Strumfi si prichindei de iulie-august 2011 (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Of Cristi imi pare rau sa aud ca aveti scarlatina . Vorba lui Fecian parca se strang toate bolile copilariei acum pe capul lui Carol.

Ai grija de tine si de bebe mic, sa stea in burtica cat mai mult

Crisspy, fericita de Razvi si 26 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxidoni spune:

Buna fetele!

Raportam si noi 32 de saptamani implinite
Zic si eu cu intarziere La multi ani celor ce s-au sarbatorit sambata. Si eu am fost una dintre sarbatorite :P
Asa ca sambata, dupa scoala mamei, am mers in piata Cosbuc si am cumparat flori si lumanare de botez, apoi acasa la bucatareala, ca ne-am petrecut cu frati si surori. A fost f bine.
Iar duminica am fost nasi de botez. Dimineata m-a ajutat sora mea (noroc de ea) si am facut lumanarea de botez, care mie mi s-a parut ca a iesit f f frumoasa. Am sa pun o poza in album, sa vedeti si lumanarea, si burtica .
Finutzul a fost cuminte si-a stat in bratele sotului, deci m-am simtit f bine la botez. Diseara baita, si gata.

Va pup pe toate si le pup de 2 ori pe cele ce simt din ce in ce mai tare greul sarcinii...sa fie bine pentru toata lumea!


32+ cu Miruna-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Buna!
Ce parere veti despre aceasta cadita de baie:ahttp://virtualbebe.ro/summer-infant-cadita-in-right-height-p-8390.html?

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Dar ce se intampla de la un timp cu activitatea la odiseea noastra?
Vad ca ne-au intrecut la capitole si fetele care vin din urma si o parte din fetele noastre scriu prin alte parti.

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

acum nu facem intreccere

Si apoi ...unele isi fac ultimele pregatiri la servici ca acusi intra in prenatal..ce sa zic, multe sunt mai ocupate in ultimul timp.



Felicia,de pui (Gabriel) si 30+ cu bulina (Mihai sau Anamaria???) AMR 10s!!!!

Povestea lui Gabriel
Victoria invinge cancerul!!!

_

Simply happy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

Buna!
Ce parere veti despre aceasta cadita de baie:ahttp://virtualbebe.ro/summer-infant-cadita-in-right-height-p-8390.html?

32+


Caditza mi se pare cam scumpa.. arata fain, adevarul e ca iti ia ochii...dar cred ca nu prea merita banii.

Acum trebuie gandit practic. Cat e mic, atata timp cat ai o chiuveta mai larga, ceva antiderapant pus in ea, o comoda flexibila pe care sa o aduci in baie ...e suficient. Caditza efectiva costa pana in 30-40 ron si o poti folosi dupa ce bb sta in funduletz (e chiar utila ca poti pune cata apa vrei tu). totusi in acelasi spirit practic. Poti folosi cada normala cu ceva antiderapant si ai un bb fericit in vana.
In cazul prezentat de mine ai investi doar in antiderapant...

Acum tu faci cum iti zice inima . Fiind primul copil cred ca vei face investitia (asa am facut si noi).
Important e sa fiti voi fericiti...restul e doar poveste




Felicia,de pui (Gabriel) si 30+ cu bulina (Mihai sau Anamaria???) AMR 10s!!!!
Povestea lui Gabriel
Victoria invinge cancerul!!!

_

Simply happy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui fecian

acum nu facem intreccere

Si apoi ...unele isi fac ultimele pregatiri la servici ca acusi intra in prenatal..ce sa zic, multe sunt mai ocupate in ultimul timp.



Felicia,de pui (Gabriel) si 30+ cu bulina (Mihai sau Anamaria???) AMR 10s!!!!
Povestea lui Gabriel
Victoria invinge cancerul!!!

_

Simply happy!


Nu ne intrecem, da IO stau toata ziua


32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Imi clatesc si eu ochii, analizez si intr-un final aleg ceva mai la indemana, ca sa zic asa. O sa cumpar din aia cu forma anatomica si termometru, care prin Cora e pana in 100ron.

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thaimeed spune:

Salutam si noi burticile!!!

Raportam 32 de saptamani implinite! AMR... aprox 8 saptamani pana la marea intalnirea cu Maria.

-ici pentru strumfite, pititci si burtici!



Theo 32+ Maria Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Felicitari pt 32s, asemnea si oxidoni

32+

Mergi la inceput