Strugurasi de Sept-Oct 2011 (60)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenusht spune:

hcg se regaseste si in testele de sarcina, este un test de sange si da sunt pt sarcina...va multumesc mult! Poate sunt eu prea stresata ca-mi fac atatea analize....

Cu speranta si rabdare toate se pot rezolva!

4 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenusht

nu ma supar, numai ca mi-e ca dr la telefon nu a fost exterm de atent...ma interesa mai mult din experienta voastra proprie!

Cu speranta si rabdare toate se pot rezolva!

4 +


am inteles. eu nu te pot ajuta, sorry.
dar vezi ca este f posibil sa nu vezi nimic la eco, la sarcini de 4 saptamani nu cred ca se vede ceva.
deci, cu calm, nu te impacienta. oricum nu rezolvi nimic.
bafta

20+ cu

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Pai de asta eram si eu cu vise erotice la sarcinile anterioare...pe motiv de post negru din varii motive...acum insa s-a schimbat macazul si culmea e ca ma simt super sexy acum, chiar asa grasuna si burtoasa...ce ti-e si cu self esteemul

May - la 6 saptamani ai verde la sex atat la ceza cat si la nastere naturala...

Natalia - mami de Stefania-Irina 26.12.2007 - Ana iubita 04.02.2005 si 23 sapt + cu
Poze: http://community.webshots.com/user/natalias103
http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

deci inca 6 saptamani dupa de post negru?
nici nu-i mai spun lu al meu

20+ cu

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

MArryan mami pauza de ce? de papa...? voi sunteti obosite? eu sunt epuizata am mai zis asta ..

May.. si eu pauza de tot .. cred ca o nsa iau ore dupa ce nasc si imi trec ulcelele

La mine linea negra e f putin vizibila dar e .. am contatat insa ca de 3 luni nu mi-a crescut mustaat deloc.. mai aiu si pufuletul odata poate poate scap de veci /...

24+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !


de oboseala mamico...sa faci pauza ca na acum noi suntem ca clostele cu pui, dar si daca tie rau de la papa, schimba ceva noi, uite ca si mie miai facut pofts de cartofi noi cu sos alb


Cea mai fericita mami 25 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

deci inca 6 saptamani dupa de post negru?
nici nu-i mai spun lu al meu

20+ cu

zebraroz.ro


May nici eu nui spun, ca nah nu o sa mai reziste....la moment o sa zis ca nu e voie bla bla bla si dupa sa se atina vai de el

Cea mai fericita mami 25 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

daca imi tiuie urechiile din cand in cand ce inseamna? tensiune mica sau mare?>

20+ cu

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Rach dr tau e de acord cu cezariana?

24+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !


Nu preaMi-e si frica sa discut cu ea cand va veni momentul.

Oricum daca ii zic ca vreau cezariana si este de acord, nu ma programeaza ci imi face cand bebele este pregatit sa vina.

Daca ii zic ca vreau normal....nu o sa-mi mai faca cezariana, ci ma lasa sa nasc normal.




Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 24+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

ce faceti in weekend? ce gatiti? noi mergem duminica la tara.. ne asteapta cozonaci si placinte... dar maine sunt in pauza...

24+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenusht

fetelor apelez la voi ca poate stiti mai bine! voi ce spuneti de dinamica analizelor mele:
Beta HCG:
16 mai: 533.64
18 mai: 1021.54
20 mai: 1802.64

voi ce credeti, e bine? eu stiam ca trebuie sa se dubleze sau macar pe aproape. L-am sunat si pe dr sa-i spun si a zis ca e ok, chiar daca nu e chiar dubla valoarea (la cea de pe 20 mai ma refer)....
sper sa se vada ceva maine la ecografie, ca altfel innebunesc!mentionez ca um a fost pe 13.04.2011, deci e o sarcina micuta dar foarte mult dorita



Cu speranta si rabdare toate se pot rezolva!

4 +


Pai a doua valoare s-a dublat fata de prima si asta conteaza.Valoarea de pe 20, nu o fi ea dubla, dar este aproape dubla.ESte sarcina acolo stai linistita.FELICITARI

Eu am fost la eco la 6 saptamanis i s-a vizualizat decat sacutul. ara activitate cardiaca.De la 7 saptamani cel mai sigur se vede la eco si activitatea bebelului.




Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 24+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput