Strugurasi de Sept-Oct 2011 (60)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Jade, se pare ca eu te-am citit prima ca am insomnii la ora asta si am intrat pe DC. Stai cumintica acolo si totul va fi foarte bine Ma bucur mult ca te simti mai bine, ar fi minunat sa il lase pe sotul tau cu tine noaptea. Sper sa se rezolve problemele si sa iti dea drumul cat mai repede acasa

21+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

jade, sper sa se linisteasca contractiile tale.
stiu ca sunt sarcini toxice. acum stii cum e, te bucuri ca nu esti ca cele carora le e mai rau si te oftici ca nu esti ca cele care nu stiu ce-s alea greturi.
noapte frumoasa!

20+ cu

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

JADE ma bucur ca esti bine.
SEIDANA parca tu ai intrebat de Ungaria.Eu sincer nu cred ca se merita sa mergi din Cluj pana acolo, decat daca faci cumparaturi in cantitati mari.Iesi destul cu transportul.Eu stau la 50 de km de granita, si totusi nu prea ne facem cump acolo.Majoritatea alimentelor sunt mai ieftine, gama e mai variata, dar sincer nu toate.Acum nu sunt la curent cu produsele pentru bebelusi, dar vara asta sigur ajung si te anunt cum e.


19+ si mamica fericita de 3+ anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineatza!

,cappucino,sucuri proaspete si ceai pentru toata lumea,sunt puse pe masa,va asteapta!

Eu sunt treaza cu noaptea-n cap,m-am trezit la 6.30 ,desi am adormit tarziu dupa miezul noptii .Am adormit tarziu pentru ca am baut ness cu lapte la ora 19 ,asa ca azi-noapte mi-am facut unghiile ,i-am masat talpile la sot( i se umfla talpile de la cate ore sta incaltat in pantofi la munca), am citit pe DC ,mi-am facut baie cu spume,uleiuri si creme la final...Si tot nu ma lua somnul.

Azi urez la multi ani frumosi alaturi de cei dragi celor cu numele Elena,si care au in familie Elene sau Constantini!

Jade ma bucur ca esti mai bine ,poate nu te-or lasa astia singura in salon. mare pentru tine sa te intorci repede acasa si sanatoasa,fara contractii nici dureroase nici ne!

Zubi cum te-ai trezit,tot balonata?
Natalia ai sunat medicul sa ii spi de dureri?


O doamne,azi facem 25 de saptamani , parca nu im ivine sa cred ca a trecut mai mult de jumatate din sarcina! Acusi imi voi tine a doua minune in brate! Ma tot gandesc cum o sa reactioneze APul cand o vedea bebelina prima data,cum o sa reactioneze cu ea in casa, o sa o iubeasca si o sa o pupe ca pe toti copilasii pe care ii vede? O sa fie gelos? Cum voi reactiona in momentele in care vor plange amandoi si nu voi sti la care sa merg mai repede?
Ah,si stiti ce mandra ma simt pe strada cand ma vad oamenii cu PAul de mana,si observa burtica,si spun asa,cu un zambet pe fata " vine surioara"? Iar eu cu un zambet si mai mare"DA!" ... Eu chiar ma bucur mult de aceasta sarcina, si nu mi se pare greu ,nu ma gandesc la timp pe care nu o sa il mai am pentru nimic,ma gandesc ca voi auzi in casa glasurile a doi copii care peste vre-un an si un pic ma vor striga impreuna "mama" ,si care vor face trasnai impreuna si vor da vina unul pe celalalt. Abea astept!

Anca lasa ca pana la urma pui tu si poze! Eu de vre-o luna tot spun ca pun niste lucrusoare la umanitare,si tot uit,ma apuca lenea, am treaba si tot asa. Poate azi o fac si pe asta,ca nu am asa multa treaba,mai ales ca e si sarbatoare!

Natalia si mie mi se pare la fel uneori,ca imediat ce intru eu dispare lumea de pe forum,ca atunci cand trece o cioara pe deasupra unui pom cu grauri,fug toti care incotro... dar sunt sigura ca din cauza ca eu intru la ore ciudate.

Seidana eu azi fac pui cu mazare si cartofi ,si o ciorbita acra doar de legume,fara carne. Ieri am mancat cartofi prajiti cu salata de vara toata ziua, ca o vacuta. Am luat niste rosii si castraveti buni-buni de la o taraba din piata,aveau un gust de parca acum erau culese din gradina.

Eu la cumparaturi de pe amazoane nu ma bag, am destule hainute pentru bebe,pentru cel putin un an de zile... Am primit deja o gramada de rochite ,bluzite si pantalonasi, papucei.Abea astept sa vina bebelina sa le poarte. Patut am de la PAul,a doua,unul pliant si unul de lemn.Cred ca il aduc si pe cel de lemn de la socrela,ca il dusesem acolo, si le pun pe amandoua in camera,intrunul sa doarma Paul,si intr-unul bebelusa,dar parca vad ca sfarsesc dormind cu amandoi,si cu Vali exilat in alta camera. Mai vreau sa iau doar biberon de sticla,ca sunt sigura ca ii voi da ceai de colici la bebelusa, si vreau unul singur pentru ca de data asta ma incapatanez sa alaptez
,nu mai cedez asa usor.

