Strugurasi de Sept-Oct 2011 (60)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

deci, am dat iama un pic pe amazon.
hainele de gravi mi se par scumpe asa ca nu m-am obosit sa-mi cumpar ceva.
iar pt bebe v-am zis ca nu cumpar nimic dinainte.

mi-am luat aparat de masurat tensiunea, ca vad ca-mi tiuie urechiile si:

perna de gravide - am luat-o si eu pe cea mai ieftina ca mi se pare mult sa dau 40 de lire pe o perna care nush daca ma ajuta cu ceva:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B002B7IJZI/ref=oss_product

tricou funny :D

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0048R1C1W/ref=oss_product

20+ cu

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

ce faceti in weekend? ce gatiti? noi mergem duminica la tara.. ne asteapta cozonaci si placinte... dar maine sunt in pauza...

24+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !


Pai...psaramurica de peste macrou cu ustuoi si mamaliguta si branzica proaspata.

Snitele din carnita de purcel cu cartofi...ma mai gandesc cum sa-i fac si cu salata de varza.

Dar nu stiu in ce ordine sa le fac


Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 24+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

daca imi tiuie urechiile din cand in cand ce inseamna? tensiune mica sau mare?>

20+ cu

zebraroz.ro


Te injura cineva Glumeam

Nu stiu ce inseamna


Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 24+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

hai ca bag, cred ca, si eu un peste prajit in malai si o mamaliga maine.
miam. nu stiam ce sa mai gatesc.
usturoiul nu cred ca-l tolerez inca.
duminica avem musafiri, deci gratar.



20+ cu

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Rach mie un dr mi-a zis clar ca el nu face cezariana decat daca bebele are pb..
Asta la care merg acu a zis ca nu se face ceza la cerere doar la indictii, dar am inteles ca este deschisa o portita...
Frumos meniu.. eu azi am mancat ton. deci peste mai mananc peste un an ...

May.. am vazut si eu ca hainele sunt scumpe insa am vazut multe lucruri f fain pt babi.. si is mai ieftin ca in ro la orice jaf din supermarket..

24+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Buna !
Iata casuta noua,
La cat mai multe!!!!

V-am citit atat cat am putut, pentru ca pe aici vremea si-a facut de cap ieri si azi. Tunete si fulgere ieri, de a tebuit sa inchid toate prin casa sa nu se intample ceva. Azi pene de curent la greu....asadar, abia acum e mai linistita vremea.

Eu sunt mai optimista , vad totul in roz , chiar daca noaptea ma rascolesc pe toate partile din cauza cosmarurilor.
Meniul meu de astazi: - sote de ciuperci cu legume si cartofi cu smantana,cu mamaliguta si branza. Pe maine , o zi de relax, suntem invitati la cina la niste prieteni, asa ca o sa luam o gustarica usoara acasa... Yupii...Ca toata sapt am gatit cate ceva..
Vad ca voi deja ati inceput sa cumparati lucrusoare pt bebei, insa eu nu indraznesc inca....Mai astept...Nici macar ultima manecuta la bluza pe care am inceput-o pentru gogoasha mea nu am mai terminat-o
Ce copil sunt......Sa nu ma bateti, ca vi se alatura si sotul :)))))

19+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

feteleeeeeeeee, eu nu mai situ ce sa fac cu o balonare, nim eni nimeni nu mai are? sa imi dea si mie un sfat? am burta ca un balon,si de abia pot sa rasuflu..de aseara vade ca nimik, nu stiu cum sa scot gazele afara

Zubi, mami24+ cu
minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

hayat.. stai linistita... cu cump.. eu mai cumpar dar lucruri maruntele.. de ex tot pun in cos de pe amazon, le sterg, le pun iar si tot asa.. am zis sa ajung macar la 32 s ca se poate comanda si atunci..

zubi.. ti-as recomanda espumisan L , sotu cand are orice durere e burta ia espumisan si e f multumit, am vazut ca cel L e recomandat in sarcina si alaptare, spre deosebire de pastile.. insa cum eu sunt anti medicamente stau cu dureri de masele fara algocalmin, ti-am zice sa incerci sa nu mai mananc legume si fructe crude cel putin o perioada.. eu and sunt balonata fie vomit fie am diaree mai nou

24+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Zubi,mi-am mai amintit de ceva,tot de la nenea care m-pa invatat cu laptele cald iun caz de balonare ,si anume carbunele medicinal. M-am uitat nitel pe net si am vazut ca fie nu scrie nimic in prospect despre reactii adverse la gravide,fie scrie ca e indicat si in sarcina si alaptare. Si e natural.

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 24+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Salutari de pe patul de spital cu acu infipt in vena !
Am intrat sa va dau vesti despre mine si sa va pup pe toate in mod special
Starea mea momentan este cat de cat ok , mai am contractii dar mai putine si suprotabile
Sa vedem la noapte cum o sa fie pt ca nu mai am perfuzie pana maine dimi
Mai iau medicatie si pe gura si pe fund , dar astea sunt vax albina
Sunt internata la CF2 , conditiile sunt cat de cat acceptabile , am colegele de salon cu diferite probleme
Partea proasta este ca dr meu este plecat din tara pana luni , a lasat indicatii ce si cum sa mi faca , dar tot sunt a neica nimeni pe aici
Vine week , si din cate se aude voi ramane singura in salon , pleaca toate fetele
Daca nu mi mai aduce pe cineva , tampesc singura aici , sper sa l lase pe sot sa doarma cu mine
In rest , ce sa va mai zic , e plina sectia da gravide cu contractii si va sfatuiesc si pe voi sa nu le mai ignorati nici macar pe ceva nedureroase , pt ca nu sunt normale nici alea
Burta trebuie in permanenta ca fie moale si relaxata
Nu e cazul de intrat in panica ,cele ce le aveti , numai ca aveti nevoie de tratament , nu le treceti cu vederea , pt ca ele se pot agrava si puteti da in probleme serioase

may am o colega de salon , are saraca 14 sapt si disgravidie severa .Vomita saracuta non stop , dimineata , zi , seara , noapte , nu conteaza , numai cu capul in wc sta toata ziua , bineinteles ca nu poate pune gura pe nimic , pana si aerul care il respita il vomita .Doar perfuziile o tin sa nu lesine efectiv , dar si pe astea le vomita
elly si la tine m am gandit , langa patul meu este o gravida de 33 sapt cu criza de lombo sciatica .Vai de mine saraca femeie , efectiv urla la propriu de durere .Nu se poate misca din pat , face nevoile la plosca .Are perfuzii cu nospa , scobutil si alterneaza algocalminul cu piafenul .Si unguente la locul faptei
Au mai fost 2 gravidute , care au plecat azi , de 22 sapt , cu probl ca alea mele si am facut o constatare .Aveam burta cea mai mare dintre ele

Se observa ca s ne vorbita , v am facut un roman , dar v am dat de citit ca oricum maine e sambata si nu prea se scrie
Asa ca mi cititi mie polologhia
Va pup pe toate si aveti grija de voi

_


22 +


Mergi la inceput