu zic daca esti blonduta si alba la piele mai bine sa nu stai direct in soare deloc (acum si la ora 9-10 e puternic soarele si plin de radiatii), plus ca ma gandesc ca suntem si mai expuse la insolatii acum, avem si mai mult sange in organism si putem avea probleme cu tensiunea daca ne coacem prea mult la caldura. daca as fi in locul tau cred ca as opta sa ma imbrac cu o rochita subtirica racoroasa, sa stau pe un sezlong sub o umbreluta cu o limonada rece in mana.

Lori 26+ fericita cu Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

Seidana, as da o fuga pana la tine la Cluj numai pt a lua produsele ECO de la bunica ta.

Racheel stiu de Jade ca e in spital.. dar de ieri de dupa masa nu a mai zis nimic, astepta sa vada ce ii spune medicul, daca o lasa acasa sau nu...
pacat ca ai refuzat oferta de concediu la mare...ei, lasa, ca vor mai fi ocazii.

fetele care merg la mare, eu as pune o rochita usoara pe mine, nu m-as expune, as sta sub umbrela. mai ales ca in ultimul timp am tot auzit de activitatea intensa a soarelui...

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

La multi ani Lore !!!!!!!!!!!!!!!!







Sa ne traiesti, sa fii sanatoasa si frumoasa! Sa ai o sarcina usoara in continuare si un bb minunat!
Tinem pumnii azi! Sa vii cu vesti bune!


mami de (30.06.2005) si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

multumesc elly_b si tie pt urari.

fetelor, in discutia de dimineata cu prietena mea care mi-a dat vestea despre proaspata mamica, mi-a zis ca taticul in cauza a stat cu ea pe tot parcursul travaliuliui si al nasterii si ca i-a fost de mare ajutor, ca a fost minunat sa il aiba alaturi de ea, ca i-a usurat mult suferinta a pupat-o a dragostit-o a incurajat-o.
pana acum eu ma gandeam ca nu as vrea sa sta sotul langa mine ca nu vreau sa ma vada desfigurata, insangerata, indurerata, ca poate o sa ii raman in minte scene mai putin gratioase, etc........... dar acum cand mi-am imaginat pe acei doi proaspeti parinti trecand prin experienta nasterii impreuna, ma gandesc daca nu o sa ma simt singura si parasita in sala de nasteri, nevoita sa ma chinui singura fara sa imi spuna cineva o vorba de alint........

Lori 26+ fericita cu Mara

Mergi la inceput