Racheel saramuura... Dar nu merg eu la socri imediat ce termina de schimbat geamurile la casa ? Sa vezi ce saramura tranteste socrul meu,de te lingi pe degete!

Hayat lasa mami,ca pana se nasc bebelinele terminam si noi de crosetat.
Citind acum ce a scris Jade,mi-am amintit ca mama lua piafen daca odurea dantura sau capul... si uitasem de el. Acum vad ca nu e contraindicat in sarcina. Nu mai stiu cine spunea ca o dor maselele,poate o mai lasa durerea cu piafen.

Eu de granite apropiate nu zic nica,aproape de mine sunt Bulgarii,dar eu nu am fost niciodata.

Un we placut va doresc ,la toate !

Ah,si iar ma enervati cele cu net la munci.. Din iunie-iulie incolo ce o sa faceti?

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 24+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Buna dimineata

Azi fac si eu 20 de sapt... asera nu prea am dormit, adica ne-am bagat in pat la 11.30 si baietii mei au adormit bustean si eu deabia la 1, m-am foit.

Urez si eu LA MULTI ANI !,celor care poarta numele Sf. Constantin si Elena, sanatate, fericire alaturi de cei dragi.



Alina cu Darius Gabriel si 19+
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

NEata..si noi azi facem 25 sapt si pitik ne-a bucurat sufletul de dimineata cu un caput sau fund scos maxim afara de puteam sa il prind in mana...
LA MULTI ANI ELENA SI CONSTANTIN..!!!!! stiti ca piti mea e Elena nu?

Jade ma bucur ca ne relatezi de pe front, si mai tare ma bucur ca esti tu bine..... cat mai stai in spital? deci de asta nu exagera nici dr meu cand ziea ca ma interneaza cu contrctiile .. si eu ziceam ca ii nebun...

Lali.. de pe amazon nu ma tenteaza hainute ca am vazut ca sunt scumpe, ma tenteaza biberoane, scaun boncer, poate ceva produse de ingrijire, si decoratiuni pt camera bebelui..chiar am studiat ieri netul si am gasit produse care pe amazon sunt de ex 40 L cu transport inclus in ro se vand la 400 olei..

Didiana.. transpotul pana in hu e delegatie , deci gratis pt noi, insa nu stiu daca se merita.. oricum daca ma tii la curent sunt vesnic recunoscatoare..

Zub cum esti azi?

Anilansa .. multe inainte .. hai ca ne ajungi din urma

May.. esti mai bine ? cu raul.. lasa ca si eu am dat ieri la rate cu spasme.. aseara am mancat numai covrigi uscati si biscuiti.. si am jurat ca nu mai mananc seara, ca toata noaptea am gust de fainoase in gura..

Va pup.. mergem la shopiing.. eu cu fiica-mea

25+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna dimineata si din partea mea

Jade, stai cumintica acolo, sa treaca contractiile si chiar daca doctorul nu este...asistentele isi fac ele treaba.

In Craiova, sambata si duminica nu vin doctorii la spital si totul cade in grija rezidentilor si asistentelor.




Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 24+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

LA MULTI ANI, celor care poarta numele Sf. Constantin si Elena, cu multa sanatate, fericire si bucurii.





Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 24+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Ma alatur si eu voua pentru a ura LA MULTI ANI tuturor celor care poarta numele Constatntin si Elena!Se pare ca ne bucuram si de o zi superba afara, numai bine sa petreci!
Din pacate eu azi si maine stau in casa, trebuie sa imi fac toate documentele si fisele pentru inspectie, nici sa gatesc nu am cand, o sa il las pe sot sa se ocupe.
Lali, esti foarte matinala Pentru mine esti o prezenta tonica, esti mereu vesela si la fel ca seidana, vobesti de mancaruri delicioase
Seidana, dar ce e cu tine de ai inceput sa vomiti acum? Parca tu nu prea aveai probleme din acesta...
E continui sa vomit in fiecare dimineata ( cred ca am ratat vreo 3-4 de la inceput, atat), deja m-am resemnat ca asa o duc pana la final. Asta sa fie paguba!
Va urez weekend placut tuturor!

21+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Seidana faza asta cu fundicul sau capusorul in afara am patit-o si noi,la Paul.Vali pupa burta,si se bomba foarte tare undeva sus,deasupra buricului.Si in ziua in care am facut eco atunci,la fel,se ridica acolo,si Vali iar pupa,si spunea ca intinde obrajorul la pupici,iar la eco a fost cu mine,si il intreba pe dr ce este acolo,si a pus mana. Dr-ul i-a spus ca funduletul,deci il pupa Vali in fund pe fi-su dinainte sa se nasca.
Mukka asa sunt eu,vesela pana mi se taie craca,ca sunt si oameni de astia care cand vad un om care nu e suparat,ii zic vre-o doua de-i dispare zambetul. Eu daca am si cu cine ma lua,e si mai bine,ca o tin asa tot timpul.


Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 25+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput